ADV TOP
ADV LEFT

Naučit se hrát na flétnu

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Mamina » čtvrtek 14. květen 2009, 16:41
Ahoj děvčata,
starší syn má flétnu- pořádnou a říkám si, že 4 roky pryč, že bych ho mohla naučit něco lehkého trochu smyslupného zapískat, ale neumím noty, je někde na netu něco, podle čeho bych zvládla ty nejjednodušší dětské písně nejdřív sama ?
Honzík ( leden 2005 )
Jiřík ( září 2008)
Mamina
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
31. leden 2007
Příspěvekod Ami » čtvrtek 14. květen 2009, 16:53
Ahoj, jestli má Honzík už pořádnou flétnu, tak ho spíš dej k učiteli na flétnu. Mluvím ze své zkušenosti úči na flétnu. Když mi přijde dítko, které už někam chodilo a tam se naučilo špatné nasazení tónu, špatnému dýchání, držení flétny v rukách,... tak se to potom hooodnněě blbě odnaučuje a dítko to pak moc neba, protože se nepostupuje tak rychle.
Ami
Krafařka
Krafařka

777 příspěvků
25. leden 2008
Morava
Příspěvekod Barbánek » čtvrtek 14. květen 2009, 16:54
No já bych to radši vyřešila tak že bych ho někam na tu flétničku přihlásila. Ve 4 - 5ti letech se začíná, akorát. To hraní není jen o tom jak tam poskládáš prsty, důležitý je jak se do toho dejchá a jak se to jednou dítě naučí špatně, těžko ho budeš odnaučovat.
Já vím, omlouvám se, na tohle dotaz nebyl... :oops:
Jinak neporadím. ;)
Barbánek
Drbna
Drbna

4606 příspěvků
21. září 2006
České Budějovice
Příspěvekod Nicol » čtvrtek 14. květen 2009, 17:16
Souhlas s holkama...

Stellu jsem ucila na fletnu sama a po cca 20 minutach jsem se musela drzet, abych neprepulila vejpul bud Stellu nebo fletnu...

Pak jsem ji dala na krouzek - je to cca 3 tydny - a uz umi jednu pisnicku (primitivni...).

Takze radim - dej na krouzek, ona autorita rodicu ma sve meze. A trpelivost tez:-)))

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Mamina » čtvrtek 14. květen 2009, 17:47
no jo , asi máte pravdu, poslouchá více ostatní autority než mě, takže bychom to mohli zkusit
Mamina
Kecka
Kecka

1517 příspěvků
31. leden 2007
Příspěvekod Hanazana » čtvrtek 14. květen 2009, 20:39
Tady něco pro hru na flétnu: http://www.detskestranky.cz/clanek/1005 ... _lekci.htm

Jinak dcerka chodila na školičku hry na flétnu a sama bych to určitě tak nezvládla.
Hanazana
Drbna
Drbna

4313 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka » pátek 15. květen 2009, 07:22
Hani, Aňa chodí od září. Podle učebnice bys Honzíka noty a hrát lehce naučila, ale dýchat a jak foukat do té flétny to je těžší. já dokážu zahrát ty písničky taky, ale dýchám třeba uprostřed taktu, kdežto aňa se už nadechuje správně.
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Madlad » středa 24. srpen 2011, 21:16
Ahoj, nebudu zakládat novou diskuzi o hře na flétnu, zkusím se zeptat zde. Od jakého věku má smysl přihlásit dítko do kroužku/hudebky na hraní na flétnu? Dceři je 3,5 roku a minulý týden jsem s ní chodila do školky nanečisto a jedna paní učitelka jim tam hrála na flétničku. Dceři se to hrozně líbilo a už několikrát říkala, že by chtěla hrát taky. Pátrala jsem na netu a našla v Liberci kurzy v lidušce a domě dětí, oboje od 5ti let. A pak ještě v Yamaze pro 4-6 leté Rytmické krůčky, kde by snad i tu flétničku vyzkoušela. Nevíte, existují kroužky i pro takhle malé děti nebo je ještě brzy? Nebo nemáte někdo zkušenost s tou Yamahou?
Díky.
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Aspiska » středa 24. srpen 2011, 22:12
Některé děti jsou zralé i ve dvou a půl, některé až v pěti. Pokud udrží pozornost, tak je to fajn už úplně odamala. A záleží na velikosti prstíků, pokud jsou malé, jde hrát těžko=nuda a pruda.
Toť moje zkušenosti pančelky na flétnu.
Aspiska
Krafařka
Krafařka

832 příspěvků
26. červenec 2010
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 25. srpen 2011, 08:03
U nás od první třídy píšou.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Madlad » čtvrtek 25. srpen 2011, 12:29
Hm, tak asi ještě budeme muset vyčkat. S pozorností by myslím problém nebyl, ale prstíky malé jsou. Ona je dcera celkově drobná, hubená a spíš menší než vrstevníci. I když, jestli to není škoda, když se jí to tak líbí... Neexistuje třeba nějaká dětská velikost flétny, píšťalka nebo tak něco?
A nemáte někdo zkušenost s tou Yamahou?
Madlad
Klábosilka
Klábosilka

519 příspěvků
23. říjen 2007
Příspěvekod Slune » čtvrtek 25. srpen 2011, 12:42
Mad, my zkušenost s Yamahou máme (v Plzni, syn 3r), ale zatím jen ty "první krůčky k hudbě", takže bez flétny. Ale určitě do ní půjdeme, příští kurz. Flétnu mají psanou od 4let, ale kamarádky syn (3,5) v Brně začne od září chodit na flétnu do Yamahy. Asi záleží na dítěti. Platí se to na pololetí, takže bych to asi být Tebou zkusila. Nebo se domluvit přímo s nimi,jak to vidí jestli by to nešlo nejdřív zkusit ;-)
Každopádně mě se obecně výuka v Yamaze moc líbí :hura: Tak doufám, že flétnička pak nezklame.
Jinak tady taky v lidušce berou do flétny až 5-6let.
Slune
Kecka
Kecka

1922 příspěvků
21. září 2006
kousek od Plzně