ADV TOP
ADV LEFT

prstové barvy - jak, kde, v čem???

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Anavi » pondělí 12. listopad 2007, 10:16
Ahoj Holky!

Potřebuju poradit, jakým způsobem malujete s dětmi - batolaty prstovkama? U nás to začíná tím, že syn strčí prst až na dno skleničky, barva mu zalézá mezi prsty, všechno je opatlané - kelímky, dítě, já, stůl.... spotřeba tím pádem veliká. Při změně barvy se snažím otírat prsty do hadýrky, ale ta je za chvíli na vyprání, jakmile zmizím v koupelně, malý záškodník něco nabarví...

Poradte, jaké máte vychytávky. Vítek to má strašně rád, snažím se mu vnutit vodovky, se kterými mu to jde pěkně, ale on těm prstovkám prostě dává přednost. :roll: :roll:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Hanele » pondělí 12. listopad 2007, 10:25
Anavi - pod sebe jsme si dali velký karton, malujeme před koupáním :),
a vždycky vezmu několik kelímků od zakysané smetany (jsou nízké, dobře se do nich strká ruka) a do nich dám kupičku barvy - máme červenou modrou a žlutou a do jednoho kelímku mu namíchám ještě zelenou...
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Gandelion » pondělí 12. listopad 2007, 10:55
Ahoj,
náš mladej je sisina ;) takže my i na prstový barvy používáme štětec :D a k tomu místo hadru starej vyřazenej ručník 50x100, takže místa na utírání spousta...
Jsem ti moc nepomohla, co :(
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Anavi » pondělí 12. listopad 2007, 11:02
´Hanele - no jasně, kelímky, mám už ten mozek vážně vykojený....
Gandelion - starší syn byl taky cíťa a moc ho ty prstovky nebavily. To až teď, ale už má rozum, takže maluje decentně...
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Hanele » pondělí 12. listopad 2007, 11:04
anavi - neboj, taky mi to trvalo - sem si říkala - co s ním mám udělat, takto mi to vypiple a navíc obarví ty další - v to, že bych mu ruku zvládala otírat, jsem ani nedoufala :):)
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Gandelion » pondělí 12. listopad 2007, 11:15
Anavi, to my bysme mohli malovat furt, ale výhradně štětcem :D

A kdybys viděla tu hrůzu v jeho očích, když ve školce na malování (chodí do výtvarného kroužku) měli malovat ježka, což obnášelo napatlat si celou dlaň včetně prstů právě prstovkama a pak obtiskovat na papír :D :D :D Naštěstí, když viděl, že to dělají i ostatní, tak se přidal taky ;)

Hanele, ty kelímky jsou super nápad, to bysme mohli příležitostně využít ;)
Gandelion
Howgh
Howgh

5231 příspěvků
31. říjen 2006
Švábovice :-D
Příspěvekod Diblik » pondělí 12. listopad 2007, 11:34
tak my malujeme na dlazbe v koupelne, svliknu ho do pliny a dostane velky arch papiru a patla, sedi vetsinou bud na starym rucniku nebo kartonu
Obrázek
Obrázek
Diblik
Žvatlalka
Žvatlalka

208 příspěvků
10. červenec 2007
Příspěvekod Budulinek » pondělí 12. listopad 2007, 12:12
Ahojky, Kubík maluje nahatý na vyřezeném prostěradle a nejraději po sobě. Vydrží skoro hodinu. Když už není ani kousek volný putuje rovnou do vany - radost č. 2 barevná voda.

Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Namape » pondělí 12. listopad 2007, 12:19
Ahoj holky,
tak teď jste mě dostaly...NO já jsem asi úplně blbá:-)) Já jsem nevěděla, že ty prstovky se ředí, tak vždycky dítku vymáčknu na ruku trochu z té tuby a ono si s tím pěkně šmelcuje po papíru. Ale jsem v klidu, nevěděl to ani manže a ten s tím začal. Dával to dceři na prstíky jako první.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Namape
Kecka
Kecka

1695 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Thea » pondělí 12. listopad 2007, 12:34
My máme prstovky značky SES, byly sice dražší(tuším kolem 250Kč) , ale jsou skvělé v tom, že mají konzistenci "tak akorát" a jdou výborně umýt i vyprat. Malujeme tak, že na dveře přilepím papír velikosti A1, takže synek u toho stojí a "je malíř". Barvy jsou v kelímcích a já dohlížím na to, aby nabíral míň . Když zůstane n aruce víc barvy než by bylo záhodno, otřeme ji různě na výkres.

Thea
Obrázek
Obrázek
Thea
Klábosilka
Klábosilka

365 příspěvků
21. září 2007
Příspěvekod Anavi » pondělí 12. listopad 2007, 12:35
Namape, já je teda taky neředím. Ty kelímky tu radila Hanele proto, aby se jednak zabránilo plýtvání a jednak aby se zabránilo "špinění barev" (prst od černé barvy do žlutého kelímku..)

do naha - bohužel přes den to nejde, máme tady zimu, ale třeba večer, před koupáním by to v koupelně možná šlo. To prostěradlo pak mácháte ve vaně?

Jak zabráníte obarvenému batoleti, aby neběhalo po bytě :?:
ObrázekObrázekObrázekObrázek
Anavi
Treperenda
Treperenda

1117 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Hanele » pondělí 12. listopad 2007, 12:45
Anavi - těžko:)

jinak jak jsem psala - barvíme před koupáním a to už bývá manžel doma -a tak jednomu z nás sedí na klíně a druhý mu podává barvičky a snaží se držet papír :)
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Terik » pondělí 12. listopad 2007, 12:54
Ahoj,

ja to mam doma vsechno dvojte, takze:

Holky kresli zasadne vecer pred koupanim, jelikoz starsi do pojala jako kresleni po tele a ne po papiru. Maluje si i chodidla zespodu!!!

My kreslime v kuchyni a na velkem omyvatelnem ubrusu a k dispozici maji velke skicaky nebo takovou tu roli papiru z Ikea.

Driv kreslivaly rukama, ale mladsi se nerada spini, takze posledni dva mesice kreslime stetcem a je to super.

Barvy davam do vicek od zavarovacek. Obcas redim, obcas ne. Je to podle nalady.

Obe dve mi u toho vydrzi tak necelou hodinu. Potom jim predhodim velky arch papiru a pastelky, abych v klidu mohla odnest vytvory a umyt stetce, atd. Kdyz kresli pastelkama, tak se kupodivu soustredi a nikam neodbihaji. Jakmile uklidim prislusenstvi, tak nahazu deti pod sprchu.

Je to u nas jediny zpusob, jak se z toho nezblaznit.

Terik
[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]

[img:80f27824ca]http://b5.lilypie.com/X6lOp1/.png[/img:80f27824ca]
Terik
Klábosilka
Klábosilka

386 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Ivav » pondělí 12. listopad 2007, 13:05
Tak my máme nadšenou malířku a s barvičkama rosteme. Když měla kolem roku tak jsem jí odkypla s dvou tří barev (kelímek od termixu - spíš mi šlo o to aby nevyklopila celý ten kelímek) zavřela do sprcháče a na jednu stěnu nalepila A3 papíru. Viki popaplala jak papír tak sebe a celý sprchový kout, ale to se potom umylo mýdlem. ;) Spokojenost byla veliká. :D
Obrázek

teď patláme na stole v kuchyni dám štětěc a jakž takž zvládám korigovat. Viki na zem neháže a když tak se to dá s koberce v klidu setřít. ;)
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Budulinek » pondělí 12. listopad 2007, 19:44
Anavi, to prostěradlo neperu vůbec :oops: . Nechám uschnout, složím a je připravené pro příště. Je počmárané, ale nevadí to. To běhání je horší, ale Kubíkovi se dá celekem dost vysvětlit, takže v pohodě respektuje, že musí být jenom na tom prostěradle.
Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006