ADV TOP
ADV LEFT

Zábava z domácích zdrojů.

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Janulika » neděle 19. srpen 2007, 06:03
To by Vás mohlo zajímat :) Jen nevím, jestli jsem to zařadila správně :oops:
Pokud ne, omlouvám se ;)

ZÁBAVA Z DOMÁCÍCH ZDROJŮ

PEKAŘSKÁ HMOTA
Ve velkém hrnci smíchejte 225g škrobu a 350g prášku do pečiva( soda bikarbona ), přilijte najednou 360ml vody a míchejte až hmota zhoustne a je hladká. Vyklopte na chladnou plochu a přikryjte vlhkou utěrkou. Těsto po zchladnutí vypracujte rukama poprášenýma škrobem, až je hladké a tvárné. Můžete obarvit potravinářskou barvou. Rozválejte ho a vykrajujte tvary formičkami na cukroví nebo vytvářejte rozličné tvary. Dejte na plech a pečte při teplotě 250-300°C do ztvrdnutí.

BUBLIFUK
Rozpusťte 180 ml tekutého pracího prášku nebo dětského šamponu v 1,8 l vody. Přidejte 240ml glycerinu, aby byly bubliny silnější.

MODELOVACÍ TĚSTO
Ve velké míse smísíte 625 g Hladké mouky, 300 g soli, a 5 lžic oleje. Po troškách přidáte 240-480 ml vody. Bude-li hmota lepkavá přidejte mouku. Těsto by mělo být suché a dobře tvarovatelné. Chcete-li ho obarvit, rozdělte je na bochánky a přidejte potravinářské barvivo. Těsto skladujte v igelitovém sáčku v chladničce nejdéle tři týdny.

BARVA NA PRSTY
Rozmíchejte 125 g škrobu v trošce studené vody. Přidejte 900 ml vařící vody a uveďte do varu. Vařte do zhoustnutí. Odstavte ze sporáku a vmíchejte 40 g mýdlových vloček nebo prášku. Hmotu rozdělte do malých nádobek a obarvěte vodovkami nebo potravinářskými barvami.

JEDLÉ BARVY NA PRSTY PRO NEJMENŠÍ
Smíchejte v kastrolu 75 g hladké mouky s vodou. Za stálého míchání uveďte téměř do varu. Přidejte škrob rozmíchaný ve 4 lžících vody. Hmotu nechte vychladnout a obarvěte ji malým množstvím potravinářské barvy – v knize píšou, že je možnost i vodovkami, ale to se mi nezdá – to by pak přece nebylo jedlé, ne ?

TĚSTO PRO MALÉ DĚTI
Ve velké míse smíchejte 425 g mouky a 125 ml vody. Dobře propracujte, a je-li potřeba, přidejte vodu, aby se hmota dobře slepila. Chcete-li obarvěte potravinářsko barvou.
Naposledy upravil Janulika dne 19. srpen 2007, 07:12, celkově upraveno 1
Janulika
Žvatlalka
Žvatlalka

256 příspěvků
10. říjen 2006
Příspěvekod Noemmi » neděle 19. srpen 2007, 06:58
350 g prášku do pečiva? :? :? :?
Noemmi
Drbna
Drbna

4600 příspěvků
03. květen 2007
Horská oblast Litoměřicka
Příspěvekod Gandelion » neděle 19. srpen 2007, 07:00
Januliko - není toho prášku do pečiva trochu moc? Vždyť 350g je 30 pytlíčků :D ;)
Ale jinak díky za tipy, určitě něco z toho vyzkoušíme!
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Janulika » neděle 19. srpen 2007, 07:14
Já nevím, je to z knížky, ze které jsem si to přepisovala, tak jsem to hodila i Vám sem. Nepřemýšlela jsem ještě nad tím :oops:

Ale byl tam dodatek - soda bikarbona a opravdu 350 g :? Tak asi vyzkouším ať zjistím co se z toho stane :)
Janulika
Žvatlalka
Žvatlalka

256 příspěvků
10. říjen 2006
Příspěvekod Gandelion » neděle 19. srpen 2007, 07:27
Tak to jo ;)
Ale soda bicarbona je myslím malinko něco jiného než prášek do pečiva :D a je rozdíl dát tam 30 pytlíčků nebo 3 skleničky - schválně jsem se koukala na gramáž - pytlík s prdopečem má 12g a sklenička sody 125g ;)
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Janulika » neděle 19. srpen 2007, 07:30
:oops: :oops: :oops: Tak pardon, ale v té knížce je to opravdu tak napsáno ;) :-? a já to psala s dítětem na ruce :roll:

Díky :)
Janulika
Žvatlalka
Žvatlalka

256 příspěvků
10. říjen 2006
Příspěvekod Milu » neděle 19. srpen 2007, 07:48
Ono to je asi psané pro velkou skupinu dětí.
Přeci jenom skoro 2l bublifuku si pro jedno dítě vyrábět nebudete :-).

Ale i tak jsem to ocenila, Míša právě jeden originál bublifuk vylil, tak jdu vyrábět.
Milu
Krafařka
Krafařka

749 příspěvků
01. říjen 2006
Nymburk