ADV TOP
ADV LEFT

Hudební škola Yamaha-první krůčky

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Braiva » středa 20. srpen 2008, 22:52
Ahoj,
prosím o Vaše zkušenosti s HŠ Yamaha-První krůčky k hudbě. A hlavně, myslíte si, že to bude přínosné pro moji 3,5 letou dcerku, když už chodí do školky? Paní učitelky tam zpívají i hrají na klavír, i my doma zpíváme pravidelně a hrajeme na kytaru. Moc ji to baví, začíná pěkně zpívat a chtěla bych, aby chodila později do nějaké lidušky.
Díky za odpovědi.

I+A+T
ObrázekObrázekObrázek
Braiva
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
13. květen 2008
Praha
Příspěvekod Jankap » středa 20. srpen 2008, 23:19
S dobrým učitelem je to velký přínos.
Se synem jsem chodila od dvou let, moc ho to bavilo, i v době, kdy už chodil do školky, já byla taky spokojená.
Až poslední rok se to zkazilo :-? . Naše skupina dostala novou pani učitelku, ta dodělávala školu (která s hudbou neměla nic společného), takže neměla čas na přípravu :( :( :(
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Blanka2 » čtvrtek 21. srpen 2008, 02:53
ahoj, my chodily od 1,5 roku a SUPER! nalákala jsem pár kamarádek a většina dětí nadšená! doufám, že od září budu chodit zase jestli druhé mimi dovolí a bude hodné, protože malá miluje paní učitelku, básničky, říkanky i ty hry co se tam dělají! Osobně DOPORUČUJU! ale je pravda, že záleží na paní učitelce, my měli skvělou!!!!
Blanka2
Moderátor FFF
Moderátor FFF

10530 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Felinka » čtvrtek 21. srpen 2008, 09:03
provozujeme Mateřské centrum a s Yamahou mám velmi dobré zkušenosti. Konkrétně moje dcera je úplně nadšená - chodí od roku a půl
Felinka
Howgh
Howgh

10300 příspěvků
13. září 2007
Příspěvekod Jankap » čtvrtek 21. srpen 2008, 09:32
Pindruse píše:... jestli druhé mimi dovolí a bude hodné ...

Neboj, dovolí!
Já nosila Mag v šátku, aby se cestou prospala. Hudba jí pak samo probudila, ale bavilo jí to a nikdy nezlobila. Na zpáteční cestě se zase prospala. Takže i když přišla o jedno dlouhé spaní, šlo to.
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Klaruse » čtvrtek 21. srpen 2008, 10:09
a nemáte někdo zkušenost s výukou dospělých :?:
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Sharonka » čtvrtek 21. srpen 2008, 15:00
Felinka píše:provozujeme Mateřské centrum a s Yamahou mám velmi dobré zkušenosti. Konkrétně moje dcera je úplně nadšená - chodí od roku a půl

U nás je nadšená dcera a hlavně i já. Chodily jsme loni a budeme i letos. Malé to hrozně prospělo, myslím, že má dobrý základ do školky. Ale vy už do školky chodíte, tak nevím.
Sharonka
Klábosilka
Klábosilka

347 příspěvků
19. červen 2007
Příspěvekod Sajsa » čtvrtek 21. srpen 2008, 18:01
Ahoj,

my se chystáme od září začít. :) V červnu jsme byli na ukázkové hodině a bylo to super, nevím, jestli jsem byla víc nadšená já, nebo Dan. 8-) Jen tedy nevím jestli to ve 3,5 letech ještě bude malou bavit jako nás (záleží asi na vyspělosti dítěte )- pak jsou i programy od 4 let, oni do něj nevezmou dřív než dosáhnou toho konkrétního věku, ale dá se hned po dovršení přejít. :)
Obrázek
Obrázek
Sajsa
Klábosilka
Klábosilka

304 příspěvků
14. březen 2007
Příbram
Příspěvekod Bobek » čtvrtek 21. srpen 2008, 21:01
Ahoj,
taky jsme s malou chodili. Celý školní rok. Moc jí to bavilo, ale třeba synovce vůbec. Je to spíš introvert a vyhraje si hodně sám. Naše malá právě potřebuje spíš podněty a vymýšlet zábavu, takže tenhle kurz jí naprosto vyhovoval. Teď v říjnu jí bude 4 a už teď s novým školním rokem budeme začínat pokračovací kurz pro předškoláky. Zde se už učí noty a hrát na píšťalku.

Přecházet v průběhu roku po dovršení věkové hranice 4 let bych zrovna nedoporučovala, protože počáteční hodiny v tomhle kurzu by mohly dítěti chybět. U prvního a druhého kurzu to je asi jedno.

Pokud uvažuješ o lidušce, tak je to myslím príma příprava.

Jinak u nás platíme 1400,- na pololetí.
ObrázekObrázek
Bobek
Klábosilka
Klábosilka

518 příspěvků
18. březen 2007
Příspěvekod Braiva » čtvrtek 21. srpen 2008, 21:02
Sajsa píše:Ahoj,

Jen tedy nevím jestli to ve 3,5 letech ještě bude malou bavit jako nás (záleží asi na vyspělosti dítěte )- pak jsou i programy od 4 let, oni do něj nevezmou dřív než dosáhnou toho konkrétního věku, ale dá se hned po dovršení přejít. :)

Moc díky za všechny odpovědi. :erik:
No právě, zda ji to bude bavit, když zpíváme doma i ve školce :D Na ukázkovou hodinu se teprve chystáme, tak uvidíme. Možná bude lepší začít rovnou s tím programem od 4 let.
Braiva
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
13. květen 2008
Praha
Příspěvekod Sunnyside » čtvrtek 21. srpen 2008, 21:05
My teda chodíme, dceru to baví, mne ne :D , ale co bych pro ní neudělala, že jo. ;)

Plánuju chodit, než nastoupí do školky, pak už chodit nebudeme, bude mít vyžití právě ve školce, takže mi to pak přijde už jako zbytečný. :)
R. se smečkou
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Dana klaudie » čtvrtek 21. srpen 2008, 21:17
ahoj,

moje dcera má od malinka ráda písničky a hudbu, chtěla bych jí zapsat v Brně, ale zajímalo by mě, jak moc se musí zapojit rodiče?? (v mém případě raději nezpívat nebo všichni utečou i Janička mně už říká, ty nezpívej jenom pán/paní- myslí z CD)
Janička * 4.4.2006 3250g/49cm
Obrázek

Evička *12.6. 2011 2950g/48cm
Obrázek
Dana klaudie
Krafařka
Krafařka

715 příspěvků
17. červenec 2007
Brno
Příspěvekod Bobek » čtvrtek 21. srpen 2008, 22:03
Ahoj Dano Klaudie,

zpívat nemusíš ;) , neboj.

Ale je dobré, když maminky tancují a dělají ostatní činnosti s dětmi. U nás tedy zpívá jen pí učitelka a schopnější maminky. Ale prší prší určitě zvládneš taky. Ničeho se neboj, většinou se řiď tím, co vyžaduje a motivuje tvoje dítě.
ObrázekObrázek
Bobek
Klábosilka
Klábosilka

518 příspěvků
18. březen 2007
Příspěvekod Melibea » čtvrtek 21. srpen 2008, 22:13
Taky jsme chodili a opravdu to je o učitelce. Yamaha má svou speciální knížku s vlastními písničkami a aktivitami (kreslení, vyrábění maňásků, tanečky) a záleží na tom, jak hodně ji učitelka využívá (= jak se jí chce se nové písničky učit). Zezačátku to bylo prima, pak více méně najela na klasické písničky (Šel zahradník, Cib, cib, cibulenka apod.). Takže stejné jako ve školce. :-? Určitě bych se zeptala, kdo bude kurz vést a kolik let už ho vede. A samozřejmě nejlépe někoho, kdo už kurz absolvoval.

Pindruše, já taky chodila s miminem, bylo to v pohodě.
Melibea
Drbna
Drbna

4268 příspěvků
22. září 2006
Východní Čechy