ADV TOP
ADV LEFT

Mateřské centrum v Brně

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Farfalla » pondělí 19. září 2016, 08:51
Jdu si pro radu. Ráda bych své kamarádce z ciziny, která teprve pár měsíců žije v Brně, pomohla vyjít ze sociální izolace. Její manžel pracuje, ona je doma s malým dítětem. Skoro nikoho tu nezná, takže bych ji potřebovala dostat mezi lidi, aby si měla s kým popovídat a aby se rychleji učila česky. Sama dítě nemám, takže nevím, jaké jsou možnosti. Můžete mi někdo poradit nějaké přátelské mateřské centrum či podobné sdružení, kde by ji ostatní maminky rychle vzaly mezi sebe a kde by si holčička mohla hrát s ostatními dětmi?

Jednorázový příspěvek za členství apod. není problém (uhradila bych já), avšak vzhledem k ekonomické situaci rodiny bych se raději vyhnula kavárnám apod., kde by každá návštěva byla spojená s výdaji. Ideálně by to mělo být někde v centru či kolem.

Předem děkuji za tipy.
Farfalla
Pískle

11 příspěvků
10. září 2010
Příspěvekod Stardust » pondělí 19. září 2016, 09:13
V Jundrově je nově otevřené centrum Večerka. Pokud to má kamarádka z ruky, třeba přijde vhod tento tip někomu jinému.
Přílohy
večerka.pdf
(377.45 KiB) 130 krát
Stardust
Klábosilka
Klábosilka

338 příspěvků
02. březen 2010
Brno
Příspěvekod Kobylkalucni » pondělí 19. září 2016, 12:00
V které části Brna bydlí? Nemá cenu, aby se někam hodinu štrachala šalinou. Mateřských center je v Brně dost, ale myslím, že snad všechny chtějí nějaký příspěvek v řádu desetikorun aspoň na náklady - za jednu návštěvu. Já osobně jsem raději navštěvovala dětská hřiště, která jsou vesměs všechna moc hezky opravená, mohla jsem přijít kdy chtěla, odejít kdy chtěla...
Kobylkalucni
Krafařka
Krafařka

750 příspěvků
30. říjen 2008
Příspěvekod Farfalla » pondělí 19. září 2016, 13:40
Bydlí v Židenicích.

Na dětská hřiště bohužel přestává být počasí a hlavně mám strach z toho, že tam bude sedět sama a koukat na dítě.

Díky za odpovědi.
Farfalla
Pískle

11 příspěvků
10. září 2010
Příspěvekod Borovice » pondělí 19. září 2016, 18:56
Velmi přátelské prostředí je v RC Matáta v Líšni, mají hernicku, podpůrnou skupinu kojení a nošení, nějaké tvoření... všeobecně je to takové doupě kontaktního rodičovství.. :). V centru je příjemné místo na Josefske v Centru pro rodinu a jeste mam dobrou zkušenost s Mamicentrem na Bakalove nábřeží. Nevíš, jestli své dítě nosí? To by se mohla zapojit do rady aktivit, které v Brně probíhají (pravidelně cviceni, tanceni, výlety...).
Borovice
Žvatlalka
Žvatlalka

157 příspěvků
12. srpen 2012
Brno
Příspěvekod Farfalla » pondělí 19. září 2016, 21:17
Děkuji za odpověď. Dívám se na http://mamicentrum.cz/, a pokud jsem něco nepřehlédla, asi to nebude úplně ono. Dost se to tam točí okolo porodu a vidím i spoustu přednášek, ale to s její současnou úrovni češtiny vůbec nemá smysl. Představovala jsem si nějaké místo, kde si děti hrají a kolem nic sedí matky a povídají si a občas se koná nějaká přednáška nebo kurz. Ale nikdy jsem v žádném mateřském centru nebyla, takže si to možná představuji jako Hurvínek válku. Na Josefské zase vidím aktivity pro starší děti (od 4 let), zatímco holčičce jsou dva roky.

Jen jsem to ale prolétla a zítra se na to podívám později.
Farfalla
Pískle

11 příspěvků
10. září 2010
Příspěvekod Jandulka » úterý 20. září 2016, 05:36
Jestli je ze Židenic, doporučuju toto:

https://www.facebook.com/spolecenskecentrumkaras

Společenské centrum Karas na Karáskově nám. Funguje tam dětská hernička, kde může zdarma pobýt, jsou tam různé akce pro děti, divadýlko, vše za minimální ceny. Pořádají sousedské blešáky, lampionový průvod, jsou tam tuším i nějaké přednášky z Montessori pedagogiky.
Jandulka
Kecka
Kecka

1812 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Pon » úterý 20. září 2016, 05:59
V Zidenicich je i Nasehriste. Vstupne neni uplne symbolicke, ale je to piskoviste, houpacky, trampolina atd. akorat pod strechou.
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Farfalla » úterý 20. září 2016, 18:48
Děkuji, to by mohlo být přesně to, co hledám.
Farfalla
Pískle

11 příspěvků
10. září 2010
Příspěvekod Mys_mys » úterý 20. září 2016, 19:41
A neni to o tom, ze pokud se nenaucit castecne cesky, tak bude sama sedet jak v klubu, tak na hristi sama?

Neni nejaka skupina na FB?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Farfalla » úterý 20. září 2016, 20:16
Děláme, co můžeme, ale učit se česky jen dvě hodiny týdně se mnou z učebnice (+samostudium) je škoda, když žije v ČR a může chytat jazyk odkudkoli. A větší problém než pomalé osvojování jazyka je sociální izolace. I dítěti by častější kontakt s vrstevníky prospěl.
Farfalla
Pískle

11 příspěvků
10. září 2010