ADV TOP
ADV LEFT

samotvrdnoucí hmota

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kohlerie » neděle 16. srpen 2009, 15:21
Dobrý den,
chtěla bych být zase jednou kreativní :roll: a uvažuji o koupi samotvrdnoucí hmoty, třeba téhle:

http://www.obchudekudavidka.cz/detail.php?zbozi=776590

Prosím, kdo má zkušenost - myslíte, že se na ní dá psát, jako např. vyrobit si cedulku? A hlavně - čím přesně? Jsem výtvarně nepolíbená :oops: .
A ještě - dá se třeba vykrajovat formičkami?
Děkuji za odpovědi,

Kohlerie a děti
Kohlerie
Klábosilka
Klábosilka

314 příspěvků
25. duben 2007
Příspěvekod Breburda » neděle 16. srpen 2009, 15:41
ahoj,
samotvrdnoucí hmotu jsem zkoušela. Mívají ji normálně v papírnictví.

Dá se z ní modelovat, dá se na podložce vyválet na placku a vykrajovat, určitě i psát. Existují rydla, ale stačila by i špejle se špičkou, ne, případně stará propiska.

Můžeš udělat placku a na ni "nalepit" něco vykrojeného vykrajovátkem. Styčné plochy to bude chtít trochu namočit, případně "zdrsnit" - trošku rozrýt třeba tou špejlí, aby to líp chytlo k sobě.

Když budeš válet placku přes fáčovinu, dělá to hezkou strukturu.

Zajímavé vypadá, když na placku položíš list a převálí se, zůstane žilnatina.
Dělala jsem i svícen. Obtiskni třeba javorový listu a pak ho vyřízni. Připlácne se proužek stočený do kroužku - na svíčku, při sušení se dá list vypodložit tak, aby se zvlnil. Dobarvit de dá temperama.

Kreativitě zdar. ;)

Ještě poznámka- měla jsem terakotovou a ta barva - no všechno je terakotové. :D :D
Breburda
Treperenda
Treperenda

1477 příspěvků
04. listopad 2007
Liberecko
Příspěvekod Bluecat3 » neděle 16. srpen 2009, 18:58
..my měli tu bílou, modelovalo se pěkně, malovali jsme pak normálně vodovkama, fixama, temperama...jediné co mě zarazilo bylo to že to divně smrdělo -asi v tom je nějaká příměs která vyprcháváním způsobuje to tvrdnutí...a je třeba dát pozor,aby když se nepoužívá byla dobře zabalená aby k ní nemohl vzduch -a neztvrdla :D
Bluecat3
Drbna
Drbna

4260 příspěvků
21. duben 2008
Příspěvekod Vydra » středa 24. duben 2013, 20:03
Jsou od té doby nějaké novinky ve zkoušení? Předpokládám, že jsou rozdíly v různých značkách, tak se, prosím, pochlubte/podělte o zkušenosti. Díky.

Já třeba teď hodně uvažuju o nákupu samotvrdnoucí hmoty PLUS, která se dá i klasicky vypálit v peci popř. vytvrdit v domácí troubě. Znáte ji některá nebo je to příliš velká novinka?
I ZA MRAKY POŘÁD SVÍTÍ SLUNÍČKO
Na vola nenarazíš, ten do tebe vrazí sám.
Vydra
Howgh
Howgh

8121 příspěvků
05. říjen 2007
Plzeň