ADV TOP
ADV LEFT

Plavací pomůcky

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Verus » středa 30. květen 2007, 10:33
Chystáme se k moři. Filípkovi bych chtěla pořídit nějakou pomůcku na plavání, ale nevím, která je v tomto věku nejvhodnější. Jaké máte zkušenosti vy? Jsou lepší rukávky, takový ten pás kolem hrudníku nebo něco úplně jiného?
Díky Verus
Verus
Kecka
Kecka

1940 příspěvků
03. leden 2007
Praha 5
Příspěvekod Lokynka » středa 30. květen 2007, 10:35
My používáme na plavání pěnový pásek kolem pasu a pěnové kroužky na ruce. Je to lepší než rukávky.

Peťa
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lokynka
Kecka
Kecka

1854 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martinak » středa 30. květen 2007, 10:45
Taky jsem scháněla nějaké plavcí pomůcky.Chtěla jsem plavací vestičku ale pro tak malé se jich dělá hodně málo.Všude měli velké a neměli jištění mezi nožičkama.Kdyby skočil do vody,tak by mu ta vesta stejně vylětěla nahoru.Rukávky jsem koupila nejmenší(i tak je má pomalu přes celou ruku) ale stejně to není jistota.Když jsme ve vode,tak plaveme jako na kurzech plavání.Džíme ho,pouštíme mezi sebou a jinak je v kruhu co má jen dírky na nočky,takže nepropadne ani nevypadne.Ty pěnové pomůcky máme na plavání a Tadeáškovi chvilku trvalo než si na ně zvyknul.

Martina
Martinak
Drbna
Drbna

4001 příspěvků
21. září 2006
Olomoucko
Příspěvekod Siloenka » středa 30. květen 2007, 11:03
holky,slyšela jsem,že ten pěnový pás kolem pasu tak úplně nenadnáší,třeba jako kruh,že se dítě musí hodně snažit.Je to pravda? Nedělám si iluze,že by se Danys snažil,na plavčo jsme nikdy nechodili. Ale teď v létě budeme chodit na bazén,takže nevím,jestli obyč.kruh nebo ten pásek.
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2344 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivule » středa 30. květen 2007, 11:11
Siolenko - přesně tak jak píšeš. Ten pěnový kruh ve vodě tolik nenadnáší. Našemu prckovi je 15 měsíců při plavču plaveme s tímto pásem a k tomu má ještě ty pěnové kroužky na ručičkách. Nejlepší je,když má na každé ruce dva, to pak může plavat úplně krásně sám. Jak na bříšku,tak na zádíčkách.

Ivule
Obrázek
Obrázek
Ivule
Klábosilka
Klábosilka

472 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Nicol » středa 30. květen 2007, 12:09
Verus,

na plavani ma Stella bud desticku, nebo takovy kolecka na ruce. Osobne bych to nekupovala, deti z toho u vytrzeni moc nejsou, navic stejne je musis poradne drzet...
Doporucovala bych ten kruh, co rikala Martina. Meli jsme ho i u more, Stella byla sice mala, ale parkrat jsme ho vyzkouseli. Ditko nemuze vypadnou ani propadnout, lze jej posilet meiz sebou, coz u tech pomucek nemuzes.
Vesticky se vazne tak maly nedelaji, a kdyz bys nejakou sehnala, tak zase nema to mezi nozickama, takze by ditko mohlo "vyplavat" pod vestou... Ty kruhy se delaji v ruznych provedenich, jako auticka, zviratka, letadla a cojavimcojeste:_)))

Jo, a ,pas kolem hrudnicku vylejza taky nahoru a Stelle neni teda VUUUUUBEC pohodlny...

Uzijte si dovcu!!!

Nicol
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Ivav » středa 30. květen 2007, 12:09
Siolenka Máš pravdu samotný pěnový pás dítko nad vodou neudrží - musí mít ještě rukávky. Je dobrý i při dozoru rodičů že opravdu se dítko neutopí když náhodou skočí, spadne do vody. Bez dozoru přidržování nebo kroužků ještě na ruce určitě dítko plavat nebude.
Pro takové to oddychnutí jen aby dítko bylo ve vodě, ale nemusí plavat, stačí asi ten kruh s křížem mezi nožkama - jen u něj je nebezpečí, že by ho dítko mohlo při prudčím naklonění se do vody převážit. No ono samotné ho nesmíš nechat nikdy. :-?
S klasickýma nafukovacíma rukávkama nemám zkušenosti, ale nevím zda tokového prcka ty rukávky spolehlivě udrží nad vodou - pro nás jsou k ničemu jelikož Viki (chodí plavčit už víc jak rok) už pomalu dělá tempa a tohle by jí hodně omezovalo v pohybu. My plánujem na zahradu do bazénu jak pás tak kroužky. Z minulého roku máme nafukovací kruh s pásky mezi nožkama ale Viki chce být ve vodě a né nad vodou takže ten nebyl moc aktuální ani tehdy. :(

Tak dobře vyberte. Ahoj Iva.
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Nicol » středa 30. květen 2007, 12:11
Siloenka píše:holky,slyšela jsem,že ten pěnový pás kolem pasu tak úplně nenadnáší,třeba jako kruh,že se dítě musí hodně snažit.Je to pravda? Nedělám si iluze,že by se Danys snažil,na plavčo jsme nikdy nechodili. Ale teď v létě budeme chodit na bazén,takže nevím,jestli obyč.kruh nebo ten pásek.

Ten pas vazne moc nenadnasi, stejne musis dite poradne pridrzovat. A pokud na to neni vubec zvykly, tak by mu to mohlo i dost vadit, ono to asi neni moc pohodlny.
Stella chodi na plavani uz skoro rok a v tom pasu ji nemuzu jen tak poslat po vode, to ji porad moc nejde.... A ze bych ji chytla a plavala s ni, tak to taky ne, proste pasek ji nevyhovuje...

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Sanynka » středa 30. květen 2007, 14:16
Tedáááá holky,

to mně ani neříkejte, že ty pěnové potvůrky na plavání jsou tak nepohodlné. Já teď po dlouhém uvažovaní a čilé korespondenci s jednou prodávající na MMB, konečně objednala pro mou dvouletou dceru věci za bratru pětikilčo, ikdyž rozhodně na vyhazování nemám, říkala jsem si, že investuju do bezpečí a pohodlí dítka, které též na plavčo nechodí, ale doma máme starouška bazén o průměru 6metrů a letos ho snad pořádně využijem.
Objednala jsem právě kroužky, pás a destičku. Ách jo, to zase bude řečí, co jsem to zas (navíc za celkem dost peněz) dotáhla domů :( :(

sany
Sanynka
Žvatlalka
Žvatlalka

216 příspěvků
21. září 2006
Jižní Morava
Příspěvekod Tamik » středa 30. květen 2007, 14:32
My používáme na plavání věci od této firmy: http://www.matuska-dena.cz/, mají tuším i nějakou batolecí vestu. Tak zkuste kouknout, třeba by se vám něco líbilo ;)
Tamik
Diskutérka
Diskutérka

2600 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nicol » středa 30. květen 2007, 14:37
Sanynka píše:Tedáááá holky,

to mně ani neříkejte, že ty pěnové potvůrky na plavání jsou tak nepohodlné. Já teď po dlouhém uvažovaní a čilé korespondenci s jednou prodávající na MMB, konečně objednala pro mou dvouletou dceru věci za bratru pětikilčo, ikdyž rozhodně na vyhazování nemám, říkala jsem si, že investuju do bezpečí a pohodlí dítka, které též na plavčo nechodí, ale doma máme starouška bazén o průměru 6metrů a letos ho snad pořádně využijem.
Objednala jsem právě kroužky, pás a destičku. Ách jo, to zase bude řečí, co jsem to zas (navíc za celkem dost peněz) dotáhla domů :( :(

sany

Sany,
treba se to male bude libit, nejsou kazde deti stejne.... Na plavcu maji deti na sobe krouzky, pod sebou desticky a kolem pasu pas, ale proste jak na to nejsou zvykle, tak se porad osivaji, nechteji to. Zkus treba nejak postupne... Uvidis, treba zrovna u vas to bude mit uspech:-)

A kdyz ne, tak se naloz do bazenu s paskem, krouzkama a na desticku a muzes si v klidu pit MOJITO :D :D :D :D :D :D :D :D ;)

N.
Nicol
Kecka
Kecka

1923 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Lasicka » středa 30. květen 2007, 14:48
Martina: kruh s dírkama jen na nohy je hodně nebezpečný. Když se dítě s kruhem převrátí, není schopné samo vyplavat a utopí se. Sama jsem toho byla svědkem, když se v něm syn natahoval pro hračku a převrátil se pod hladinu. Dívala jsem se zrovna jiným směrem a pak se hodně divila... No ale neutopil se :-)
Lasicka
Howgh
Howgh

9063 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Matap » středa 30. květen 2007, 17:11
Ahojky,

muj synek teda pouziva pasky na plavani pravidelne na kurzecha nevadi mu. Ze zacatku mival dva a ty ho nadnasely uplne v pohode. Jed ma jeden, je starsia musi vic makat a kdyz hodne zlobi (nechce se drzet desky), tak se mu sundaji uplne a pak spolupracuje s plavcici uplne vyborne ;-)

Ten kruh mi taky prijde trochu nebezpecny, dite z nej sndno vypadne a kdyz neni zvykle na potapeni, tak muze zbytecne zmatkovat a nevyplave nahoru....

Mata
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Sanynka » středa 30. květen 2007, 17:44
Nicol - :D :D při své "slovanské" postavě, bych klesla ke dnu, destička nedestička, pás nepás, no a kroužky bych navlekla leda tak na palce u nohou :D
Už to rušit nebudu, navíc jsem to objednala i pro kamarádku, ta mi to otříská o hlavu :? :D
Sanynka
Žvatlalka
Žvatlalka

216 příspěvků
21. září 2006
Jižní Morava
Příspěvekod Jana_k » středa 30. květen 2007, 18:52
Sanynko,
toho otřískání o hlavu se neboj. Tomáškovi (skoro 3 r.) jsem pořídila pásek (nadnáší víc než beruška), kroužky, destičku a taky žížalu. Využíváme od 1. narozenin a je to stále v kurzu. Pro 1,5leté dítě doporučuju pouze pásek a kroužky. Mělo by to stačit. Tomášek má 19kg a udrží ho to naprosto v pohodě nad vodou i teď.. Pokud chci, aby se víc ve vodě snažil, dostane pouze pásek. Pásek nemůže nikam vylézat, pokud ho správně utáhneš až na bříšku (ne v podpaží) a srovnáš na něm ty pěnový dílky. Já je vždy posunu tak, aby z každé strany měl 1 větší dílek na bříšku a následující malé mu vyšly do podpaží. Zbytek se krásně musí vejít na zádíčka. Navíc (pokud nevejde) lze jednotlivé dílky ubrat nebo přidávat podle potřeby. Kroužky na rukách - no to je o zvyku. Prostě chvilku jako volant (pokud bude v kruhu s dírkami pro nohy - fakt to není stabilní) a potom šup na ruce. Za párkrát si zvykne.Nebo dáš pásek a pod ručičky žížalu. Věř, že to užiješ naprosto v pohodě.
Takže přeju pohodové koupání. J.
Jana_k
Howgh
Howgh

6292 příspěvků
07. květen 2007