ADV TOP
ADV LEFT

Co očekáváte od mateřského centra?

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petab » středa 16. září 2009, 09:43
Ahoj holky,
dostala jsem nabídku stát se ředitelkou nově vzniklého mateřského centra na malé obci... a nějak nevím, co si pod tím všechno představit, tak jsem si říkala, že byste mi mohly poradit, dát nějaké tipy, říct co byste od takového MC vlastně čekaly?
Jako např.... chtěly byste vy osobně třeba organizovanou zábavu, nebo by pro vás bylo lepší jen tak si povídat u kafe? Uvítaly byste hlídání? Chtěly byste nějaké přednášky, pozvat třeba kosmetičku a tak?
Moc děkuju za odpovědi.
Petab
Kecka
Kecka

1562 příspěvků
26. listopad 2007
Příspěvekod Bublina » středa 16. září 2009, 10:07
Ahoj,

doporučuju prostudovat si na netu nabídku pár mateřských center, která fungují delší dobu, uvidíš sama, které aktivity jsou populární.

B.
Bublina
Diskutérka
Diskutérka

2518 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Domi » středa 16. září 2009, 10:10
Když jsem chodila do MC, tak jsem docela ocenila, že jsem mohla na chvíli jakoby "vypnout" - bylo to v době, kdy dítko vyžadovalo docela dost pozrnosti, domácí hračky už byly ohrané, a v MC se krááásně chvíli zabavilo i beze mne, takže jsem si mohla sednout a jen tak na něj občas hodit okem ;)
Jinak tam samozřejmě byla i poloorganizovaná zábava (tj. kdo chtěl, účastnil se, kdo ne, dělal si své) - 10 minut "cvičení" na nejrůznější pohybové říkanky, potom nějaká výtvarná činnost pro mrňata (ale to Vojtu vůbec nebralo, hračky byly lepší ;) )
Jinak to MC občas organizovalo besedy - kdo chtěl, sedl si ke stolečku s hostem, koho to nezajímalo, nemusel poslouchat. Velký úspěch vím, že měla beseda s dětským stomatologem (až takový, že byla přeplněná kapacita MC a my už se dovnitř nedostali :( ). Nebo přednášky o moderních látkových plínách apod. Těch témat se najde určitě hodně.

Podle mne je dobré dát na výběr. Každé dítě je jiné - někoho baví hrát si samo (náš Vojta), jiné baví malovat (kamarádky holčička) a tím, že nabídnete určitou činnost, ale nenutíte do ní, tak vlastně uspokojíte všechny ;)
Domi
Klevetnice
Klevetnice

3255 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marcuška » středa 16. září 2009, 10:11
Ahoj, napadlo mě to samé, co Bublinu. U nás je MC opravdu dost využívané a maminy jsou spokojené. TADY odkaz na stránky. My tam chodili na cvičení rodičů s dětmi, na divadýlko, na den dětí nebo drakiádu.
Marcuška
Kecka
Kecka

1870 příspěvků
29. leden 2008
Praha 5
Příspěvekod Peggy » středa 16. září 2009, 10:29
U nás pořádali cvičení s dětma, pak tam jedna mamina učila angličtinu maminky a děti jim zatím tety hlídaly vedle. Pak tam pořádali i nějaký rukodělný kurzy, ale nevím, jak moc to ty děcka baví, burzy oblečení.
Markéta
Peggy
Klevetnice
Klevetnice

3847 příspěvků
13. únor 2008
Praha
Příspěvekod Frolic » středa 16. září 2009, 10:58
Ahoj, chodíme do Domečku v Hradci Králové a já i malá jsme spokojené. Mají tam cvičení pro maminky s dětmi od 6ti týdnů, pak od roka, zpívání, kreslení, cvičení pro maminky, hlídání dětí, když si potřebujou mamky něco zařídit, znakování, víkendové i delší akce, výlet, koncerty, přednášky, pro tatínky taky něco..no spoustu...

pro inspiraci: http://domecek.hk.sweb.cz/
Obrázek
Obrázek
Frolic
Diskutérka
Diskutérka

2031 příspěvků
15. září 2008
Příspěvekod Ardnas » středa 16. září 2009, 11:43
Petab - a co takhle udělat malý dotazníček, co by obyvatelé obce uvítali za aktivity, jak staré mají děti a co je třeba zajímá apod. a obejít s ním okolí, samozřejmě s tím, že ne každé žádosti se dá vyhovět, ale dá se k tomu přihlídnout a máš na čem stavět
Ardnas
Krafařka
Krafařka

944 příspěvků
11. leden 2008
Příspěvekod Linda04 » středa 16. září 2009, 16:41
Ahoj. Také jezdím do mateřského centra. Moc se mi líbí, že tam 1 hodinku mají děti pro sebe a hrají si sami. Tak po té hodince už se většinou začínají prát o hračky :D , tak se začíná cvičit a říkáme k tomu různé říkánky.
Centrum pořádá různé výlety pro maminky s dětmi a posílá nám email nápady, jak strávit např. víkend. Jednou za čas tam máme i přednášku např. o očkování a tak.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Linda04
Treperenda
Treperenda

1405 příspěvků
02. prosinec 2007
Charváty, Olomouc
Příspěvekod Lasicka » středa 16. září 2009, 18:56
U nás jsou v RC kroužky pro děti (angličtina, dřív karate, výtvarka, cvičení pro malé děti) i dospělé (výtvarka, angličtina), občas přednášky (např. seminář Respektovat a být respektován), některé dny je volná herny. Občas je organizovaný výlet (cyklistické, byli jsme na bio farmě, ze které teď přes RC kupujeme bio zeleninu). Organizují sezónní akce - lampioňák, karneval apod.
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006