ADV TOP
ADV LEFT

Maska do masopust. sprievodu

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Crnkapinka » středa 04. březen 2009, 14:52
Ahoj,

viem, že karnevaly sa už riešili, diskusie som prešla....

Ja rozmýšľam nad maskami do Masopustného sprievodu pre moje deti, ktorý organizuje naša mestká časť...
Vobec nič ma nenapadá, keďže to bude vonku a masku treba obliecť na zimné oblečenie. A navyše nemám chuť za ne moc utrácať, keďže viem ako budú vypadať po použití (vzhľadom na všadeprítomné blato)...

potrebujem typ na :holka: aj na :kluk:
a nemám ani moc času - bude to o 3 dni :-?

dík,
Crnkapinka
Crnkapinka
Treperenda
Treperenda

1295 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Hanele » středa 04. březen 2009, 15:03
cikánka a kominík ;););)
nevím, proč mě napadla tato kombinace, ale tak:
holka klidně přes kalhoty červenou sukni, bundu, okolo pasu ještě barevný šátek, šátek na hlavě klidně i přes čepici, nějaké velké korále, namalovat líčka..

kluk v černém, bílý čepeček, šátek okolo krku a kominickou štětku
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Monha » středa 04. březen 2009, 15:13
Ahoj, někde už jsem tě zahlídla v diskuzi, takže myslím, že vím, která městská část to je :-) Zkus kouknout na stránky městské části - mají tam fotky z minulých ročníků, třeba najdeš inspiraci ;)
My byli prvně loni a mám nafoceného hlavně našeho "králíčka" Ale to je maska šitá, takže ji jako inspiraci neuvádím.
A jen na jedné fotce jsem našla chlapečka - krále. Měl přes oblečení přehozenou červenou deku, na hlavě korunu z alobalu a v ruce meč z dektury s ostřím potaženým taky alobalem. Kdyžtak můžu poslat fotku do mailu.
Monha
Howgh
Howgh

6291 příspěvků
21. září 2006
Praha 5
Příspěvekod Lasicka » středa 04. březen 2009, 15:38
Ahoj,

kamarádka měla pro jejich holčičku úžasnou venkovní masku - bílou paní. U vietnamců koupila za 200 Kč bílý kanýrkový šaty, z papíru udělala kornout na hlavu, přilepila závojiček a bylo. Maska myslím i něco vyhrála, šaty zůstaly na hraní.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Monikab. » středa 04. březen 2009, 20:56
Ahoj, byli jsme neplánovaně předminulý víkend na masopustu, měla jsem 2 dny na přípravu, ale nemám doma šicí stroj a nic drahého kupovat se mi také nechtělo.....malý šel za "noční košilku". Zná to z Pejska a kočičky a byl nadšený. Ustřihla jsem svojí starou noční košili, aby si po ní nešlapal a vzala starý nátělník a z něho udělala noční dlouhou čepici s bambulí, do spodního lemu jsem provlíkla gumu, aby to drželo na čepici, ramínka zamotala do špičky a jen zapošila, aby to drželo a z vatelínu vytvořila bambuli (měla jsem ho doma od šití kapsáře) a přišila na konec "čepice". Ta bambule by šla určitě jednoduše udělat ze starých ponožek, zabalí se do kuličky a je to. Trvalo to celkem asi půl hodiny a to se mi to toho pletl malej a rozmotal asi 4 špulky nitě. :D

Stáhnu fotky z foťáku a dám foto. ;) Sice žádnou cenu nevyhrál, ale to bylo spíš tím, že když bylo "kolečko masek" tak jsme se šli podívat na vlek.
Obrázek

Obrázek
Monikab.
Diskutérka
Diskutérka

2142 příspěvků
01. říjen 2006
Praha 9
Příspěvekod Malvína » středa 04. březen 2009, 21:07
Ahoj. Co třeba brouček a beruška, nebo motýli???

Z papíru křídla, pro broučka se dají i z drátu potáhnout látkou. Ke křídlům příděláš gumu a nasadíš jako batoh. Tykadla můžeš na čelenku nebo rovnou i na čepici, dá se použít drát nebo třeba brčka, to vypadá roztomile.
Je to rychlé, levné a efektní ;)
Užijte si masopust. :D
Malvína
Drbna
Drbna

4225 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Crnkapinka » čtvrtek 05. březen 2009, 09:52
Holky,

dík moc, sú to všetko skvelé nápady, určite z toho niečo vyberiem..... ste fakt šikulky... :-*
Crnkapinka
Treperenda
Treperenda

1295 příspěvků
21. září 2006