ADV TOP
ADV LEFT

Nezabaví se sám

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivcik003 » čtvrtek 04. září 2008, 14:24
Ahojky, ja bych se chtela zeptat, jestli ma nekdo podobny problém jako já. Mám synka (2 roky 4 měsíce )a náš problém je že se nezabaví sám. Má spoustu hraček, počínaje legem, kostkami, auty, knížkami, plyšáky,atd. a on si vůbec s ničím nechce hrát. Když chce např. prohlížet knížky, musím s ním, on nezlobí, jenom mi takzv. visí na noze, když vařím, uklízím a i když si chci něco přečíst , nebo být chvilinku u PC. Venku se zabaví v parku s dětmi, jeho baví neustále na něco lézt a houpat se atd. Jenže když ho člověk nemá na očích, odněkud padá apod. Ostatní děti v jeho věku si už hrají doma, zabaví se a mamky o nich vůbec nevědí. Je to jen jeho období a jak dlouho může ještě tato etapa vývoje trvat? Jsem už někdy dost vyčerpaná :roll:
Ivcik003
Pískle

86 příspěvků
17. červenec 2008
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 04. září 2008, 14:30
Naše holka se taky nezabavila sama (ale se mnou se bavit nechtěla). Snažila jsemse jezdit ke kamarádkám s dětma a tak. Možná má moc hraček, chce to jednu. No a jako, když bylo opravdu nejhůř a potřebovala jsem klid (třeba začátkem těhu jsem pořád jen spala) nebo něco udělat, tak jsem jí pustila pohádku - Krtečky a podobný klasiky. Teď frčej auta a tak. Ale je ve školce ,tak už to jde (ale dokud jsme byly p řes léto doma, peklo)
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16437 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Katyk » čtvrtek 04. září 2008, 14:31
Ivco, moje mala je to samy, obcas je to unavny, ale chapu to, oni vlastne nevi, co na tech obrazcich, hlavne v novych knizkach vidi a maminka prece toho vi tolik... Mala si ke mne obcas lehne v kuchyni na zem, nebo ji reknu, at si tam sedne a prinese si knizku, nebo cokoliv jineho a cteme to tak, ze ja varim, ona se pta co je to a ja se snazim odpovidat, kdyz nemam hlavu zaborenou ve drezu. Taky se pta co je to u veci, ktery zna, tak se ji zeptam zpatky a pridavam otazku jak to zvire dela, jaka je to barva, kolik je tam ptaku (vzdy 5, to vede). Je to fuska, ale male deti potrebuji stimulaci a tak je na nas je v tom nenechat se patlat. Oni nas budou jednou odstrkavat, az nam to bude neprijemny. A prijde skolka a bude zase trosku lip ;) Lilly zacala chodit 2xtydne na 5 hod a je to paradicka.
ObrázekObrázek ObrázekObrázek
Obrázek
Katyk
Diskutérka
Diskutérka

2043 příspěvků
02. listopad 2007
Praha zapad
Příspěvekod Carsa » čtvrtek 04. září 2008, 14:42
Ivcik003 píše: Ostatní děti v jeho věku si už hrají doma, zabaví se a mamky o nich vůbec nevědí.

Takové děti existují???? :D :D :D

Ne vážně. Myslím, že je to naprosto normální. Prostě chce být s tebou.

Já toho taky moc neudělám, ale pořád lepší, než až se za nás v pubertě budou stydět a dělat, že nás neznají :? :? :?
c.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Carsa
Howgh
Howgh

5381 příspěvků
21. září 2006
Matička naše stověžatá
Příspěvekod Knofletka » čtvrtek 04. září 2008, 14:49
jeste chvilku vydrz.natali se zacala sama bavit az nekdy po tretim roce.do te doby byla se mnou i na wc :D
Dítě 3kusy
Muž 1kus
Kočka 1kus
Potkan 3kusy
Knofletka
Krafařka
Krafařka

869 příspěvků
20. listopad 2007
Suomi :)
Příspěvekod Semeda » čtvrtek 04. září 2008, 14:57
Carsa píše:
Ivcik003 píše: Ostatní děti v jeho věku si už hrají doma, zabaví se a mamky o nich vůbec nevědí.

c.

Taky takové dítě neznám...
Filípek byl přesně takový - jediné jak jsem ho zabavila (když jsem třeba fakt potřebovala na WC a být tam sama) bylo že jsem mu pustila nějakou pohádku... Ale pomohlo fakt jen na pár minut...
Semeda
Pískle

89 příspěvků
21. září 2006
okr. Mělník
Příspěvekod Barbados » čtvrtek 04. září 2008, 15:03
Carsa píše:

tiež také deti vo veku cca 2 - 3 roka nepoznám

U Michalky mám to samé, sama sa doma nezabaví a vo všetkom mi musí asistovať. A mám pocit že teraz je to ešte horšie ako keď bola mladšia.
Milujem svoje dve : Obrázek

Obrázek
Obrázek
Barbados
Drbna
Drbna

4109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Klarkan » čtvrtek 04. září 2008, 15:46
IVCIKU Mám doma to samé. Řekla bych, že je to normální. Občas se stane, že si začneme stavět z lega nebo postavíme koleje, já se pak odplížím jako na záchod a on si cca 15 minut vydrží hrát sám. Ale to jen občas. Jinak se mnou chodí i na záchod a během akce mi jezdí s autama po nohách.......no jak myší ocácek :D
Neznám teda v mém okolí žádné dítě, které by si doma vydrželo samo hrát:) Ale já prý taková byla......škoda, že se to nedědí :D
Klarkan, Lukáš 06, Jakub 08
Klarkan
Treperenda
Treperenda

1171 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lasicka » čtvrtek 04. září 2008, 15:54
Ahoj, našemu staršímu jsou 3 roky a 9 m a taky se sám nezabaví. Občas na chvilku, jinak stále vyžaduje zábavu. Tu mu naštěstí zčásti poskytuje mladší brácha. Teď zase chodí do školky a pro změnu se na mě stále věší mladší, protože se bez staršího nudí... :-)
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Yvča » čtvrtek 04. září 2008, 16:05
Carsa píše:

Já jedno doma mám :D. Ale jen ten mladší, to je zlatíčko, starší byl taky ocásek a pořád jsem musela něco vymýšlet abych ho zabavila. Konečně jsem přelouskala celou diskuzi Koncept kontinua a říkám si, jestli to, že se malý hooodně nosil a spal se mnou v posteli fakt nemělo nějaký vliv. Tím teda nechci říct že mám kontinuální dítě, ani jsem v té době nevěděla co to je :-?.

Carsa píše:Já toho taky moc neudělám, ale pořád lepší, než až se za nás v pubertě budou stydět a dělat, že nás neznají :? :? :?
c.

V takové fázi ještě nejsme, zatím ho jen ztrapňuju a když spolu náhodou někam jdeme tak s protaženým ksichtem...
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3044 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Yvča » čtvrtek 04. září 2008, 16:11
Teda aby to nevypadalo tak, že se mu vůbec nevěnuju ;), samozřejmě spolu taky vaříme, uklízíme (všechno chce většinou dělat sám), čteme, na hraní občas zmermomocní staršího bráchu, ale opravdu si i sám pohraje.
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3044 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Mushiro » čtvrtek 04. září 2008, 17:09
U nás to bylo stejné a ještě ve čtyřech letech mě ke všemu potřebuje, ale jestli něco pomohlo, tak jsou to sourozenkyně.
Mushiro
Žvatlalka
Žvatlalka

109 příspěvků
06. duben 2008
Příspěvekod Krista » čtvrtek 04. září 2008, 18:57
Ahoj, můj starší syn až teprve teď si začíná hrát sám, že se zabaví, vykládá si u toho a yvstaí si chvíli sám. Jinak mám zkušenost-přemíra hraček škodíé, anopak je vhodné vytáhnout jednu dvě, kterou si sám vybere, zbytek nechat v krabicích... jinak vypakuje všechno od lega, přes auta, kostky atdatd ven an zem, brodí se v tom a nepohraje si pořádně s ničím. Průběžně různé hračky schovávám třeba na měsíc do skříně a pak zas obměním. Taky půlku hraček má na chalupě, tak zas o víkendech si hrává s něčím jiným. nale je to normální:)
Krista
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Krista » čtvrtek 04. září 2008, 18:58
jo a jsou mu 3 roky 3měs.
Obrázek

Obrázek
Krista
Krafařka
Krafařka

907 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Katka_x » čtvrtek 04. září 2008, 20:12
Yvča píše: Konečně jsem přelouskala celou diskuzi Koncept kontinua

YVČA,
prosím jak se dostanu na tuto diskusi, trochu se tu ztrácím, díky.

Já se snažím se starším (2,5roku) vždy hru rozehrát, většinou se chytí, pokračuje sám a já od sporáku komentuju, chválím, divím se, prostě reaguju... nebo se snažím ho vtáhnout do běžných domácích prací (jdeme dát prádlo do pračky? Podáš mi kolíčky? Chceš taky luxovat? většinou se trochu zapojí. Samozřejmě DVD v nouzi (když kojím mladšího) zabírá - teď frčí Bořek :-), ale abych si četla nebo serfovala na netu a on si pěkně hrál (ha ha) to opravdu ne.
katka
Katka_x
Žvatlalka
Žvatlalka

199 příspěvků
02. červenec 2008
Liberecko