ADV TOP
ADV LEFT

Bazén na zahradu - jakou máte zkušenost?

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Jandulka » čtvrtek 10. červen 2010, 10:07
Ahojky,

docela v těchto vedrech diskutujem s manželem, zda časem pořídit na zahradu bazén. Sousedi mají zapuštěný a děcka k nim závistivě nakukují :), já v tomhle vedru občas taky.

Tak se chci zeptat těch, kteří si ho pořídili, jestli jsou spokojení a využijí ho opravdu. Asi bychom šli do něčeho takového, dá se i volně postavit:

http://www.mountfield.cz/bazeny-azuro-d ... 00-dl.html

Na druhou stranu nevím, léto je poměrně vrtkavé, plus jedeme tak 3x za prázdniny na týden pryč, a takových těch veder, že člověk musí na koupaliště, zas není až tolik, se mi zdá. Taky mi moc nevoní ta bazénová chemie.

Tak mi prosím zkuste napsat plusy a mínusy, jak to vidíte vy, co s tím máte zkušenost :)

Díky JANDULKA
Obrázek Obrázek

Obrázek Obrázek
Jandulka
Kecka
Kecka

1811 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Bambulka » čtvrtek 10. červen 2010, 10:21
My máme taky tento bazén, akorát trochu větší. Letos ještě není vymytý a napuštěný. Jako když je kvalitní filtrace - písková, tak je údržba dost snadná.

Ale mě by možná více vyhovoval takový ten nafukovací, který se sklízí po sezoně a nemusí se tak moc udržovat a stojí 2 tisíce.

V tom velkém mi je dost často zima, protože se voda tak moc neohřeje.
Bambulka
Treperenda
Treperenda

1332 příspěvků
23. listopad 2007
Příspěvekod Cherry » čtvrtek 10. červen 2010, 10:24
Za mě teda samá pozitiva (a sociální jistoty). ;)

Máme podobný 3 sezonu. Máme průměr 4,5 m. Před tím jsme měli takhle velký s tím nafukovacím prstencem. Můžu jen doporučit. Nemáme ho zapuštěný, ale jen volně stojící - kvůli dětem, i solární folii něco takového a je to určitě znát. Když se to s chemií nepřehání, není to ani znát.
Cherry
Guma a neuvařitelná slepice :-)

6299 příspěvků
24. září 2006
Pařezová chaloupka
Příspěvekod Trirea » čtvrtek 10. červen 2010, 11:09
hele a jak moc dokaze ta solarni folie ohrat vodu? teda jestli to dokaze vubec :D
u tchyne je s tim nafukovacim prstencem, jen docela malej, stoji asi 1000 ale voda je v tom ledova, napousti se ze studne, a nez cekat az se to za dva dny ohreje, to uz je zase hnusny pocasi.... a do tech bazenku nafukovacich davate co, aby se voda nekazila? nestacila by sul?? po chloru muzu jit rovnou na gyn :(
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Maty » čtvrtek 10. červen 2010, 12:11
Jestli budete hodně pryč, tak se investice nevyplatí. Nám dva roky dobře sloužil ten samonosný s nafukovacím lemem, první rok jsme chtěli velký, ale byl dost studený, druhý rok jsme vzali menší a taky slušnější filtraci a taky solární plachtu. Investice asi do 4 tisíc a kdybychom teď nedělali klasický, tak ho letos máme znovu. Plachta ti udrží teplotu přes noc a nepadá tam tolik bordelu, rozhodně se vyplatí.

Trireo, kup si bezchlorovou úpravu bazénové vody, mají v každém Bauhausu a podobném Hausu. Sůl by ti opravdu nestačila :D . Na to potřebuješ speciální sůl, která po svém uvolnění vytváří přírodní chlór, který tu vodu udržuje, a pak taky PH-, kvůli té soli.
Nejjednodušší do menších bazénků jsou ty bezchlorové přípravky.
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trirea » čtvrtek 10. červen 2010, 12:45
Maty , ja bych si delala slany more :)) u nas je v bazenu slana voda a je to super, ale asi to fakt nebude kuchynska :D :D
Obrázek

Obrázek
Trirea
Howgh
Howgh

7574 příspěvků
28. září 2007
Příspěvekod Janina_2 » čtvrtek 10. červen 2010, 16:16
Máme obyč bazén Intex s nafukovacím prstencem. Postavený je to za půl hodinky, vydrží cca 3 sezony (resp. vydržel dokud nám prstenec neprosekla drápky kočka, měla žízeň...).
Obyč filtrace, co je u něj, tak bohatě stačí.
Máme 3,6m průměr, 76cm výšku, vody napouštím tak 50cm hloubku. dokoupila jsem jen solární plachtu za cca 500,-.
Tento týden v úterý večer jsme bazén napustili, ve středu se přes solární plachtu voda ohřála natolik, že odpoledne se tam už kluci ráchali, cca 20h od postavení bazénu.
Chemii tam dávám minimálně, jakési Triplex tablety z Kauflandu, jedno balení mi vydrží 2 sezony.

Stavíme v červnu, v srpnu se už většinou kluci nekoupou, mají už toho dost a bývá chladněji, takže využití 2 měsíce, max. 3. Z toho polovinu jsme stejně někde pryč nebo prší, tudíž celkové využití tak měsíc.

Místo schůdků jsem tam vrazila skluzavku, pro inspiraci :)

Obrázek
M 7/2003 & Š 7/2005 & V 6/2013 a G 6/2013

http://www.kvalitniautosedacky.cz

Sleva 100,- Kč pro BC závislačky při objednávce nad 3000,-, do poznámky uveďte BabyCafe -100Kč (mimo výprodej a akční nabídky)

recenze z BC zde
Janina_2
Kecka
Kecka

1931 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Bluecat3 » čtvrtek 10. červen 2010, 16:58
OT Janina -děkuji za inspiraci kam pro cenově přijatelnou chemii -máme ten samý a dnes jsme poprvé prubli :hura:
Bluecat3
Drbna
Drbna

4260 příspěvků
21. duben 2008
Příspěvekod Janina_2 » čtvrtek 10. červen 2010, 17:37
Bluecat3 píše:OT Janina -děkuji za inspiraci kam pro cenově přijatelnou chemii -máme ten samý a dnes jsme poprvé prubli :hura:

kup si k tomu plovák, jde vidět na fotce okně, taková bílá kulatá věc s modrým víčkem :) Ještě je dobrý vysavač na hadici a klasické sítko na nečistoty. Plus ta solární plachta je fakt super (v kauflandu jsem ji neviděla), můžeš vše koupit i někde na netu, ale musíš googlit :)
Janina_2
Kecka
Kecka

1931 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Nikkol » čtvrtek 10. červen 2010, 19:45
Také bych chtěla radu...vyplatí se bazén s prstencem na zahradu, kde býváme převážně víkendy+jeden den v týdnu někdy ani to ne.Musí to být nějako v elektrice,apd..Děkuji moc za rady.Letos už ho asik nedáme nestihli sme udělat rovinu, tak snad za rok.
Obrázek
Obrázek
Nikkol
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 10. červen 2010, 19:50
já jen, že u tchánovců ten bazén s prstencem jeden jede už asi 6 nebo 7 sezonu? Sice je vytahanej a nemá tu výšku, co první dva tři roky...ale účel plnil skvěle:)

Akorát se jej chystáme koupit taky...
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Talpinka » čtvrtek 10. červen 2010, 21:24
ahoj,
tak my máme ten z prvního odkazu ale ne zapuštěnej uplně ale jen napůl (aby do něj nespadlo dítě nebo zvířata) plus přes něj máme koupený to šílený iglů který jena druhou stranu ale super protože pomáhá držet teplo a ohřívat vodu (prodlužuje koupací sezonu), chrání proti bordelu (listí, kvítí, mušky), při velkým přívalovym dešti před přeplněním vodou, no a samo před pádem dítěte. Pořizovali jsme ho loni v červnu a koupali jsme se ještě v září. Letos jsme začali až minulou neděli protože bylo furt dost hnusně ale kdyby byl normální rok kdy začíná teplo od května, tak bysme se koupali normálně od května. Za mě se to určitě vyplatí - navíc doma máme vedro co nejde vyvětrat (klimatizaci teprve vymýšlím) a tohle je prima osvěžení, vyblbnem se a jsme venku. Máme k tomu takovej ten hadicovej vysavač a ten plovák na tablety a údržba není nijak náročná. Jo a plus solární panel kterej taky pomáhá ohřev (dneska voda 25 stupňů, v neděli kdy jsme vlezli do vody prvně bylo 20)
Měli jsme i ten s nafukovacím kruhem ale vydržel jen asi dva roky, druhej rok už byl takovej pořád se vyfukující a dorazil ho kocour. Předtim jsme měli jiný nafukovací. Všechny skončily stejně. Většinou jen jednu sezonu a druhou jsme zjistili že už je odepsanej. Takže za nás jsme fakt spoky za tenhle napůl zabudovanej. Člověk si v tom i zaplave (máme nějakej ten průměr 4,6 a výška 1,2m)
Talpinka
Diskutérka
Diskutérka

2220 příspěvků
08. říjen 2008
Liberecko
Příspěvekod Janina_2 » pátek 11. červen 2010, 05:56
Jandulko, dívám se ještě na věk tvých dětí, 4-5 let... ten obyč co máme my za cca 1500-2000 v akci někde v hypáči vám vydrží cca 3 sezony, líbí se mi na něm, že se rychle prohřeje voda a že je ten bazén měkký, takže při blbnutí kluků netrnu hrůzou, že se klepnou hlavou o okraj bazénu a něco se jim stane, jsou to divočáci :kluk: :kluk:
U mě hodně zvítězila prvě ta měkkost bazénu, proto máme tenhle už druhý v pořadí. Líbil by se mi víc ten zapuštěný, ten pořídíme ev. až budou kluci větší, na vyblbnutí malých dětí je podle mě ten obyč úplně super.
Janina_2
Kecka
Kecka

1931 příspěvků
22. září 2006
Ydykseb
Příspěvekod Jandulka » čtvrtek 22. červen 2017, 22:49
Ha, koukám moje diskuse založená před 7 lety :D . Nakonec jsme se odhodlali s 5ti letým zpožděním a v roce 2015 si pořídili nejprve bazén Intex s kovovými opěrami, abychom zjistili, že to byla blbost (sklidit a vyčistit ho po konci sezony byl nesmírný opruz), takže loňskou sezonu jsme pořídili bazén z Mountfieldu - 3,6 m. Máme ho cca 20 cm v zemi.

Musím říct, že to byla výborná investice, zvlášť poté, co se už 3. sezonu začíná počasí v Brně podobat Středomoří ;-) . Děti jsou nadšené, my dospělci teda nejsme žádní vodomilové, ale rádi se v počasí jako bylo třeba to dnešní, namočíme.

Co se týče údržby, není to žádná katastrofa, o bazén se teda starám spíš já (muž vyčistil, napustil, ale s chemií evidentně nechce mít nic společného, tak to zbylo na mě). Za ty 2 sezony už to mám víceméně v oku, co nasypat a kdy. S velikostí jsme maximálně spokojení, je to akorát na vyblbnutí, máme totiž zahradu jen cca 100 m2, takže větší bazén by ji "zabil".

Takže pokud někdo váhá, tak opravdu jděte do toho, je to pohoda :-)
JANDULKA
Jandulka
Kecka
Kecka

1811 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 20. září 2018, 22:20
Janina_2 píše:Máme obyč bazén Intex s nafukovacím prstencem. Postavený je to za půl hodinky, vydrží cca 3 sezony (resp. vydržel dokud nám prstenec neprosekla drápky kočka, měla žízeň...).

Obrázek

letos nám ho kočky taky zlikvidovaly, pořídili jsme
Obrázek
ten snad vydrží
Trixl
Howgh
Howgh

15771 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina