ADV TOP
ADV LEFT

vyroba lepidla

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lemi » neděle 03. červen 2007, 09:42
Mame doma dve velike kartonove krabice a chceme z nich s detmi vyrobit masinku (i se do ni vejdou). Nejdriv je chceme polepit darkovym balicim papirem, ale nemame vhodne lepidlo. Asi by bylo nejlepsi tapetove, ale nez bych se dostala nekam ho koupit, presla by nas asi chut. Manzel rikal, ze to muzeme prilepit moukou rozmichanou s vodou. Napad mi to prijde dobry (deti by se dobre myly ;) ), ale mate nekdo zkusenost, zda to opravdu drzi?? A jestli se to uz za mesic nezacne odlepovat? Nebo mate nekdo jeste jine tipy, jak to prilepit?
Predem dik,

Lemi
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

197 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Veronika » neděle 03. červen 2007, 09:53
Taky jsem lepila moukou s vodou (jako mala), ale neprijde mi to moc trvanlive...podle mne to mesic nevydrzi.
Ja vetsinou lepim oboustranou lepenkou, hezky to drzi, nekrabati se.
Jinak dalsi domaci lepidlo asi neporadim. Co si pujcit od sousedu?
Veronika z Předsnažilek Obrázek
Veronika
Howgh
Howgh

6072 příspěvků
15. říjen 2006
České Budějovice
Příspěvekod Efča » neděle 03. červen 2007, 09:54
myslím, že rozmíchat škrob ve vodě a povařit. Až z toho bude takové husté lepidlo. ale ať mě radši někdo opraví, zda to říkám správně. Já ho používala už dávno na lepení hodně vrstev papírů, pro tebe to bude jak dělaný - bohužel jak je to už dlouho, nepamatuju si postup přesně.
Vydražte si některou z našich BusyBags sad. Podpoříte některý z projektů Zrnek, nebo jeho provoz.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Lemi » neděle 03. červen 2007, 09:55
Dik, Vroniko. Na sousedy a pratele jsem taky pomyslela. Jenze oni tady vsichni malujou a netapetujou :(
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

197 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Ro » neděle 03. červen 2007, 11:36
Jak připravit lepidlo

Vhodnou alternativou k tapetovému lepidlu je obyčejný bramborový škrob, který koupíme ve většině obchodů s potravinami. Smícháme jej se studenou vodou v poměru 1/2 polévkové lžíce na 1/4 litru vody a vaříme podobně jako pudink.Škrob by se ale neměl přímo vařit - ve chvíli, kdy je už dost horký a začíná houstnout, jej odstavíme. Pokud se nám zdá, že je moc hustý, můžeme jej jednoduše naředit vodou. Nespotřebovaný škrob skladujeme v uzavřené sklenici,nejlépe v ledničce. Není ale dobré ho uchovávat do nekonečna, mohl by nám zplesnivět. A proč využíváme právě bramborový škrob? Při práci s dětmi se neubráníme tomu, že si zamažou ruce i oblečení. Bramborový škrob na rozdíl odlepidel nedráždí pokožku a dá se celkem snadno vyprat.

Tohle jsem ti našla na www.vasedeti.cz, bramborový škrob je solamyl. A po zaschnutí to drží dost fest, jen to papír při lepení trochu nabobtná a po vyschnutí zase stáhne, takže plocha nemusí být vždy dokonale hladká
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Lemi » neděle 03. červen 2007, 13:01
Ro - to zni skvele! Zitra pujdu koupit skrob ;) A taky dekuji za odkaz na fajn stranky.
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

197 příspěvků
21. říjen 2006