ADV TOP
ADV LEFT

Výlet do Skotska - rady?

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Chnapik » neděle 23. duben 2017, 15:26
Pokud tady nějaká podobná diskuse je, prosím o přesměrování, nenašla jsem. Děkuji! :oops:

Rádi bychom s mužem na výlet do Skotska, ale zatím dost tápeme co by bylo nejlepší. Byl někdo? Chceme tak 4 dny, ale nevím ani které letiště vybrat.
Klidně si zamluvíme sami letenky a ubytování, jezdíme tak vždy po Evropě, ale Skotsko opravdu nevím jak pojmout, abychom viděli to zajímavé.

Děkuji! :-*
Chnapik
Howgh
Howgh

6159 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav
Příspěvekod Sally » neděle 23. duben 2017, 15:51
... no, to záleží na tom, co chcete vidět.... jestli spíš města, galerie, historii..... nebo přírodu....

... přiznám se, že ze Skotska (ono je to 14 let) si pamatuju tři věci - že jsme jeli a najednou jsme viděli železniční most z Harryho Pottera (Glenfinnan Viaduct)...
... pak si pamatuju kanály, kolem kterých jsme jezdili a i jsme dětinsky čekali na otevření, protože nám to přišlo zajímavé...
... u jednoho toho kanálu jsme se dali do řeči s lidma čekajícíma na lodi a ti nás poslali po okolí ke starým mohylám a kameným kruhům... po Stonehenge, kde se stála fronta a stejně byly kameny za plotem, jsme tady najednou chodili po louce, kde se v tajemných kruzích a mezi mohylami pásly ovce.... a nikdo po nás nechtěl peníze, ani jsme nestáli fronty a nikdo tam nebyl (krom těch ovcí, ale ty neruší)....

Přírodně je zajímavější sever a západ. Ale ve městech (Glasgow, Edinburgh) jsme nebyli, ani v jednom.... myslím že historicky atd. je zajímavější Edinburgh, ale jsem líná to hledat....
Sally
Howgh
Howgh

7849 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Chnapik » neděle 23. duben 2017, 16:00
Moc děkuji za informace. Nás by určitě zajímal Edingurgh a vysočina. Hlavně krajina :)
Chnapik
Howgh
Howgh

6159 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav
Příspěvekod Jancaka » neděle 23. duben 2017, 16:45
Z vlastni zkusenosti: Skotska Vysocina na 4 dny je malo, i kdyz se vyrazi primo z Glasgow ci Edin. (tj. bez odletu z Prahy). Vzdusnou carou jsou zajimava mista blizko, realita na krivolakych cestickach je jina :) V principu se da prohlednout Edin. a priroda okolo. Nebo priletet do Inverness a smerovat to pres jezera k zapadnimu pobrezi. My jsme treba stravili cely tyden na Orknejich a stejne jsme nenavstivili vse, co jsme chteli.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Chnapik » neděle 23. duben 2017, 16:48
Také děkuji za názor. Já vím, já vím, ale my máme fakt max ty 4dny. Právě proto se ptám, ať to máme dobře naplánované :D
Chnapik
Howgh
Howgh

6159 příspěvků
24. únor 2007
Břeclav
Příspěvekod Zlutydabel » neděle 23. duben 2017, 17:35
Dobrá volba :-)
Kdysi jsme taky měli pár dní, tak jsme dali Edinburgh (historické), Glasgow (moderní) a Loch Lomond (příroda).
Byl to skvělý mix.
Zlutydabel
Klábosilka
Klábosilka

407 příspěvků
17. červenec 2009
Berounsko
Příspěvekod Petta » neděle 23. duben 2017, 21:06
Budu sledovat, navštívit Skotsko je můj velký sen.
Petta
Krafařka
Krafařka

668 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Czekanka » neděle 23. duben 2017, 23:05
Ahoj, ve Skotsku jsem před 16 lety strávila necelý rok. 4 dny je na tak nádhernou zemi zoufale málo! Edinburgh se mi moc líbil, vysočina je úchvatná. Mně osobně učaroval Ullapool + okolí, pak sever (Durness) a Orkneje. Naopak vychvalovaný ostrov Skye bych vynechala. Hned bych jela s vámi!
Czekanka
Pískle

87 příspěvků
15. březen 2007
Příspěvekod Czekanka » neděle 23. duben 2017, 23:08
A nezapomeňte ochutnat haggis :mnam:
Czekanka
Pískle

87 příspěvků
15. březen 2007
Příspěvekod Jancaka » pondělí 24. duben 2017, 07:47
Czekanka píše:Ahoj, ve Skotsku jsem před 16 lety strávila necelý rok. 4 dny je na tak nádhernou zemi zoufale málo! Edinburgh se mi moc líbil, vysočina je úchvatná. Mně osobně učaroval Ullapool + okolí, pak sever (Durness) a Orkneje. Naopak vychvalovaný ostrov Skye bych vynechala. Hned bych jela s vámi!

Ano, ano, i kdyz ten Skye je krasny taky, jen je potreba vyjet mimo turisticke mestecko.
Jeste bych pro tak kratky vylet navrhovala ostrov Arran - rika se mu male Skotsko. Je tam hrad, paradni kopce, more, ovce..., ale taky trochu vic lidi. Naopak bych se zdaleka vyhnula Ben Nevisu.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Barci » pondělí 24. duben 2017, 09:22
A jak se chcete pohybovat po Skotsku? Jestli veřejnou, tak to chce vážně hodně dopředu naplánovat a zjistit si spoje, po městech paráda, ale mezi městy či vesnicemi, je to tam stejně zoufalé jako u nás. Tedy jezdí ve špičkách a jinak třeba několik hodin mrtvo. Je fakt, že před těmi 10 lety zastavil jakýkoli autobus na jakémkoliv místě, stačilo si mávnout a platila si jízdenku z poslední zastávky kde zastavoval.
My to brali vše stopem a pěšky.

Jinak souhlas, nejhezčí je sever a pobřeží. Ben nevis je taky hezký, ale musíš prostě počítat s tím, že je to turistická destinace číslo 1. navíc být ve Skotsku jen 4 dny, tak nelezu někam, kde hrozí že pro mlhu mám celý den v háji ;-)

A Edinburgh je krásné historické město, navíc univerzitní, takže je tam příjemná nálada. Tedy aspoň před 10lety to tam v létě bylo moc příjemné, veselé, takové free.

EDIT: jestli chcete během 4dnů vidět vážně vrchovinu, dát si nějaký výletík, pobřeží, či se dokonce podívat na nějaký ostrov, tak tedy doporučuji si půjčit auto. Přijde mi, že bez toho to snad ani není možný.
M. 2008, A. 2011
Barci
Klevetnice
Klevetnice

3616 příspěvků
19. listopad 2008
Příspěvekod Lenochodka82 » pondělí 24. duben 2017, 22:42
Žiju ve Skotsku s čtyřletou přestávkou 13 let. Ráda poradím cokoliv. Letiště je ještě v Aberdeen i Inverness. S přestupem. A tedy dražší. Nejlevnější je Edinburgh, ale lety do Prahy často jen velmi brzy ráno, takže s nutnym přespáním v Edinburghu.
Lenochodka82
Žvatlalka
Žvatlalka

121 příspěvků
18. duben 2010
Skotsko
Příspěvekod Letadlo » úterý 25. duben 2017, 10:57
Ahoj,

rozhodně Edinburg, to je krásné město. Glasgow moc nevím, znám pouze nádraží a letiště, ve městě jsem nikdy nebyla.

Mně osobně se moc líbilo na Isle of Sky, nádherné kopce, neskutečně milí lidé. Celé západní pobřeží je moc pěkné, i když úplně na severu jsem nikdy nebyla. Dali jsem i Ben Nevis, vyšlo nám počasí s rozhledem, to je třeba využít, když už je.
Letadlo
Žvatlalka
Žvatlalka

213 příspěvků
23. září 2006