ADV TOP
ADV LEFT

Francie Provence s dětmi, poraďte prosím nám

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sabik » úterý 27. květen 2008, 09:57
Ahoj holky. Jak nesvědčuje titulek sháním informace ohledně dovolené v Provence ve Francii. Prosím ty co tam byli,jestli by nám poradili kam jet kde se ubytovat a kolik ta sranda stojí? :-)) Případně přez koho je to z čech nejlepší. Pojedeme s prckama autem tak potřebujem něco kde budou děti nejen akceptovat,ale i respektovat.
Budu vděčná za každý Váš tip a postřeh.
Moc moc děkuji Sabik
Sabik
Pískle

60 příspěvků
24. leden 2007
Praha / Šumava
Příspěvekod Koksinelle » úterý 27. květen 2008, 10:06
Ahojky asi ti neporadím, ale tento rok to máme s prckama taky v úmyslu ale chceme jet až na jih na franc.riviéru takže kdyby jste odtud měla některá dobré reference tak budu taky ráda ;)

Jinak Sabiku doporučuju při cestě navštívit město Annecy - je to kousek za franc.hranicema. 2,5roku jsem tam žila a doporučuji k návštěvě. Nádherné malebné městečko obklopené horami, s nádherným velkým jezerem přímo ve městě a samotné město nádhera!!! Centrum starobylé se spoustou malinkých krámků....opravdu DOPORUČUJI!! :hura:
Koksinelle
Treperenda
Treperenda

1103 příspěvků
23. září 2006
jižní Morava
Příspěvekod Koksinelle » úterý 27. květen 2008, 10:10
tady jsem našla jen malý odkaz na Annecy, je tam i pár fotek ;)
http://francie.orbion.cz/rhone-alpes/annecy/
Koksinelle
Treperenda
Treperenda

1103 příspěvků
23. září 2006
jižní Morava
Příspěvekod Gabule » úterý 27. květen 2008, 11:00
Jů tak info o Provence by mně taky zajímalo,je to můj sen se tam podívat.
Gabka
ObrázekObrázek
[url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek
Obrázek
Gabule
Treperenda
Treperenda

1037 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Veronika » úterý 27. květen 2008, 11:13
My jsme spali v nekoli ruznych Formulich - cena cca 30-40 Euro za noc/pokoj 3 luzka. Je to asi to nejlevnejsi a pritom celkem dobre, co se da sehnat. popojizdeli jsme z mista na misto, kazdou noc jsme spali jinde.
Zamlouvali jsme si to predem pres internet a platili az na miste v den ubytovani. Snidane se platila zvlast.
Detí tam bylo vsude dost :-) Ale nejake detske koutky a prolejzacky to ne.
Veronika z Předsnažilek Obrázek
Veronika
Howgh
Howgh

6072 příspěvků
15. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Klaris » úterý 27. květen 2008, 18:34
jé Provence, to je můj sen,nechcete nás vzít s sebou? ;) chtěla jsem tam kdysi jet stopem s kamarádem a nevyšlo to..Hm teď sice máme auto a děti již cestování způsobilé, ale..hm zase asi nebudou finance, takže neporadím, akorát nepokrytě závidím :D Takže to tam omrkněte a já se tě pak zeptám, až se tam někdy dotřepem

(a ještě že jsi Sabik z deníčku Jarňulí z emimina ? :-) )
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8401 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Janah » úterý 27. květen 2008, 19:49
Tak to je taky můj sen... Dokonce jsme i s manželem plánovali. No nic, asi zůstane u těch plánů. Nevím, kolik do toho chcete vrazit, ale můžeš zkusit http://www.interchalet.com/index.asp , teď se to dá objednat i přes českou cestovku. Mají tam super výběr. My přes ně byli v zimě v Alpách.
Janah
Klábosilka
Klábosilka

304 příspěvků
21. listopad 2007
Praha 8
Příspěvekod Masinka » neděle 05. srpen 2012, 20:08
Ahoj,

obnovuji diskuzi. Chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo podobnou dovolenou (Francie autem, nemusí být nutně jen Provence) absolvoval s dětmi, případně jestli jste tam někdo byli v srpnu. Dík za jakékoliv info.

M.
Masinka
Diskutérka
Diskutérka

2858 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Jitty » neděle 02. únor 2014, 11:50
Ahoj,

obnovuji diskuzi. Chtěla bych se zeptat, jestli jste někdo podobnou dovolenou (Francie autem, nemusí být nutně jen Provence) absolvoval s dětmi.
Moc prosím o odkazy na Vaše deníky, popisy, co se Vám kde hodilo, zaujalo atd.
Pokud má někdo podobné zážitky, tj. poznávací zájezd s dětmi autem po vlastní ose (naše 6 a 9) - třeba Sardinii, Itálii nebo i jiné země, budu také ráda.

Pokud by někoho zajímalo, můžu nabídnout Maďarsko a Burgenland.
Jitty
Kecka
Kecka

1735 příspěvků
26. září 2006
Praha
Příspěvekod Xta » čtvrtek 06. březen 2014, 13:26
ahoj, my jezdíme... držíme se hesla, že cesta je cíl, takže hledám zajímavosti, kde zastavit, sjet z dálnice, prohlídnout si město,projet se tramvají, jít na procházku apod. případně delší trasu rozkládáme na víc dní. Máme děti 5 a 2 roky a z Francie jsme byli s dětma v Alsasku, Provence, na Azurovém pobřeží, v Auvergne. Jezdíme do kempů (hledám přes google camping + název oblasti) do mobilhomů, letos poprvé chceme do stanu (chceme koupit velký rodinný). Ubytování na cestu hledám na booking.com (a často na poslední chvíli) nebo spíme ve Formulích, případně v kempu v malém stanu. Na Sardinii jsme byli taky - se starším synem (měl tehdy cca půl roku) - ubytování tam jsme měli přes českou cestovku, cestu tam jsme rozložili na několik dní - první noc u Benátek, další 2 u Parmy, poslední na trajektu. Cestu zpět jsme zvládli jen s jedním noclehem (zamluveným to odpoledne v internetové kavárně). Obecně se snažíme, abychom nemuseli přes den jet více než 500 km, případně jet přes noc (a přespávat v Itálii nebo Francii, protože je to levnější než Rakousko/Německo). Tipy na Maďarsko/Rakousko by mě moc zajímaly ;-)
Xta
Pískle

5 příspěvků
06. březen 2014
Praha
Příspěvekod Shellovka » úterý 13. květen 2014, 11:56
Ahoj,
předloni jsme jeli Azurové pobřeží, naši kluci nyní 11 a 13. cestu jsme si rozložili na dva dny, přespávali jsme ve Švýcarsku, tak jsme cestou vzali i park Švýcarsko v miniaturách.
Ve Francii jsme měli pobyt po týdnu na dvou místech - menton na hranicích s Itálií a pak dále na západ La londe, oboje nádhera, každé místo jiné a něčím super. Hodně jezdíme po výletech, fotky jsou tady:
http://francie.orbion.cz/fotogalerie/az ... To=profile

A sardinii jsme dali loni, ale to bylo letecky z německa, ubytko jsme si zařizovali přes internet, na místě půjčovali auto, taky paráda, foto zde:
http://italie.orbion.cz/fotogalerie/sar ... To=profile

Pokud bys chtěla nějaké podrobnější info, odpovím co vím :-) 8-)
Shellovka
Pískle

89 příspěvků
18. prosinec 2012
Geowest a okolí
Příspěvekod Suri » pátek 14. srpen 2015, 22:14
Ráda bych se poptala na aktuální tipy a doporučení. Mám zamluvené obytné auto na první polovinu září. Jedeme dvě rodiny s dětmi 6 - 12 let. Rádi bychom strávili alespoň část pobytu v dosahu moře - Azurové pobřeží, Lan.- Rouss. S cestováním s obytným autem nemáme žádné zkušenosti, budeme vděční za tipy na místa ke stání či kempy. Chtěli bychom projet Provence a ideálně po cestě navštívit Lucembursko a na závěr Tropical Island v Německu. Pojedme z a do Liberce.

Manželé jsou trochu dobrodruzi a tak nějak počítají, že bude spát kdekoliv, třeba na nějakém parkovišti. Já bych byla klidnější, kdybych mohla být aspoň pár dní na místě v nějaké pěkném kempu, kde bude hezké koupání, možnost jezdit na kole (bereme svoje), bazény pro děti. Takže i případně tip na místo na jižním pobřeží bych uvítala. Zvažovla jsem oblast u rezervace Camarque.

Děkuji za tipy a jakékoliv rady, i třeba co mít s sebou apod.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Dede » sobota 15. srpen 2015, 08:09
Ahoj Suri,

rikala jsem si, ze to budes ty, kdo se pta. :)
Mozna mimo misu, ale z Provence do Lucemburska to mate skoro pres celou Francii. A v podstate pojedete pres nas, kolem nas.
Jinak s kempy ti neporadim, Provence neznam.
Dede
Klábosilka
Klábosilka

581 příspěvků
26. září 2006
Francie
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 15. srpen 2015, 08:53
Ahoj suri. Jsou ostrovy podmínka? Mě to přijde trochu bokem. A my tam tedy jezdime když je u nás zima, ne v létě.

Doporučuji aix en provence, srdcovka, kousek je také přehrada, myslím něco jako Saint Victorie. Bylo to tam božské. Super koupacka.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Trotinette » sobota 15. srpen 2015, 11:53
Jé, trochu závidím.

V Camargue jsme se koupali v Saintes-Maries-de-la-Mer - podle mě jedno z nejlepších koupání na světě :) Dále je krásné navštívit Aiques-Mortes, Arles - městečko s neskutečným geniem loci, oblast růžových plameňáků/bílých koní/černých býků.

Bydleli jsme na privatě, v pronajatých domcích, kempy neznám, ale karavany jsou tam vidět všude.

Užijte si to!
Trotinette
Diskutérka
Diskutérka

2027 příspěvků
23. únor 2008
Terre