ADV TOP
ADV LEFT

Aspergrův syndorm

sem zmizela vybraná témata z diskusí ke smazání
Pravidla fóra
PŘÍSTUP DO FÓRA

bez registrace/přihlášení: jen čtení
noví/registrovaní uživatelé: běžný přístup
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pátek 27. duben 2018, 19:25
A nehraje některý z těch vašich 11-12ti letých Roblox? Ten náš by bral parťáka a nebo i na pokec mimo, třeba přes nějaký chat.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pátek 27. duben 2018, 20:00
Syn hraje ;-) zakl.
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Lemi » pátek 27. duben 2018, 20:26
Inkognito píše:
Lemi píše:Taky syn, v 11.5 - letos v lednu.
Presne, druhy stupen, zvysene naroky na sebeorganizaci atd. Soucasne mu byla diagnostikovana i dysgrafie - je chytry, to te doby proplul diky svym jinym nadprumernym schopnostem...

diskografie, to je že píše jako prase? To by sedělo.
Nároky na sebeorganizaci - jakože nesnáší, že mu do něčeho mluvíme? To by taky sedělo, ale nevím nakolik v tom hraje roli puberta...

předchozí inko

Pise jako prase a navic ma problem s pravopisem...
Jinak do veci si docela necha mluvit, nemusi byt po jeho, dobre se s nim i vyjednava. Sebeorganizi byly myslena problemy s organizovani zalezitosti, ktere se tykaji jeho sameho a musi se o ne postarat - nezapomenout neco do skoly, neztratit neco, zapisovat si, co je domaci ukol apod. Proste porad nad sebou potrebuje dohled i ve vecech, ktere by mel v jedenacti zvladat v pohode. Je casto jaksi zcasti mimo tento svet a nekdy zda se uplne...
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

195 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Lemi » pátek 27. duben 2018, 20:35
Jinak vedel, ze po vystrenich chodime proto, aby se presne odhalilo, co je pro nej tezke, aby s nim mohli ve skole lepe pracovat. Takze o diagnoze jsme mu rekli (jeho jediny a nejlepsi kamarad je autista, takze mu to prijde jako ok...), ale i tedy vcetne toho, ze si s ni lekari nebyli uplne jisti a ze ja si myslim, ze to je spis develepmental coordination disorder. Vzajemne jsme se vsichni unjistili (my, syn, lekari), ze je dobre, ze ma papir na aspergra, prototoze to uz kazdy zna, takze se s tim da lepe pracovat nez s nejakou nejasnou diagnozou. A taky ze jo - jakmile jsme to nahlasili ve skole, hned zacalo skoro vsechno fungovat. Prestali ho pomerovat s ostatnimi "beznymi" detmi, za nimiz proste v leccems (krome kognitivniho vykonu) zaostaval, a zacali brat jako vychozi bod aspergera. Takze predtim si skola porad na neco stezovala, co je spatne, a ted ho spis chvali za to, co treba dokazal na aspergra dobre, i kdyz je to porad pod normou "bezneho" ditete. Docela se nam ulevilo, ty rude popsane stranky zakovske knizky uz byly opravdu deprimujici pro vsechny zucastnene...
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

195 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 30. duben 2018, 11:45
Ahoj,
jinak doporucuju tuto knihu.
https://knihy.abz.cz/prodej/povim-vam-o ... e-syndromu
malá, levná, drobná. Jsou tam vytaženy ty nejdůležitější informace.
Kupovala jsem to i do školy
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Inkognito » pondělí 30. duben 2018, 11:46
Inkognito píše:Syn hraje ;-) zakl.

tak nedáme je dohromady? Syn by určitě rád s někým probíral taktiky a strategie ...
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Weronka » středa 02. květen 2018, 08:03
Ahoj,
mam syna s urcitymi rysy AS. Nebyl zatim diagnostikovan. Je ve treti tride. Nema kamarady a tridnimu kolektivu se postupem casu vzdaluje vic a vic. Aspon tak to vnimam ja, on to tak neciti. Ucitelku ma bezvadnou.
Chtela jsem se zeptat na ty rozvojove skupinky. V Praze je jich velke mnozstvi. Nemate zkusenosti, nebo doporuceni, kde to delaji dobre? Nejlepe pod vedenim zeny a muze? Rada bych ho nekam od zari prihlasila.
Dekuji. Veronika
Weronka
Pískle

34 příspěvků
04. květen 2013
Příspěvekod Inkognito » středa 02. květen 2018, 21:48
Inko, zeptám se syna, jestli by bral parťáka ;-)

Weronka na otázku neodpovím, protože nejsem z Prahy, ale syn je páté a taky se spolužákům nějak vzdaluje :-(((, on to taky nějak nevnímá, malovali (kvůli němu) strom rodiny, tak dobré a potom ten test, kde jsou děti jako opičky a jak se cítí, tak tam byl úplně skvělý, ale bohužel já vím, že to tak není :-(... když teď jsem si znovu četla hodně o AS a hledala, jestli fakt je, spíš si myslím, jako někdo nade mnou, že je na okraji "normy" (co je to norma...?!). Prosím, kdo má za sebou diagnostiku, kdo ji určil, psycholog, psychiatr nebo neurolog? Mě totiž spec. ped. dala kontakt na detašované pracoviště Nautisu (dříve APLA) a tam mi slečna (paní) na recepci řekla, ať nejdřív jdu k lékaři, nejlépe neurologovi, že ten nám dá diagnózu dříve...Do Nautisu jsme objednaní za cca 15 měsíců. jak mi napsali...
Inko zakl.
Inkognito Inkognito