ADV TOP
ADV LEFT

Zpívánky

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kaede » neděle 07. leden 2007, 19:09
My doma moc na televizi nekoukáme a dceři jsem začala pouštět Večerníčka až teprve teď, co jde Krtek. Hned potom jdou Zpívánky - a to je to, na co se chci zeptat. Asi jsem natvrdlá nebo co, ale už počtvrtý jsem narazila na ten samej díl Pásla ovečky, jak tam děti předstírají, že dělají dospělácký natáčení. A dneska zase. Je to úmysl nebo omyl? Zřejmě mi něco uniklo, ale fakt to nechápu.
Kaede
Klábosilka
Klábosilka

544 příspěvků
01. říjen 2006
MK - x - MB
Příspěvekod Suri » neděle 07. leden 2007, 19:20
Ahoj,

my jsme na tom úplně stejně. Na Večerníček se díváme od Boba a Bobka, potom nás to zas nebavilo a teď sledujeme Krtečka a Zpívánky. Dcerce je 1,5 roku.

Ale to je tak vše, co ti můžu napsat, protože to opakování taky nechápu a ani si nevzpomínám, že by to tak dřív bylo.

Suri
Suri
Kecka
Kecka

1833 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Bubu » neděle 07. leden 2007, 19:30
Taky jsem překvapená, ale je pravda, že holky za mnou teď samy přišly, že teda na ty ovečky budeme tancovat a dupat. Možná je to schválně?
Včera jsem zase viděla podruhé díl, jak tancují děti v přírodě (a zpívají samozřejmě). Nebo mají na ČT prodlouženou novoroční opici :lol:
Bubu
Bubu
Klábosilka
Klábosilka

538 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Frndulka » neděle 07. leden 2007, 19:48
Já koukala do programu TV Star a tam pro jistotu ty zpívánky nejsou vůbec napsaný :lol: , maj tam na 18.45 Večerníček a pak na 19 Události. Zpívánky tam už nejsou...maj tam bordel :lol: , ale podle mě ta jedna písnička běží celý týden...

Martina
Frndulka
Drbna
Drbna

4560 příspěvků
20. září 2006
Prágl
Příspěvekod Lesana » neděle 07. leden 2007, 20:02
Já jsem tento týden postřehla, že se opakují písničky dvě - pásla ovečky a jedna, kterou neznám - nějaká v lidových krojích. Ale co pamatuji ještě z dětsvtí, tak vždycky bývaly zpívánky celý týden (nebo prostě nějakou delší dobu za sebou, nevím, jestli přesně týden) jedna písnička. Mně spíš příjemně překvapilo, že znělka je už zase ta vystřiháváná holčička s melodií a ne ta příšerná kočka, skákající po piáně, kdy jsem se podle zvuku nikdy nedokázala orientovat, jestli na mne televize skanduje - "Hip-hap-hop" nebo "Zpí-ván-ky" (oba pořady děcka sledovaly víceméně náhodně, takže jsem nikdy neměla zafixované, kdy dávají zrovna který :wink: )
Obrázek

Obrázek
Lesana
Klevetnice
Klevetnice

3442 příspěvků
08. listopad 2006
Příspěvekod Mandarinek » neděle 07. leden 2007, 20:02
A já jsem si myslela, že jsem se zbláznila, když jsem to zapla a tam bylo po třech dnech zas to samý - to pasení oveček .... vůbec jsem to nepochopila a teď už to nechápu vůbec, jestli to dávaj celej tejden, ta mi to přijde dost trapný .... :roll:
Mandarinek
Howgh
Howgh

8232 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Euka2 » neděle 07. leden 2007, 20:09
Ahojky,

no já už psala na ČT, jestli "soudruzi neudělali někde chybu"...ne teda tak doslova...protože mě to vytáčelo...pořád stejný písničky...a hlavně ta znělka...100 let stará....nicméně psala jsem slušně, ale nikdo mi neodpověděl. Chtěla jsem vědět, jestli je to úmysl nebo opravdu chyba...no psala jsem jim včera, tak asi nikdo nepracuje.
Abyste si nemysleli, nejsem z těch, kteří by někam aktivně psali, že se jim něco nelíbí, ale tohle bylo na mě příliš, tak jsem poprvé někam písla.

Mějte a papa VABE - Veronika Adámek a Berunka Ema
Euka2
Žvatlalka
Žvatlalka

100 příspěvků
21. září 2006
Praha 4
Příspěvekod Kaede » neděle 07. leden 2007, 20:10
Ha, tak to jste mě uklidnily, že porucha není na mým přijímači :D
Kaede
Klábosilka
Klábosilka

544 příspěvků
01. říjen 2006
MK - x - MB
Příspěvekod Barbánek » neděle 07. leden 2007, 20:21
Já se teda přimlouvám za tuhle 100 let starou znělku, je to klasika, stejně jako večerníčková znělka. Taky bych řekla, že je to proto, aby se tu písničku děti naučily, no řekněte, takový 3letý dítě - slyší písničku o např. třech slokách 2x během jedněch zpívánek - a už ji umí? Ani náhodou...
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Barbánek
Drbna
Drbna

4606 příspěvků
21. září 2006
České Budějovice
Příspěvekod Janar » neděle 07. leden 2007, 20:39
Ahoj,

opakování písniček - asi je to tak, tak píšete....každopádně dcera si to po třetím shlédnutí začala zpívat.Tak to asi k něčemu je :wink:

Jinak znělka je podle mě vázaná k písničkám. Opakují staré Zpívánky, u opakování nových Zpívánek zase bude ta nová znělka.
Je tomu tak i někdy po kouzelné školce.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Janar
Howgh
Howgh

12970 příspěvků
21. září 2006
Domažlicko
Příspěvekod Kaede » neděle 07. leden 2007, 20:40
Jo, taky se mi líbí ta vystřihovánková znělka. Už jen pro to, jaká s tou panenkou a holoubkem musela bejt šílená piplačka :-)

Barbánku, pardón, ale Pásla ovečky jsem zpívala už v porodnici :-) . Myslela jsem, že to není míněný tak, že by ty písničky děcka slyšely poprvý v životě a teprve se je učily. A co si pamatuju, tak to všechno byly klasiky jako Já do lesa nepojedu, Já mám koně, vraný koně. Ale to, že jedna písnička pojede tejden mi taky přijde jako jediný logický vysvětlení.
Kaede
Klábosilka
Klábosilka

544 příspěvků
01. říjen 2006
MK - x - MB
Příspěvekod Janickab » neděle 07. leden 2007, 20:42
Zrovna jsem to dneska večer říkala manžovi, že jsem asi natvrdlá, ale že se opakují kroje a "ovce", které ty děti ani nezpívají a abych pravdu řekla, ani jedny se mi nelíbí, přitom si pamatuju spousty hezkých zpívánek. Ani znělka by mi nevadila, i když bych se nebránila inovaci, přeci jen je znát, že je starší :-) večerníček je ale věčný!!!

jsem zvědavá, jestli odpovědí z ČT, protože mám dojem, že to nebývalo. A že bych se toužila naučit tu o krojích, to zrovna neeee :-(
Janička+Klárka+Davídek

Obrázek
Obrázek
Janickab
Treperenda
Treperenda

1066 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Linka » neděle 07. leden 2007, 20:49
Nevím jak to mysleli páni z tv, sle na vysvětlenou. Opakování je asi kvůli zapamatovatelnosti. I dříve se jedny zpívánky bjevily v týdnu 2-3x ale v nepravidelných časech.

HOlčička není vystříhaná, ale je to modrotisk.

TO je vše co jsem vydedukovala....uvidíme jestli ty ovce a kroje nepůjdou až do konce ledna, to by mi moji dedukci pěkně rozbili :D:D
ObrázekObrázekObrázek
Linka
Howgh
Howgh

7072 příspěvků
21. září 2006
MB
Příspěvekod Siloenka » neděle 07. leden 2007, 20:53
co si teda pamatuji,tak zpivanky byvaly skutecne nekolikrat za sebou, mozna ten tyden, to uz presne nevim, ale ta pisnicka v tech krojich se mi zda nejaka uhozena. no reknete,jestli veta "miloval ji az do rana" se pro tak male deti hodi :oops: ..jestli vubec vedi,co zpivaji 8O
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2344 příspěvků
21. září 2006