ADV TOP
ADV LEFT

Co s dětma teď v zimě odpoledne?

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Petka1 » neděle 28. říjen 2007, 19:43
Ahojte,chtěla jsem se Vás zeptat jak to řešíte s dětma odpoledne,když už je venku tma brzy.Malá (31 měsíců)mi po obědě spí i 2-3 hoďky a pak jsme bývali vždy venku,jenže teď jak je tma,tak venku už je to o ničem,většina mateřských center je jen v dopoledních hodinách,tak uvažuju co vymyslet,aby se mála zabavila,jelikož doma to není ono.Díky za jakýkoliv nápad :)
Petka1
Žvatlalka
Žvatlalka

279 příspěvků
11. říjen 2006
Příspěvekod Diny » neděle 28. říjen 2007, 19:45
Hih, zachladit a vyndat na jaře Obrázek

No a jinak já mám třeba v plánu každý týden něco vyrobit podle toho pořadu Šikulové, co jde na Čt1 a jde stáhnout i na netu, je tam hodně dobrých nápadů a jedno odpoledne na to určitě padne;)

Jináč budu taky ráda za další tipy, zvlášť pro ty z nás, co nežijou ve městě...

Diny
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Maxik » neděle 28. říjen 2007, 19:51
Dalek odpoledne tvoří (malujeme, lepíme, modelujeme, ...) nebo má v parádě stavebnici a Haňucha skučí v šátku s kolikou nebo se dívá z náruče či lehátka. Celé dopoledne jsme venku s cílem uštvat Dalka, tak se to dá. ;)
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod -evka- » neděle 28. říjen 2007, 19:55
Dobrou zábavou je sourozenec :D .
Ale jinak jsou v oblibě ruční práce. Tedy syn poručí co mám dělat, a on si hraje s něčím jiným ;) Právě děláme výzdobu pokojíku z knížek TOPP http://www.anagramsro.cz/
-evka-
Treperenda
Treperenda

1284 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Martinka82 » neděle 28. říjen 2007, 20:00
Ahojda, tak my jednou týdne chodíme plavat, a jinak taky hodně vyrábíme...ze žaludů, kaštanů..Míšu to baví. Pak jezdíme na zvířátka do ohrady, kterou máme u chatičky(kůzlata, pštrosi, srnečci, mufloni, lama...) vezeme jim tvrdý pečivo a kaštany, a pak dost cestujeme po babičkách a hlavně kamarádkách co mají taky děti...a jinak máme bíglici Meggy s kterou se Míša opravdu nikdy nenudí ;)
Martinka82
Krafařka
Krafařka

732 příspěvků
21. září 2006
Opočno pod Orlickými horami (HK) a na BC Květníček
Příspěvekod Sunnyside » neděle 28. říjen 2007, 20:01
Ahoj,
my jsme venku dopoledne i odpoledne až do pozdních hodin, tma nám nevadí. Nebo spíš - všechno je lepší, než zůstat doma. ;) Hodně se teď střídáme v návštěvách, takže když je venku extrémě ošklivo, chodí k nám (nebo my k nim) ostatní děti na návštěvu. :)
R. se smečkou
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Martinka82 » neděle 28. říjen 2007, 20:02
-evko- tak podle těch knížek taky šmudlujeme, máme jich plno :D jsou výborný.
Martinka82
Krafařka
Krafařka

732 příspěvků
21. září 2006
Opočno pod Orlickými horami (HK) a na BC Květníček
Příspěvekod Evelion » neděle 28. říjen 2007, 20:15
Ahoj, také býváme venku i ve tmě ... pokud není hnusně ;)

Jinak se navštěvujem s kamarádkama a dětma, blbneme s kocourama, stavíme, bouráme, a když je hodně zle - pouštíme tv :D
Evča + Matyáš (11,5let)
Evelion
Klevetnice
Klevetnice

3035 příspěvků
21. září 2006
Příbram
Příspěvekod Evculinda » neděle 28. říjen 2007, 22:06
Ahojky, malému je rok, takže naše hlavní zábava je naučit ho chodit ;) Jinak doma - kostky, stavebnice, balónky, lepolera a tak. Mu by se nejvíc lípilo zapínat TV, hrabat se ve videu, vyjíždět CD, ale to má smůlu :D Snažím se být každý den veku co nejdéle, takže se nám teď daří se vracet opravdu za tmy. Chodíváme taky do cvičení a na plavčo.
Evculinda
Pískle

25 příspěvků
15. červen 2007
Příspěvekod Nessinka » pondělí 29. říjen 2007, 10:00
holky, a poradíte taky, jak zabavit nevlastního syna, kterého nic kromě televize a počítače nebaví? Kdykoliv se snažím něco vymyslet a realizovat, je to nuda a jeho to nebaví.. dost mě to ubíjí, ale nechci, aby se pořád díval na TV.
Nessinka
Diskutérka
Diskutérka

2765 příspěvků
08. leden 2007
Příspěvekod Beruskalosik » pondělí 29. říjen 2007, 13:02
Nessinko, kolik tomu klackovi je?

Beruška :)
Obrázek
Obrázek
Beruskalosik
Žvatlalka
Žvatlalka

274 příspěvků
24. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Nessinka » pondělí 29. říjen 2007, 13:42
Beruško je mu 7
Nessinka
Diskutérka
Diskutérka

2765 příspěvků
08. leden 2007
Příspěvekod Beruskalosik » pondělí 29. říjen 2007, 14:28
Ahoj.
Tipuju, že výtvarné činnosti ho nebaví, ale co nějaké deskové hry (ty já milovala i jako klacek puberťácký)? Karty?
Hry pohybovějšího rázu - i na doma - hledám v knížkách. Třeba Miloše ZApletala - Hry v klubovně, musí se sice patřičně upravit, ale je to inspirace. Nebo z KK Kniha her pro děti. Když jsem zapojila dospěláky, obvykle to na příbuzenské děti zabralo. Ty moje jsou ještě malinké a hrají si moc rády.

Beruška :)
Obrázek
Obrázek
Beruskalosik
Žvatlalka
Žvatlalka

274 příspěvků
24. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Nessinka » pondělí 29. říjen 2007, 14:37
Beruško asi nějakou takovou knížku opatřím a uvidíme... deskové hry jsou oříšek, protože když nevyhrává, tak ho to taky nebaví... zkouším, co mě napadá, co jsem mívala ráda já.. občas se trochu chytí, ale netrvá to dlouho... vždycky to skončí tím: a kdy se konečně budu moct dívat na televizi? Ale díky za tip!
Nessinka
Diskutérka
Diskutérka

2765 příspěvků
08. leden 2007