ADV TOP
ADV LEFT

Go Kids! English - zkušenosti (zejména Brno)

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod E-liska » pátek 18. červen 2010, 17:44
Zdravím všechny maminky (a tatínky? ;-) )
Zaujaly mě na letáku a na internetu tyhle kurzy pro miminka a batolátka...
Ráda bych se o tom dozvěděla víc od někoho, kdo to zažil. Jde mi hlavně o kurzy v Brně, ale budu ráda i za zkušenosti odjinud, protože metoda je evidentně rámcově stejná.
Taky je v Brně více různých lektorek, tak bych byla i ráda, kdybyste napsaly, ke které z nich jste chodili a jak na vás působila :-)

Díky.
Obrázek
Obrázek
Obrázek

I've finally discovered what's wrong with my brain: on the left side, there is nothing right, and on the right side, there is nothing left.

Bill Gates: "I will always choose a lazy person to do a difficult job... Because, he will find an easy way to do it."
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Alanna » neděle 20. červen 2010, 09:24
E-lisko, tos mě překvaila, myslela jsem, že vím, co se v Brně kolem angličtiny pro děti děje, ale tohle jsem nezaznamenala.
Už jsem si to ale našla a jdu se poučit, ale když si zadám hledat kurz v Brně, vychází mi jen znakování :roll:
A ČETLI, A ČETLI A ČETLI, A JESTLI NEUMŘELI, TAK ČTOU DODNES.
Uživatelský avatar
Alanna
Klábosilka
Klábosilka
 
379 příspěvků
28. listopad 2007
Brno
Příspěvekod E-liska » neděle 20. červen 2010, 22:38
Alanna píše:E-lisko, tos mě překvaila, myslela jsem, že vím, co se v Brně kolem angličtiny pro děti děje, ale tohle jsem nezaznamenala.
Už jsem si to ale našla a jdu se poučit, ale když si zadám hledat kurz v Brně, vychází mi jen znakování :roll:


No mě to normálně při vyhledávání v Brně vyhodilo baby signs, Go kids! English a ještě rozvoj EQ... :?
Každopádně koukám, že tu asi žádné reference nezískám :D Jestli víš ale třeba i o jiné fajn angličtině pro děti kolem 1,5 roku, budu ráda. Klidně i SZ ;-)
Dík
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Alanna » pondělí 21. červen 2010, 06:37
E-liško, přiznám, že z vlastní zkušenosti ne. Moje kamarádka má na Slovensku licenci Helen Doron, kam chodil od malička i její syn, a ten tedy docela válí. S maminkou doma kromě čtení anglických knížek už nic nedělá a jinak dochází do HD na Lesné. To je tak jediné dítě, které znám osobně, že chodilo na kurzy od útlého věku. Jinak znám spoustu rodičů, co s dětmi dělají angličtinu od malinka doma sami a případně pak něčím doplňují, ale tady v Brně zrovna ne (ti buď chodili v pozdějším věku do anglické školky, nebo se jen učili doma s maminkou).
My jsme bilingvní rodina, takže tatínek na děti mluví anglicky, ale je fakt, že doma moc není - jak je to u pracujících tatínků běžné - a já na děti anglicky nemluvím, jen jim teda čtu. Do kurzů samozřejmě taky nechodili.

A máš pravdu, v Brně je i angličtina, tady jsem našla toto:
http://ivanaprochazkova.webnode.cz/ a dívala jsem se špatně, je to i na sté stránce Vyhledej kurz.
A ČETLI, A ČETLI A ČETLI, A JESTLI NEUMŘELI, TAK ČTOU DODNES.
Uživatelský avatar
Alanna
Klábosilka
Klábosilka
 
379 příspěvků
28. listopad 2007
Brno
Příspěvekod E-liska » pondělí 21. červen 2010, 07:55
Super, dík za info, koukala jsem teda i na tu Helen Doron, asi se zajdem podívat na obojí a uvidím, co mi přijde lepší.
My bilingvní nejsme a ani už se osobně nestýkám s žádným ze svých anglicky mluvících kamarádů. Malé občas čtu, ale vyloženě ji učit, to mi prostě nejde. Obecně nesnáším rodiče "hustily", co doma do dětí cpou za každou cenu nějaký jazyk, nebo jiné dovednosti. Když jsem párkrát zkoušela na malou i anglicky mluvit, připadala jsem si jak trotl :D Je to pro mě strašně toporné a nepřirozené...
Sestřenka učí v anglické školce v Praze, musím jí zavolat, určitě bude mít nějaké info o té HD, možná i o Go Kids!.

Nedávno mi vyprávěla nádhernou historku, jak za ní do práce přišla její máma a nějaký chlapeček na ni spustil anglicky. Sestřenka povídá: "Ale moje maminka anglicky neumí, musíš česky." Chlapeček: "Ty neumíš anglicky?" Teta: "Ne." Chlapeček: "Aha... VŮBEC???" :D
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Alanna » pondělí 21. červen 2010, 08:45
Chudák teta, ta by z toho taky mohla mít komplexy :D
Já mám na tuhle věc takový nejasný názor. Na jedné straně s tebou souhlasím, někteří rodiče to přehánějí. Samotné mi angličtina nejde z pusy, když mluvím na děti, ale v UK to prostě dělám, alespoň před lidmi, ale tady fakt ne, to mi to čtení přijde přirozené, mluvení ne.
Na druhé straně... a to bude znít zmateně... Když můj syn začal chodit do školy, řekla jsem si, že ho už nebudu nic moc učit, že bych ho přetěžovala. Můj nadšený a do všeho zapálený syn s vlastní motivací te´d nehne prstem, pomalu ho už nic nezajímá, když není motivován jedničkou nebo body - a ani už to ne, tak prostě nic nedělá. Škola ho totálně zničila. Proto teď s dcerou v 1. třídě se snažím mnohem víc pracovat i po odpolednech. Děcka mám chytrá, není nijak přetížená, vystresovaná. Naopak, když se jim učení podá jako hra, dělají to oba s radostí a kolikrát se mi podařilo madchnout i syna. Oba jsou teď paradoxně klidnější, líp spolu vychází i navzájem.
Myslím, že je v podstatě jedno, zda jsou to přírodní vědy, historie nebo angličtina, ale prostě se to nesmí vzdát, že by člověk měl ukázat, že si vzdělávání a přemýšlení a rozvoje sebe sama a svých dovedností váží. V tom jsem se hodně od dob předškolního věku poučila a posunula.
Říkám to zmateně, že? Doufám, že to aspoň malinko nějaký smysl dává :holka:
A ČETLI, A ČETLI A ČETLI, A JESTLI NEUMŘELI, TAK ČTOU DODNES.
Uživatelský avatar
Alanna
Klábosilka
Klábosilka
 
379 příspěvků
28. listopad 2007
Brno
Příspěvekod E-liska » pondělí 21. červen 2010, 09:25
Jo, já chápu, jak to myslíš. Ale já to spíš vnímám tak, že ta odplední/volnočasová aktivita po škole by měla tak nějak přirozeně vyplývat ze zájmů dítěte, z toho, co ho baví. Prostě pokud dítě zajímá příroda, koupím různé encyklopedie s touto tématikou, můžeme si ukazovat v knížkách, povídat, vyrazit do přírody okolo a tam pozorovat... Super mi přijdou různé domácí "pokusy" atd. atd. Ale prostě všechno tak nějak nenásilně a pokusit se, aby si tu svou oblast dítě našlo samo - nabídnout různé alternativy, to ano, ale "násilně" nesměřovat. Taky je to možná zmatené, ale myslím, že víš, co chci říct ;-)
Ale asi jsem taky trochu naivní, protože dcerka je zatím malá a ona praxe se poněkud liší od teorie :D
Každopádně ale nemám ráda ambiciózní rodiče, kteří to do těch dětí vyloženě drtí pod tlakem. Rozhodnou se třeba, že dítě bude skvělé v angličtině, přihlásí ho na kurzy a pak doma do zblbnutí opakují. To mi prostě nesedí.

PS: teta mindrák nemá, je skvělá ve francouzštině :D ;-)
Uživatelský avatar
E-liska
Drbna
Drbna
 
4588 příspěvků
16. únor 2009
Discworld
Příspěvekod Alanna » pondělí 21. červen 2010, 09:59
Ne, chápeme se, já to myslím úplně stejně. Děcka mají svoje zájmy a těm se věnujeme a podporujeme je v nich, ne že bych je nutila: sedni a jdeme počítat! Tak to nehrozí, ačkoli i to teď trochu, protože syn chce na osmileté gymnázium a nikdy se nemusel učit, aby měl výsledky, tak po něm chci přípravu na přijímačky, ale ani to není nějakou drilovou formou. Vlastně teď neděláme nic, protože prázdniny se blíží a já myslím, že oni je moc potřebují a že je potřeba vypnout.
Kdepak tlak a vynucovat si něco :grr: to by se díte nic nenaučilo! Já klientům vždycky říkám, aby to byla co nejvíc švanda:makeup: společný čas, pomazlení s knihou, aby dítě mělo pozitivní emoce, to se pak bude angličtina líp pamatovat. Vynucováním by angličtinu potomkovi akorát znechutili :roll:
A ČETLI, A ČETLI A ČETLI, A JESTLI NEUMŘELI, TAK ČTOU DODNES.
Uživatelský avatar
Alanna
Klábosilka
Klábosilka
 
379 příspěvků
28. listopad 2007
Brno

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy