ADV TOP
ADV LEFT

Karneval...

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Miladka » sobota 07. únor 2009, 22:27
Ahoj holky,

chci se tak napůl vypovídat a napůl zjistit zkušenosti.

Dneska jsme byli s malou poprvé na karnevalu. Celkem se jí to líbilo, ale já jsem trochu v šoku...

1) To bude proboha do puberty všude poslouchat ty šílené diskopísničky pro děti?? Jede jede mašinka, veze samý vožralý?? Pro tříleté děti?? (Dáda ještě ujde, ale taky nic moc...). Jakou máte zkušenost vy?

2) Ke konci byla unavená a začala plakat, tak asi od tří lidí dostala minimálně pět bonbonů, aby už neplakala. Čili bonbon je nejlepší náplast na všechny problémy od všech známých či dokonce neznámých lidí? Oni to myslí dobře, ale moje výchova bohužel nezabrání tomu, aby pak ty bonbony zlikvidovala všechny najednou - to je moje chyba, ale proč jí je všichni cpou?

No, to jen tak naokraj.
Uvítám vaše názory :-)

Milada
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Kkatus » sobota 07. únor 2009, 22:32
Miladko...
1. suhlasim, Jede jede masinka co veze vozraly je podla mna fakt dost nevhodna pre deti a nechapem to ako je mozne ze vsade na detskych akciach ju hraju :(
2.bonbony by som tak neresila, umyla zuby. vychovu ti to nepokazi.
k-
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kkatus
Diskutérka
Diskutérka

2215 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Dacanka » sobota 07. únor 2009, 22:37
Jede jede mašinka je písnička pro dospělé od skupiny Semtex, maxim turbulenc jim ji sprostě ukradli a udělali hit pro děti :roll:

Bonbony jsou u všech zafixované jako náplast, úplatek, poděkování...

Na takových akcích s tím asi holt nic člověk neudělá, stačí jaký boj je to v rodině :roll:
Dacanka
Moderátor kočárkárny
Moderátor kočárkárny

14373 příspěvků
21. září 2006
všude dobře na Moravě nejlíp
Příspěvekod Elunats » sobota 07. únor 2009, 22:42
tak já mám taky dnes za sebou první zkušenost s karnevalem...
ad1) hráli se tam i diskopísničky jako mašinka ale i takové rychlé vtipné o zvířátkách... no disko moc nemusím, ale je fakt že třeba na Hradišťana (to jeho CD pro děti co se mi mooc líbí) by si děti asi nezatancovaly
ad2) já jsem co se týká sladkýho šílená macecha, takže žádný gumový kokina, čokolády nedávám, tak jsem ocenila, že měli speciální misku s piškotama "pro malý". No nicméně mluví za vše, že dcera když dostala dárek omalovánky, tak je rozbalila a ptala se kde je mňam (jako nějaký další piškot) :roll: :D :oops:
Elunats
Klábosilka
Klábosilka

539 příspěvků
29. leden 2008
Příspěvekod Miladka » sobota 07. únor 2009, 22:48
Jsem ráda, že to jinde jde i jinak (zábavnější písničky, dobrůtky pro menší)...
Ale asi se připravím, že mašinku uslyším ještě hodněkrát (malá hned večer ve vaně zpívala přesně ty dva verše s vožralýma, celkem ji to zaujalo :roll: )
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Vichy » sobota 07. únor 2009, 23:09
...na karnevale jsme sice jeste nebyli, ale.....misto OZRALY do pisnicky Jede, jede masinka zpivam detem uz nekolik let OSPALY :D a holky zatim nic nepoznaly..... i kdyz, az jednou pujdem na karneval.... :roll: :grr:
Vichy
Pískle

76 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Helienka » sobota 07. únor 2009, 23:37
A ještě jedna slušná verze, kterou jsem někde slyšela:
jede jede do dálky,
veze vagón polárky :)
Helienka
Klábosilka
Klábosilka

524 příspěvků
17. červen 2008
Příspěvekod Myshak » sobota 07. únor 2009, 23:57
Karneval pro děti jsme se sborem pořádali..

S písničkami je to těžky, my např měli pozvaného DJe a ten měl naprosto volnou ruku...Mašinku nám taky hrál, ale nevím, nemyslím si že by to nějaké mamince nebo dítěti vadilo...Souhlasím, písnička pro děti to asi nebude, ale stejně v tom nevidím problém...

add sladkosti - ne každý to bere jako úplatek...My např rozdávali lízátka a bombony jako odměnu za soutěže...Výhra byla o něco větší, ostatní dostávali jen maličkost za účast...Každé dítko pak dostalo něco sladkého za to že prostě přišli...

Chápu že se vám nelíbí že vaše dítko dostane sladké, ale pro jednou se mu zuby nezkazí a pak aspoň uvidí, že na karnevale nebylo "jen tak" ale dostalo za to něco a nebude mít tolik důvodů brečet...
Myshak
Howgh
Howgh

9531 příspěvků
23. říjen 2007
Podřipsko
Příspěvekod Nico » neděle 08. únor 2009, 07:35
Ahojky Miladko,

jedna hodne cerstva zkusenost ze vcerejska :) Nase malinke vesnicke MC poradalo karneval a byly tam deti od narozeni tak do 12 let.

Masinka samozrejme taky hrala...byla to jedina pisnicka, na kterou nas Danik reagoval a paril takovym zpusobem, ze jsme malem curali smichy.
Naprosto souhlasim s tim, ze ten text pro deti vhodny neni. Chlapci z MT si mohli aspon pohrat s tim textem...kdyz uz neumi zpivat, ze :roll: Ale i kdyz se mi nelibi, nejsem proti natolik zasadne, abych zasahovala.

Bonbony jako utecha...je skoda, ze organizatori nemysleli na to, ze nekteri rodice to vidi jinak. Ze nektere dite muze byt alergicke, diabetik atd. Ale na to je jedina rada - hlidat a s diky odmitnout.
Na nasem karnevalu byly bonbonky jako drobne odmeny behem soutezi, dale lizatka, susenky, ale i pomerance, jogurty, drobne hracky...

Ja jsem si taky rikala, ze se modlim, aby Danika z tech bonbonku nebolelo brisko, aby z te hlasite hudby nemel tik apod... Vis, ale kdyz jsem videla ten jeho vyraz...
Obrázek
...tak jsem byla proste stastna s nim...pro takove detske akce musi clovek asi slevit ze svych pravidel.
A nebo se zkusit predem domluvit s organizatory (coz asi u velkych akce nepujde dost dobre) nebo si proste vzit svoje vlastni dobrutky.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Obrázekwww.hippsy.net a www.warmme.cz - barevné bederní pásy
Nico
Howgh
Howgh

5377 příspěvků
21. září 2006
Praha - východ
Příspěvekod Lalwen » neděle 08. únor 2009, 09:41
U nás letos karneval nebude, opravuje se u nás sokolovna, loni jsme byli a taky hráli mašinku, ale nemyslím si, že by mu to nějak moc ublížilo.

Táta mi třeba vyprávěl, že jeho děda, když byl malej mu vyprávěl jak za 1. světový války chodil do bordelu za děvkama a táta tomu tehdy vůbec nerozuměl a pochopil to až o mnoho let později, co mu ten děda vlastně vyprávěl a určitě ho to nijak špatně neovlivnilo :) Takže si myslím, že s mašinkou to bude obdobné.
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Bublina » neděle 08. únor 2009, 10:53
Souhlas s Lalwen, starší dcera uměla Mašinku od 2 let (mladší už taky :D), co znamená slovo "ožralý", zjistila až asi v 5 letech ;) a žádné následky to na ní nenechalo.

Já jsem jako malá (četla jsem od 4 let) milovala Werichovu pohádku 3 sestry a 1 prsten, tam je scénka, kdy manžel vyzývá manželku, aby "svlíkla tu parádu co má navrch i vespod", že jí ukáže, jak je mrtvý ;). Pochopila jsem to až v pubertě, do té doby mě to nechávalo zcela chladnou. Tak asi tak.

Ad bonbóny - já prostě když mám pocit, že děti už jich dostaly moc, řeknu, že dost, že je bude bolet bříško, a je to. Obě jsou na to zvyklé a berou to jako hotovu věc.

B.
Obrázek Obrázek
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Lau » neděle 08. únor 2009, 11:49
Jako hasiči občas pořádáme akce pro děti a přiznám se, že by mi pomohlo, kdyby mi někdo dal tip, jaké písničky mají děti rády, řádí na ně a zároveňa jsou pro ně vhodné. Sami jsme ještě k těmhle písničkám ještě nedospěli.

Kámoši se staršími dětmi vždycky dotáhnou Maxim Turbulenc a všechny děti jsou z toho nadšené a řádí u toho. No, já bych si představovala něco "decentnějšího", ale jak jsem psala - nic lepšího neznám.

Mašinka má vždycky úspěch, protože vědí, jak u toho tančit a co dělat.

No a co se týká bombónů? Babičky to taky takhle řeší, i když se mi to nelíbí... My jsme doma skoro dokonale odbourali všechny brambůrky, sladkosti a podobné neřesti. Nejíme je ani my. (No, snažíme se, případně potají.) U jedné babičky hned po příjezdu vyfasuje hořickou trubičku nebo tatranku, u druhé během 10 dnů vylemtal 4 litry Coca-coly.

Když přijedeme s Matýskem do bývalé práce, tak kolegyně říká, že jsem jedna mála z maminek, co zná, co dává dítěti ke sváče jablíčko nebo kivi, že většinou jim maminy šupnou nějakou sladkost. Takže pak se těžko divit, že pláč chtěli uchlácholit taky něčím sladkým...
Lau
Klevetnice
Klevetnice

3488 příspěvků
21. září 2006
Kolínsko
Příspěvekod Miladka » neděle 08. únor 2009, 20:09
Ahoj holky,
dík za odpovědi, myslím, že jsem včera byla v nějaké blbé náladě, došlo mi, že to moc řeším...
Nakonec je to párkrát do roka, to nikoho nezabije :-)
Milada
Miladka
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
23. leden 2007
Příspěvekod Papu » neděle 08. únor 2009, 21:48
"Mašinku" umí náš malej zpívat už nějakou dobu, jsou mu 2, význam slova "vožralý" nechápe, stejně tak "přisedla mi dařbujána" :D

Nevadí mi ten text, vadí mi maxim turbulenc, ale vysvětlete to dítěti...paří stejně tak na ně z pc, jako na náměstí na semtexu...

Holt ten hudební vkus musíme dohánět doma sami no 8-)
Papu
Howgh
Howgh

8036 příspěvků
23. září 2006