ADV TOP
ADV LEFT

Náramek proti komárům - funguje?

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lasicka » pátek 24. červenec 2009, 20:57
Ahoj,

syn se chystá na svůj první tábor, náhodou jsem narazila na toto http://www.simple-shop.cz/produkt/125-s ... eak-como-4 a pak na toto http://www.tomexo.cz/produkty/naramek-proti-komarum.htm Nemáte někdo zkušenost, jestli to fakt funguje? Jde mi hlavně o klíšťata, ale o komáry taky.

Díky.
L.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Aileen » pátek 24. červenec 2009, 21:21
Ahojky- já je používám - a na základě dobré zkušenosti i prodávám -docela by mě zajímalo proč pochybuješ o účinnosti :-) - účinná látka je DEET (certifikovaná a běžně v repelentech používaná) a přírodní éterické oleje . pa
Lenka
Aileen
Pískle

97 příspěvků
02. říjen 2006
severní Čechy, pracoviště i Praha...
Příspěvekod Skotik » pátek 24. červenec 2009, 22:14
Ahoj Lasicko,
my teď měli na dovče náramek od Dedry /vypadá podobně jako na tom druhém odkazu/ a teda NEFUNGOVAL!!!!
Nejdřív jsme ho měli položený na stole, aby fungoval pro všechny a když nezabíral, tak si ho mamka dala na zápěstí, aby to pomohlo aspoň jednomu z nás. Z dovolený jsme přijeli všichni poštípaný :-?
No, možná kdyby tam těch komárů bylo míň, tak si odletí "cucat" jinam, ale měli jsme chatku v lese a bylo jich tam k večeru fakt docela dost...
Zkušenost mám tedy negativní a určitě si ho už nekoupím :roll:
Klára
Skotik
Diskutérka
Diskutérka

2152 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lasicka » sobota 25. červenec 2009, 07:03
Aileen: a který z nich? Věřím, že to může fungovat na kůži, ale na ruce... prostě moc nevěřím, že by to fungovalo jinde než na té ruce, na které bude připnutý. Ale zní to velmi lákavě. Jak dlouho to vydží?
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Pudloslava » sobota 25. červenec 2009, 07:31
Treba se to ma dat na vsechny koncetiny a krk :-)))
3.8.2009 1. kluk, 14.10.2011 TP 2. kluka
Pudloslava
Žvatlalka
Žvatlalka

142 příspěvků
03. červenec 2009
Příspěvekod Vydra » sobota 25. červenec 2009, 09:03
Aileen píše:Ahojky- já je používám - a na základě dobré zkušenosti i prodávám -docela by mě zajímalo proč pochybuješ o účinnosti :-) - účinná látka je DEET (certifikovaná a běžně v repelentech používaná) a přírodní éterické oleje . pa
Lenka

Chápu, že pochybuje, to že se něco prodává, ještě není zárukou toho, že to také funguje. Stejnou diskusi jsem tady zakládala nedávno, dostala jsem jen jednu odpověď, že to funguje, takže jsem náramek nezakoupila.

Podobně jsem se loni ptala na asi ultrazvukový odháněč komárů, u toho mi všichni, kdo vyzkoušeli, napsali, že je to k ničemu. Bohužel
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň
Příspěvekod Leya » sobota 25. červenec 2009, 10:38
To bude fungovat asi na podobnem principu, jako obojek pro psy proti klistatum.....ne? Psa nemam, takze nevim, jestli ty obojky fungujou :) Ale jestli jo, tak bych tomu mozna verila :)
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Pájík » sobota 25. červenec 2009, 10:51
Ley psí fungujou páč obsahujou pyrimifosmethyl (předem se omlouvám jestli je to blbě napsaný jsem líná to hledat) což je insekticid pro lidi škodlivý, na obojku je i varování, že by se zvíře nemělo mazlit s malýma dětma. Ta látka je v podstatě distribuována jejich oběhem a klíště se napije a zdechne.V tomhle je účinná látka snad na přírodní bázi něco jako silice nebo olejícek, kdysi jsem to hledala a to fungování bude stejný asi jako u všech "přírodních" věcí (někdy ano někdy ne) a rozhodně to nebude fungovat jako psí obojek.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Leya » sobota 25. červenec 2009, 11:01
Pajik píše:Ley psí fungujou páč obsahujou pyrimifosmethyl (předem se omlouvám jestli je to blbě napsaný jsem líná to hledat) což je insekticid pro lidi škodlivý, na obojku je i varování, že by se zvíře nemělo mazlit s malýma dětma. Ta látka je v podstatě distribuována jejich oběhem a klíště se napije a zdechne.V tomhle je účinná látka snad na přírodní bázi něco jako silice nebo olejícek, kdysi jsem to hledala a to fungování bude stejný asi jako u všech "přírodních" věcí (někdy ano někdy ne) a rozhodně to nebude fungovat jako psí obojek.
vsak ja to nemyslela tak, ze to obsahuje stejnou latku, ale ze to funguje na podobnym principu... Ze to proste vydava nejakej smrad, co odpuzuje. Nevedela jsem, ze to jde psum "do tela"... to me docela prekvapilo :?
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Aileen » sobota 25. červenec 2009, 11:05
Vidím že se to tu trochu rozjelo :-)
Odpovídám na dotaz:V případě tohoto náramku jsem fakt nejdřív pečlivě ozkoušela na sobě a obou dětech a PAK teprve nasadila do sortimentu - jinak bych to neudělala.Co se týká nošení -můžeš ho mít na ruce (např.večer u stolu venku) nebo na noze- když jdeš do lesa nebo někam na procházku...nebo se dá i pověsitr na okno apod, vůně, kterou šíří je docela intenzivní, ale ne nepříjemná (záleží jak člověku voní citrus)
účinná látka je DEET- v podstatě zacpe hmyzu nos nebo jak to nazvat, prostě v tu chvíli již necítí krev (komár, klíště) či jídlo (vosy, mouchy) a odlétá - či odleze -prostě ho to přestane zajímat...jako pomocná látka jsou zde éterické oleje - to způsobuje i příjemnou vůni a zároveň se to nelíbí hmyzu. Jé to jsem se rozepsala...Vždycky má každý něakou svou zkušenost či názor a to je jeho právo, nesnažím se nikomu nic vymlouvat :-)pa
jo a doplňuju -špatně jsem četla - vydrží až 2 měsíce když se nosí denně a i dýl- musí se pečlivě ukládat do pytlíku aby nevyčichl brzy.

Aileen
Aileen
Pískle

97 příspěvků
02. říjen 2006
severní Čechy, pracoviště i Praha...
Příspěvekod Leya » sobota 25. červenec 2009, 11:10
A nekodi to detem? Ja bych potrebovala neco malymu do pokojiku.... bojim se mu tam vecer a pres nc nechavat pootevreny okno, pac mu tam lita ruzna havet :( Ze bych to dala k tomu oknu.... nebo hold mucholapku :D
Leya
Howgh
Howgh

13573 příspěvků
09. srpen 2008
Doma
Příspěvekod Pájík » sobota 25. červenec 2009, 11:11
Tak omluva, tenhle náramek neni ten co obsahuje ty silice, DEET je diethyl-toluamid a odpuzuje "smradem" jako spousta jiných repelentů. Ten s těma silicema byl ten na kterej se kdysi ptala tušim Vydra.
Ley, je to tak jde jim to do oběhu v pro ně neškodný dávce, nicméně dítě bych tomu nevystavila, náš pes letos místo obojku dostal kapsle právě kvůli malýmu.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Silvic » sobota 25. červenec 2009, 11:14
Děvčata, prosím, když jste u toho hmyzu, který repelent mi doporučujete?? Se v tom nevyznám, jedem k vodě a tříletý je na to obzvlášt háklivej, s každýho štípnutí se mu udělá hrb jak sviňa, až hnisavej a strašně dlouho se mu to hojí, takže ho v tom budu muset asi koupat . Plus tříměsíční bejby. Tatu at to třeba sežere :D
Silvic
Klábosilka
Klábosilka

479 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lasicka » sobota 25. červenec 2009, 11:16
Děvčata, díky za názory, asi ho koupím.

Silvic: já bych si do dětskýho oleje kápla levandulovej éterák a dítka natírala. Na štípance neředěnou levanduli opakovaně nebo manukový gel - krásně chladí, štípanec přestává svědit, desinfikuje se. A taky prý pomáhá b komplex vnitřně.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Pájík » sobota 25. červenec 2009, 11:17
Ley někde tu holky radili jakýsi přírodní repelent a v něm byla levandule, ředili levandulový olej s vodou či tak něco, ale hlava děravá je hlava děravá.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
20. září 2008