ADV TOP
ADV LEFT

Hudební škola Yamaha - hrátky s robátky

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sunnyside » pátek 11. květen 2007, 18:47
Ahoj holky,
chodíte některá s prckama do těchto kurzů?

http://www.yamahaskola.cz/?sm=4&ct=4&st=1&l=

Mám celkem akční dítě a neustále vymýšlím nové a nové podněty, jinak je zle. :) Tento kurz je další z možností, jen mi není moc jasné, co tam mohou dělat s tak malýma dětma? Navíc školné není z nejnižších (260Kč měsíčně), tak abychom tam 45 minut neposlouchali reprodukovanou hudbu, to by mi tam malá vydržela asi tak na úvodní píseň. :D

Tak jestli se najde někdo, koho tyto kurzy zaujaly nebo naopak odradily, budu vděčná za každou informaci.

Díky R.
R. se smečkou
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Alex » pátek 11. květen 2007, 19:57
jé, kdyby to bylo u nás, tak jdu do toho hned. :D

Trochu mi to připomíná muzikoterapii. Podle toho, co tam píšou, tak to bude hodně zajímavé a záživné pro dětičky i rodiče. Hraji malé na klavír a vydrží poslouchat, za normílních okolností ještě moc koncetraci neudrží, ale tohle jí baví :-)
Alex
Diskutérka
Diskutérka

2360 příspěvků
21. září 2006
Prostějov
Příspěvekod Danielac » pátek 11. květen 2007, 19:59
Ahoj Sunny,

tak jestli JH znamená Jindřichův Hradec, tak tu poprvé narážím na někoho místního :hura: !!! O těch kurzech jsem slyšela, ale bohužel jen to, že existují, ale ne nic z praxe. Jedna moje kolegyně tam chodila na kurz s holčičkou, ale už větší (školkový věk) a říkala, že je to celkem dost peněz na to, co se tam děje. Ale už to je nějaký rok zpátky, takže se mohlo leccos změnit. A jestli píšeš "měsíční školné" možná by stálo za to jeden měsíc zkusit a pak se rozhodnout co dál. Já jsem o tom uvažovala, páč naše Eliška je na hudbu celkem vnímavá, jestli dědila po strejdovi,jedině dobře, po nás s manžou určitě ne ;) . No počkám si na další odpovědi sem do diskuze a uvidíme uvidíme...
Takže zdravim sousedko z Hradce! :D ;)
Daniela a Eliška, rok a čtvrt a něco :)
Danielac
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Claudia » pátek 11. květen 2007, 20:00
Mají bezplatné zkušební ukázkové hodiny před započetím každého kurzu snad všude, kde to dělají. tam to nejlépe pochopíš o co jde a jakou formou.
My nakonec nechodili, kurzovné u nás bylo o dost vyšší než jak píšeš a malej zrovna zájem neprojevil :-)
Claudie
Claudia
Diskutérka
Diskutérka

2307 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Terik » pátek 11. květen 2007, 20:01
Od Kvetnatek 2006 tam par maminek chodi a tvari se spokojene. Pochopila jsem to tak, ze je to nejen poslouchani pisnicek, ale hlavne nejake to hrani a tukani. Jakoby cviceni s detma.

Terik
[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]

[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]
Terik
Klábosilka
Klábosilka

386 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Brona » pátek 11. květen 2007, 20:14
Tak jsem koukala na jejichstránky a zjistila jsem že maj dost poboček teda Teplice tam teda jsou a to mě překvapilo.
BRONA z PŘEDSNAŽILEKObrázek
Brona
Diskutérka
Diskutérka

2593 příspěvků
20. listopad 2006
Krupka
Příspěvekod Danulik » pátek 11. květen 2007, 20:45
My chodíme do Robátek ve Zlíně a jsme spokojení.
Zpíváme tam a přitom se ukazuje rukama, i nějaké říkanky se říkají, taky si tam děti můžou hrát s nějakými hudebními nástroji.

Tom sice nevydrží moc sedět, takže si tam většinou dělá co chce. Právě dnes jsme byli a to byl prďolka docela hodný a skoro celou dobu spolupracoval. ;)

Jak už tu někdo psal, nabízí zkušební hodinu zdarma a pak se můžete rozhodnout, jestli budete chodit. 8-)

Danulik
ObrázekObrázek
Danulik
Pískle

38 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Hanazana » pátek 11. květen 2007, 20:47
Kámošky holčička do Yamahy chodí (jsou z ČB) na píšťalku a byli spokojení. Nic bližšího ale nevím, jen mi kdysi ukazovala nějaký sešitek, kde měli písničky, dostávali i domácí úkoly, bylo to legrační, pže holčičce byly tehdy 3 roky, ale byla dost nadšená a evidentně ji to bavilo.
Hanka
Obrázek Obrázek
Obrázek Obrázek

Obrázek
Hanazana
Drbna
Drbna

4313 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Iv-ka » sobota 12. květen 2007, 11:23
ahoj,
chodila jsem s malým od cca 18m do 2 let, zpívají se písničky s takovou malou sestavičkou jako cvičení - děti to za chvíli odkoukají, pak jsou třeba básničky, pak dostanou dřívka a ťukají do rytmu, nebo chrastítka - tzv. vajíčka, pak se chvíli maluje, pak se zpívají písničky v kruhu - klasické - třeba: já mám koně.. nebo nějaký z pohádek... je to vždycky po chvíli změna, aby děti udržely pozornost. Lukimu se to celkem líbilo, ale chvíli trvalo, než přestal lézt po židlích a věnoval se zpívání:)
každý dítko je jiný, však vyzkoušej a uvidíš. Já jsem pak přestala chodit, odkoukali jsme to a ťukáme doma:)
jo a chodili jsme v Brně.
ahoj
iv-ka
Iv-ka
Žvatlalka
Žvatlalka

134 příspěvků
24. září 2006
Brno
Příspěvekod Sunnyside » sobota 12. květen 2007, 21:38
Děkuji všem za reakce, na tu zkušební hodinu samozřejmě půjdeme a pak uvidím. Poptávala jsem se maminek i u nás a moc kladně to nehodnotily, ale třeba se nám to zrovna bude líbit. :)

Danielo
Ahoj, taky zde potkávám poprvé někoho místního, až jsem si myslela, že u nás na vsi snad už nikdo jiný PC nevlastní. ;)
R. se smečkou
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Jankap » sobota 12. květen 2007, 21:50
U nás není problém dojít se podívat kdykoli na hodinu. Se synem jsme chodili od 2 let, evidentně ho to bavilo.
A velmi záleží na tom, kdo to "učí". Jestli ho baví práce s dětmi, jestli je ochotný vydržet nálady některých dětí, jaká je jeho rutina (tím myslím, jestli nemá bezvadné a originální nápady pouze na začátku školního roku a pak nenastává nuda) atd.
My už pokračujeme flétničkou (od 4 let) a zase záleží na tom, kdo hodinu vede. Varovali mě před jednou, u které se děti naučily nesprávné návyky :grr: , takže jim pak na ZUŠ řekli, že kdyby se dítě bylo nikam nechodilo, bylo by to bývalo lepší. A když jsme měli několikrát zástup za naší stálou učitelku, bylo té zastupující mladé paní např. jedno, jak děti flétnu drží :roll: . Já sice hudební vzdělání nemám, bohužel, ale i já vím, že není jedno, co která ruka dělá.
Prostě záleží na lidech, jestli je kurs dobrý. Jinak princip Hudební školy Yamaha jako takový se mi líbí moc. Kdyby tak něco takového bylo, když jsem byla malá... :(
Jankap
Howgh
Howgh

6050 příspěvků
01. listopad 2006
Příspěvekod Hanazana » středa 27. květen 2009, 13:27
Kamarádka dcerku přihlásila do hudební školičky a nebyla extra nadšená. Stálo to honě peněz a vbyly to opravdu jen takové hrátky. Po roce přihlásila dceru jinam - učí ji učitelka ze ZUŠ (ení v ZUŠce) a je naprosto spokojená. Na hodinu jsou tam dvě děti a stojí to 2x míň a hlavně se naučila krásně hrát na zobcovou flétnu.
Takže ona Yamahu moc nedoporučuje.
Hanazana
Drbna
Drbna

4313 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Mila » středa 27. květen 2009, 19:31
maminky prosím nemáte některá žluté cd od Yamahy - první krůčky k hudbě - nemohu ho nikde sehnat
Mila
Žvatlalka
Žvatlalka

129 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Mila » čtvrtek 28. květen 2009, 12:36
moc prosím o kontakt, kde sehnat žluté CD z hudební školy Yamaha - u nás je vyprodané
Mila
Žvatlalka
Žvatlalka

129 příspěvků
24. září 2006
Příspěvekod Sunnyside » čtvrtek 28. květen 2009, 12:42
Mám se ti zeptat u nás v yamaze, zda ho mají?
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH