ADV TOP
ADV LEFT

Flétna s návodem

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaruse » úterý 30. prosinec 2008, 15:41
Ahoj, chtěla bych pořídit nějakou flétnu s knihou jak na to a nějakými notami.....Nevíte kde něco takového prodávají?
Díky
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Zdendy » úterý 30. prosinec 2008, 16:22
V hudebních nástrojích.
Rozhodně nedoporučuju kupovat flétnu někde v hračkárně a to ani pro malé dítě. A ohledně not -nepíšeš pro jak staré dítě . Ale docela pěkná knížka je TAHLE

Můj starší syn hraje na flétnu od září. Ještě zkusím na netu najít ještě jednu výýýbornou "učebnici" na flétnu ;)
[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadb20070210_1_Ondráškovi+je.png[/img]
[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogadb20030104_0_Tomáškovi+je.png[/img]
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Zdendy » úterý 30. prosinec 2008, 16:30
Tak jsem to našla - FLAUTOŠKOLA Podle téhle učebnice syn hraje v ZUŠce, jsou tam super cvičení s doporovodem na klavír nebo další sopránovou či altovou flétnu. Myslím,že to, že syna k jeho hraní doprovázím, se mu hodně líbí a baví ho to. Knížku jsem ukázala i kamarádce, která sama hraje na flétny a učí děti hrát doma a byla z ní nadšená.
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Hanele » středa 31. prosinec 2008, 10:30
Klaruse - určitě je ale dobré, aby někdo opravdu znalý ukázal, jak se správně drží prsty a jak se fouká...
já jsem samouk a naučila jsem se samozřejmě špatně, ze začátku to nevadí, ale když chce člověk hrát víc, tak se pak musí pracně přeučovat...
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Zdendy » středa 31. prosinec 2008, 12:33
Hanele píše:Klaruse - určitě je ale dobré, aby někdo opravdu znalý ukázal, jak se správně drží prsty a jak se fouká...
já jsem samouk a naučila jsem se samozřejmě špatně, ze začátku to nevadí, ale když chce člověk hrát víc, tak se pak musí pracně přeučovat...

Tak pod tohle se podepisuju! Já jen čekala, jestli Klaruse nenapíše věk dítěte, protože třeba v ZUŠce většinou berou až od pěti let. Ale myslím, že se na ZUŠ vyplatí počkat. KAmarádka dávala dceru do nějakého MC na flétnu už od necelých čtyř let a teď mají velké problémy se zlozvyky s držením prstíků. :-?
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Klaruse » středa 31. prosinec 2008, 19:54
já to chci pro sebe:-) nemůžu totiž teď s dítětem hrát na "své" nástroje, tak mi ta flétna přošla jako vhodná :-)
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Hanele » čtvrtek 01. leden 2009, 19:25
Klaruse píše:já to chci pro sebe:-) nemůžu totiž teď s dítětem hrát na "své" nástroje, tak mi ta flétna přošla jako vhodná :-)

Klaruse - i tak je dobré. když ti to někdo ukáže:) fakt to ušetří spoustu námahy. flétna je super, jen mi je líto, že je u nás dost snižovaná na úroveň "hračky"...

ot. a na jaké nástroje hraješ jinak?
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Klaruse » pátek 02. leden 2009, 10:25
Kdysi na kytaru, ae to bych asi už nezahrála ani hoří.....A pak na klávesy - k těm se chci určitě vráti, ale teď je nemám kam dát a o nějakém pořádném cvičení nemže být ani řeč, atk mě právě napadla ta flétna - že bych mohla hrát večer v koupelně :D když mě to chytne tak si asi pár hodin zařídím..
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Zdendy » neděle 04. leden 2009, 18:44
Klaruse, já se kdyyysi dávno sama naučila na flétnu podle DANIELA Pro dospělého naprosto v pohodě a přehledně - i pro samouka ;) NAvíc pokud znáš noty a hraješ na klávesy a kytaru, půjde to ti dobře. Já hrála klavír a kytaru a taky v pohodě. Teď jsem si naježila k vánocům altovou flétnu, tak se taky učím ;) (mimo jiné opět podle Daniela ;) ) Tak hodně zdaru!
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Klaruse » pondělí 05. leden 2009, 09:37
Je fakt že to jde dobře:-) A skladnost flétny také není k zahození :D Asi blbý dotaz, ale altová bude mít asi větší rozsah ? než sopránová
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Zdendy » pondělí 05. leden 2009, 12:33
Altová flétna je oproti sopránový "posunutá" o kvartu - když zahraješ na sopránové flétně notu H1, tak ten samý hmat hraje na altové flétně notu E2 . Takže si myslím, že vyloženě rozsah mít větší nebude, jen je od sporánky "posunutá" (s hudebním názvoslovím fakt pokulhávám) Ale zvuk má altovka nádhernej, je to super, když hrajeme se synem společně :hura:
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Klaruse » pondělí 05. leden 2009, 12:35
Já si to myslela ta sopránová je přeci jen trochu vysoko :D Tak uvidím třeba taky přejdu k altové.
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Hanele » úterý 06. leden 2009, 12:29
ahoj, altová jde ke zpěvu líp. na sopránku nezahraješ co je pod c1, má příjemnější zvuk (no ale na tenorku to nemá ;);););), holt s jídlem roste chuť ;))...
rozsah mají obě stejný, jen je posunutá a tím zahraješ bez problémů skoro všechny písničky (i ty, co mají třeba jednu notu nižší než c1), na sopránce buďto musíš takovou notu nahradit, nebo hrát celou písničku o oktávu výš - a to pak piští...
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Klaruse » čtvrtek 05. únor 2009, 11:42
Ahoj, tak jsem si našla učitele a příští týden mám první hodinu:-) Jen teď řeším jaký obal/pouzdro si mám pořídit? Dost se mi líbí taková ta taška i na noty, ale zase nechi tolik utrácet, když ani nevím jestli je to dobré- poraďtě mi prosím
Díky
Klaruse
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
03. listopad 2007
Praha - Háje
Příspěvekod Zdendy » pondělí 23. únor 2009, 18:03
Tak jsem doma z hudebky a opět jsem se nezeptala na to pouzdro/obal :grr: Jsem hrozná, chci se na to zeptat od té doby, co jsi psala příspěvek. Já totiž vůbec nevím o jakém pouzdru mluvíš :oops:
Zdendy
Krafařka
Krafařka

718 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech