ADV TOP
ADV LEFT

Plavání na podzim vs nemoci

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Onemocněli jste po plavání?

Ano, hned po prvním kurzu
0
Žádná hlasování
Ano, v průběhu plavání jsme byli min. jednou nemocní
7
28%
Ne, v průběhu plavání jsme nebyli vůbec nemocní
18
72%

Celkem hlasů : 25

Příspěvekod Barusa » pondělí 10. září 2007, 11:15
Ahojky, ráda bych se zeptala na vaše zkušenosti s plaváním dětí a následné nemoci popř. návratů nemocí.

Mám 18m holčičku, teď má zrovna atb a tak zameškáme první plavání, možná i druhé. Už jsem to i zaplatila - no o to nejde, ale jestli s ní mám vůbec chodit třebas 14 dní po nemoci...

Máte zkušenost s onemocněním po plavání takhle na podzim? Popřpadě recidivy?

Samozřejmě vím o zadaptování před a po plavání půl hodiny v místnostech v bazenu, ale doktorka mě odradila svým tvrzením, že si tam všichni vyplachují nosohltany a že hrozí větší výskyt nemocí...další vynechání nás asi nemine po očkování, že? Tedy alespoň Dr. mě upozorňovala, že po očkování nebudeme moci jít...

Určitě to zkusím s ní tam chodit, ale zajímalo by mě, zda jste taky byli nemocní víc nebo ne...

Díky a zdravíme!

Barusa a Claudinka zatím nemocný neplaváček :mimiholka:
Barusa
Treperenda
Treperenda

1211 příspěvků
21. září 2006
Krakonošovo
Příspěvekod Gábinka » pondělí 10. září 2007, 11:27
No, Barča chodila od svých 4měsíců v zimě roku 05. Tehdy nemarodila vůbec. Další kurz na podzim, byl jí rok. Byla v pohodě, marodila jen jednou a to jsme spíš chytly buď jinde, nebo nám něco vyprovokovalo nemoc, ale následek plavání jako takového to nebyl. Ta zima byla třeskutá a z plavča teda fakt nemocná nebyla.

Loňská, poslední zima, tak tam holka marodila trochu víc, ale nikdy to nebylo po plavču, že by se tam nastydla, něco chytla apod...

Moje zkušenost je celkově kladná. Jen v zimě jsem nechodila 2x týdně, ale jednou. Po nemoci jsem podle druhu nemoci vynechala určitě jedno plavání po uzdravení, snad jen jednou jsem vynechávala 2 plavání.

Už nechodíme, ale to proto ,že jsem marodila dlouho já....

Naopak to děti utuží, pokud k nemocem nejsou náchylní...

A adaptace? No chodila jsem na poslední chvíli, honem svléknout v místnosti, kde v ltéě v zimě bylo hnusných vlhkých 30st. Honem do vody. U bazénu pro změnu byla skoro zima. Z vody jsme šly rovnou do šaten, obléknout a honem domů. Až když holce víc dorostly vlasy, musela jsem jen víc fénovat, ale stoprocentně suché je neměla nikdy....

Doktoři jsou z toho zbytečně vyplašení. Samozřejmě můžeš narazit na matku, která tam půjde s dítkem se zelenou nudlí u nosu, ale to všude, i v herně...

Pokud nejste za normální situace extra marodivý, tak pro ne?

G
Obrázek
BáraObrázek
AnetkaObrázek
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16437 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gábinka » pondělí 10. září 2007, 11:28
ještě dodám, že s Bárou jsem chodila kočárem pěšky, byla to cesta tak na 15-20mins. S druhým dítkem, až se narodí, plánuju chodit od jeho zhruba 6měsíců za rok, od září. A budem jezdit vlakem či busem....ale pokud nebude nemocné, tak to řešit nebudu vůbec
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16437 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Blanka » pondělí 10. září 2007, 11:49
Já začínala s oběma dětma chodit na podzim. Bylo jim kolem těch čtyř měsíců a úplně v pohodě. Ale jezdila jsem autem.
Julinka 12/2008, Štěpán 7/2006, Aňa 8/2003
ObrázekObrázekObrázek
Blanka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4038 příspěvků
21. září 2006
JV Morava
Příspěvekod Bludicka » pondělí 10. září 2007, 12:11
U nás obě děti celé plavání od miminek do teď, od září do června vždycky v pohodě. Mám zkušenost, že daleko horší jsou dětské koutky. Děti si sice nos vypláchnou, ale v bazénové vodě rozhodně žádná breberka nepřežije. Poslední teplá zima byla fakt blbá na nemoci, tak jsme párkrát i my museli vynechat kvůli nemoci, ale myslím, že jsme ji přinesli spíš z MHD, koutků a školky (dcera chodila první rok) a i tak byly ty nemoci jen dvě, jedna před vánoci a druhá někdy v dubnu nebo květnu.
Bludička
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Bludicka
Drbna
Drbna

4271 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lightblue » pondělí 10. září 2007, 12:14
Já jsem začala chodit se synem plavat od jeho 3 měsíců a celkem v pohodě. Letošní zima s jarem byla ale katastrofální. to byly synovi 2 a čtvrt roku. Z dvouměsíčního kurzu jsme byli asi jen 2x. Důvod? Usoplené děti a nezodpovědné matky. Když už vlezete do bazénu a vedle vás je najednou dítě se soplem u nosu, tak to je prostě kolikrát už pozdě. Sotva jsme se z jednoho vyléčili a šli plavat, chytli jsme zase něco jiného. No děs. Byla jsem už pak celkem dost nas..... Za zimu jsme byli asi 5x nemocní - rýma, bolest v krku atd. Ke konci jsme už skončili na antibiotikách, protože už nic nezabíralo. Když jsem to říkala plavacím tetám, aby aspoň vyvěsily transparent, že nemocné děti nemají mezi zdravými co dělat, řekly, že s tím nejsou schopny nic udělat. :grr:
Lightblue
Diskutérka
Diskutérka

2262 příspěvků
12. srpen 2007
Příspěvekod Yenefer » pondělí 10. září 2007, 12:29
Chodily jsme s malou plavat celý podzim a zimu 2x týdně (krom před a po očkování na radu dr.), jedzili jsme tam MHD (z toho jsem měla největší strach, co se týče bacilů) a malá nebyla vůbec nemocná (až na jednu rýmu). Ale je pravda, že jsem na našem plavání nikdy neviděla nemocné děti.
Doktoři to většinou vidí moc černě. S námi chodila plavat jedna maminka, dcera lékařů, a ta doma vůbec nemohla říct, že chodí s mimčem plavat, chodila tam potají. Samozřejmě se může stát, že dítko něco chytí, ale celkově (si myslím), že pozitiva převažují nad negativy. My jsme jen pečlivě vybírali bazén, aby byla čistá voda, chodíme do slané. Když je zima, dodržujeme po plavání" aklimatizační hodinku" vevnitř.
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Yenefer
Treperenda
Treperenda

1163 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Vladkaaa » pondělí 10. září 2007, 13:05
Tak my chodili s malou od 5m sami, od 10m do kursu. Poprvé marodila 14 dní před nástupem do kursu (takže 5m chodila plavat a nic), měla zánět stř. ucha, horečky, píchání, atb a dr. na ORL mi řekla, že pĺavání vůbec nedoporučuje, aspoň půl roku. Tak jsem počkala týden po dobrání atb. a šly jsme. Vše v poho. . . jezdily jsem autem, ale žádnou adaptaci nedodržovaly. Co je to fén neví dcerka do dneška. Pak ještě občas marodila, ale nikdy né po plavání. Chodí do bazénu pořád, ale do kursu už ne. A teď ťukam, že je asi rok vcelku zdravá. . .
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Vladkaaa
Treperenda
Treperenda

1136 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Lokynka » pondělí 10. září 2007, 14:42
Baruš, Julča bývala dost nemocná, ale od té doby, co chodíme plavat měla jen jednou rýmu, tak jsme vynechaly.
Jinak super.
K očkování - domluvte si ho na další den po plavání, další týden už bude malá v pohodě.
Moje dr. plavání nedoporučuje, raději doporučuje jinak sportovat, ale nebránila nám a Julinka je moc spokojená.

Peťa
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Lokynka
Kecka
Kecka

1854 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martina » pondělí 10. září 2007, 14:43
Ahoj,

tak mi plaveme od půl roku ve velkém bazénu v kursu a ž doteď a úplně v pohodě a super. Bych řekla spíš naopak, že plaváčci jsou otužilejší a zdravější. Ani jednu lekci jsme nevynechali kvůli nemoci až na dvě, vynechané kvůli očkování. Fakt super spíš doporučuji :)
Martina
Klevetnice
Klevetnice

3252 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Lightblue » úterý 11. září 2007, 08:45
Makytko,

my jsme taky chodili do bazénu se slanou vodou, a přesto jsme onemocněli. A ne jednou. Slaná voda úžasně dezinfikuje (nedám na ni dopustit), ale na letošní zimu byla krátká.

Navíc mám pocit, že to bylo i věkem dítěte. Můj syn byl až do předchozí zimy, naprosto zdravé dítě (přičítala jsem to i právě tomu, že jsme chodili plavat), ale jak měl ty dva a čtvrt roku, tak pořád něco. A stačilo fakt málo. Když se podíváš na předchozí příspěvky, tak všechny děti, které plavali a byli zdravé jsou mladší. Možná je to i vývojem dítěte, že je třeba v tomto věku náchylnější. :-?
Lightblue
Diskutérka
Diskutérka

2262 příspěvků
12. srpen 2007
Příspěvekod Ivav » středa 12. září 2007, 12:25
Ahoj,

Viki chodí plavat od 6m a nemocná sem tam samozřejmě bývá, ale s plaváním bych to nespojovala. ;) Chytá rýmy a nachlazení od manžela co to dotáhne z práce kde to samozřejmě všichni i on přechodí takže je tam v podstatě od podzimu do jara neustále nějaký bacilonosič k dispozici. :roll:
Nechodili jsme když měla malá teploty ( u jakéhokoliv onemocnění) či silnou hustou rýmu, ale to stačilo přeléčit týden max. 14 dní. Očkování jsem řešit nemusela jelikož plavat jsme chodili buď pondělky či středy a naše Dr. očkuje ve čtvrtek takže když nás píchla ve čtvrtek tak v PO už jsem plavat normálně šla. Adaptaci Viki taky moc nemívá stíháme plavčo tak tak (takže rychle vysvléct, osprchnout a šup do vody) po bazénu, ale máme možnost sauničky takže tam se zahřeje a usuší. Pak jen obléct a domů. Jen dodržujeme že cestou z plavání má vždycky čepici, šátek - prostě něco na ouškách aby jí do nich nenafoukalo jak v zimě tak v létě. (Ale naštěstí ještě s ušima nemocná nebyla. Ťuk ťuk. ) V zimě ještě máznu obličej nějakým tím Winter krémem, aby se moc nevysušil. Chodíme celoročně když byla miminko jezdili jsme s kočárem MHD teď se vozí s tatínkem v autě. ;)
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava