ADV TOP
ADV LEFT

Plavání pro batolata v Trutnově, prosím o radu!

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Chodíte nebo chodili jste plavat s miminkama, batolátkama?

Ano a bylo to skvělé
4
67%
Ano, ale nebyla jsem spokojená (s hygienou,lektory...)
0
Žádná hlasování
Ne, ani to neplánuji
0
Žádná hlasování
Ne, ale přemýšlím o tom.
2
33%

Celkem hlasů : 6

Příspěvekod Barusa » čtvrtek 01. březen 2007, 13:47
Ahojky, přemýšlím, že budu chodit s dcerkou na plavčo, ale pořád se nemůžu rozhodnout a to zejména kvůli hygyienickým podmínkám...Claudinka měla ekzem a tak si nejsem jistá. Na internetových stránkách je jen málo informací o hygieně. Co si pamatuju, tak malý bazenek je přístupný všem a nezdá se mi to vhodné...i když už nemám úplně malé miminko (1rok), vím, že pak z toho můžou být problémy jako je zánět spojivek apod.

Na druhou stranu moje rybička tak miluje vodu, že bych ji o to nerada připravila a v blízkosti bohužel jiná možnost není.

Máte-li některá zkušenost s plaváním v Trutnovském bazeně (Lokomotiva Trutnov), prosím napište... Díky díky!!

Barusa a Claudinka
Barusa
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
21. září 2006
Krakonošovo
Příspěvekod Baboo » čtvrtek 01. březen 2007, 16:59
Ahoj Baruso a Claudinko,

nemam skusenost s plavanim batolatiek a uz vobec nie v Trutnove :), ale k tej hygiene a ekzemu som chcela - podla MUDr. Capkovej z Motola a to je myslim vyhlasena detska kozna lekarka plavanie pre deticky s ekzemom absolutne neodporuca a to ani nie tak z dovodu trebars mozneho zhorsenia ekzemu, ako sa casto predpoklada (aj ked aj to tam hra svoju rolu), ale hlavne preto, ze ekzem je vlastne miesto, kde koza nie je zdrava a nema dostatocnu ochranu a preto je velmi nachylna na infekcie a pod. zvlast v bazenoch a verejnych priestranstvach. Najcastejsou takouto infekciou a peknym svinstvom su tzv. molusky...

Ale ak som dobre pochopila, vy uz ekzem nemate, tak to by mozno stalo za pokus, co na to vas lekar, odporucil alebo neodporucil? Nazory sa casto odlisuju :roll:

Kamaratka chodila plavat s 2 rocnou dcerkou, ale museli prestat koli castym zapalom stredneho ucha.

Inak musi byt plavanie s batolatkami urcite uzasny zazitok, zvlast, ked dieta miluje vodu. Ja som to dlho zvazovala, ale bohuzial sme nenasli klub, ktory by nam vyhovoval.

Tak uz len v lete nafukovaci bazenik :lol: :D

papa,
B: a booblinky
Obrázek
Obrázek
Baboo
Kecka
Kecka

1885 příspěvků
21. září 2006
Minor Outlying Islands
Příspěvekod Barusa » čtvrtek 01. březen 2007, 18:46
BABOO díky za odpověď - je pravda, že doktorky jsem se ještě neptala, tak se zeptám,zda nám to doporučuje a jelikož má spoustu dětiček na starosti, tak určo bude vědět...díky - to mě fakt nenapadlo!!

Ekzem malá už nemá, spíš taková malinká ložiska, jakoby sušší kůže,ale takový ekzem jako měla v létě, že se škrabala a nemohla kvůli tomu spát, to už nemá...

Pozvali nás na informativní setkání, takže se tam asi objevím a na vše se zeptám...a když se mi to nebude pozdávat, koupím ten bazének:-)

Bára
Barusa
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
21. září 2006
Krakonošovo
Příspěvekod Anyzek » čtvrtek 01. březen 2007, 19:32
Ahojky,

do Trutnova jezdíme plavat už 3 měsíca a jsme spokojený.Kvalita vody se mi zdá dobrá nebo rozhodně lepší než u nás ve Dvoře :? .Instruktorky jsou taky fajn.
Kvůli tomu ekzému bych se radši zeptala doktorky co na to.

Andrea
Naposledy upravil Anyzek dne 05. březen 2007, 08:24, celkově upraveno 1
Anyzek
Treperenda
Treperenda

1310 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gracie » čtvrtek 01. březen 2007, 21:31
Ahoj, my tady v TU plaveme už druhý kurz, a malej je dost spokojenej, protože to je vodní živel. Začali jsme kvůli jeho zdravotním problémům až kolem druhýho roku. Myslím, že jako všude je bazén hlídanej hygienou dost podrobně. Na tom prvním setkání dostaneš papíry s podrobným popisem a myslím, že tam bylo i o tý čistotě vody, už ty papíry nemám, jen si matně vzpomínám.
Naší Dr. jsem to ani neříkala, neb ona se zrovna na plavání mrňat prý moc netváří (jiné maminy se ptaly)ale nás se ekzém netýkal, ale kvůli tomu ekzému bych se projistotu s Vaší Dr. domluvila. Ačkoli teď my dochází, že kamarádka s holkama plave, ačkoli mají obě ekzém.
Gracie
Pískle

22 příspěvků
08. listopad 2006