ADV TOP
ADV LEFT

Co by taková baby kavárna měla mít?

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » pondělí 06. listopad 2006, 00:10
Ahojte holky,

chtěla bych poradit. Je tu k pronájmu na sídlišti bývalá kotelna, byla tam chvilku prodejna, nyní je to prázné. A já uvažuji, že bych si tu otevřela takovou baby kavárnu. Prostě něco pro maminky, kde by byla spousta hraček, děti by se vyřádili a maminky by si dali v klidu :lol: kafíčko.
Chtěla bych aby jste mi napsaly jaké hračky by jste si v takové kavárně představovaly. Mám zatím vybráno klouzajdu, prolézačky, houpačku, stolečky pro děti, míčky....

A co bych tam měla prodávat? Kafíčko, čajíčky zákusky, chlebíčky? Něco zdravého? Něco na mlsání pro děti?

A také, myslíte, že do toho jít? Chodily by jste na takové místo často?

Děkuji
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Inkognito » pondělí 06. listopad 2006, 00:35
Tak já bych chodila určitě:-)
Tak určitě by tam měli být prolézačky, jak jsi psala a dál plno hraček, ale tu je zase u některých riziko, že si je děti poberou domů :lol:
Určitě kafe, čaje (určitě i pro kojící matky a těhotný- to by bylo fajn :wink: ) nějaká pohodlná křesílka na kojení... prostě domácí prostředí a samozřejmě i pamlsky pro děti.. Já bych do toho šla hned, škoda, že tu žádnej prostor není :cry:
Inkognito
Inkognito

36949 příspěvků
30. září 2006
Příspěvekod Nikkol » pondělí 06. listopad 2006, 05:27
AHOJ....nejprve se zamysli, zda není ve vašem okolí nějaké MC centrum s odpoledním provozem.Dopoledne většinou MC mívají program, ale to by třeba bylo zavřeno to už je pak na tobě.Kdybyste měli někde blízko MC s tím odpoledním provozem hoodně moc bych to zvažovala, jelikož pak mamčy chodí často tam už sou tam zvyklé.Jinak tvůj nápad je super v Trutnově je tkzv. babycukrárna a je to tam super letos dělali i posezení na ven, ale to sem zatim neviděla nedostali jsem se tam.U nás je posezení U pěti koček a také tam počítají s dětmi, ale je otevřeno jen přes léto, jelikož to je venku.Dokonce i velkej bazén pro děti tam mají.

No, ale k tvému dotazu...určitě by to asi chtělo nějaký sociální zařízení,místo pro přebalení dětí nejpíš na Wc, pak židle stoly pro maminky popř. dvě až tři krmící židličky stačí obyčejný třeba dřevěný nebo ty z Ikee, no a pro děti???To , co máš vymyšleno je super pak děti většinou dost zajímají takováta hopsací zvířata, nějaké auta, panenky a já nevim no prostě hračky nemusí být drahé.Na hračky můžeš třeba i zorganizovat sbírku od maminek, aby co se jim doma válí nehodí atd...přinesli, že to poslouží jiným dětem.Jelikož peněz nebudeš mít zpočátku asik dostatek tak Ti pomůže každý nápad.

No a co bych prodávala?Pokud nebudeš mít pult s chladícím zařízením..což zpočátku určitě ne.Tak bych sortiment řešila asi takto...chipsy,slané tyčinky, křupky,apod...plus nějaké sušenyk dle uvážení.Podávala bych k pití čaj, kafe, limo atd...to už je na zvážení tebe a časem na zákaznicích o co bude zájem.Tak pokud se do toho pustíš držím pěsti a at se vede.
Obrázek
Obrázek
Nikkol
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nikkol » pondělí 06. listopad 2006, 05:30
Zapomněla sem napsat kdyby tady něco takovýho bylo asikbysme byli s prckem častými návštěvníky.Uvidim jak se povede po mateřské třeba si něco takového časem pořídíme také, ale nejhorší jsou ty dardy za pronájmy místností a pak samotná rekonstrukce, apod...
Obrázek
Obrázek
Nikkol
Klábosilka
Klábosilka

542 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Bubu » pondělí 06. listopad 2006, 07:47
Jasně, že bY jsme chodili :o).
Pokud by byla v blízkosti bydliště, asi bych tam byla nejmíň obden. Protože když si někde můžeš dát v klidu kafčo a děti tam obsluze nevadí (a nemusíš přihlížet otráveným pohledům na to, když si to prcek tráduje po "hlavní cestě"), je to proé mě značka ideál.
Pro mě je důležitý kafčo, a když se tam bude dát koupit zákusek, chlebíček, tím líp. Ješět je fajn, když tam jsou v nabídce výživky pro děti a mikrovlnka pro ohřev, aby si mohly maminy pohodlně dítko nakrmit (i když tam zůstanou "přesčas" :twisted: ). Taky ovoce už jsem párkrát kupovala - banány nás zachraňují jako dobrá sváča. A na co jsem v žádné dětské kavárce nenarazila - jogurty. Aspoň bílá Activie by se určo prodala a taky na tom třeba kačku vyděláš, když si je mamky koupí u tebe a nenosí je po taškách...
Bubu
A kdyby to bylo v Brně - Líšni, rozodně ti pomůžu,jak se dá (ale to si dělám moc velký iluze, co? :( )
Bubu
Klábosilka
Klábosilka

538 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Diny » pondělí 06. listopad 2006, 08:14
Holky prosím, myslíte že používat Inkognito je nutné v téhle diskuzi?

Diny
Obrázek

Můj čtyřlístek (Zuzka 20 let, David 9 let, Klárka 7 let a Kája 5let)
Diny
Howgh
Howgh

6812 příspěvků
20. září 2006
Příspěvekod Markett » pondělí 06. listopad 2006, 08:16
Tady v Plzni taky nic není a brala bych to, hlavně teď v zimě, když se nedá venku kojit a i tak si někdy někam sednou a pokecat. No vím, že se dělají ty klouzačky s těmi míčky, pak i nějaká prolejzačka, no a pak plácek kde se dá hrát, stavět stavebnice a tak. Určitě pak něco malého k jídlu, maminy budou mít hlad a dětska taky, ale žádný hamburgry něco trochu zdravějšího, aby tam třeba byla i možnost ohřát si jídlo. Ty chlebíčky by nebyly špatný a pro děti buď nějaké ty lahvičky s tím hotovým jídlem. A hlavně místo na kočáry, protože pokud by tam nebylo, pak si to ta mamina asi rozmyslí jestli tam půjde.
Markét a Adélka a Damík

ObrázekObrázekObrázekObrázek
Obrázek
Markett
Howgh
Howgh

6542 příspěvků
21. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Claudia » pondělí 06. listopad 2006, 08:34
Jé, takových kaváren by bylo třeba !!!! MC fungují snad všechna jen dopoledne, což fakt NECHÁPU a né vždy se dá jít s kamarádkou na procházku- v mrazech. A v normální kavárně se prcek po 5min nudí, po 10min vyvádí a po 15min vs tam mají všichni rádi a číšník vás málem vynáší v zubech.
Určitě i třeba nějaký hrací domeček pro děti, trošku skrytý růžek na kojení, houpacího něco - koníka atd. Zajdi do nějakého baby klubu, většinou tam funguje taky nějaká občerstvovací místnost a okoukni. Pro větší děti by se jistě vyplatilo prodávat nějaké ty jejich jupíky, sušenky, sladkosti s hračkou atd.
Jen si trochu myslím, že prostor kočárkárny bude obsazen už pěti maminkami s dětmi a ty Ti tam vydrží klidně celé odpoledne, přičemž každá si dá kafe a limošku, udělá Ti útratu za 70,- korun a tím to končí a takovou tržbou to asi neutáhneš. nejde jim to mít za zlé, s těmi 3.500,- .... Asi by bylo třeba vybírat i nějaký, byť spíš symbolický peníz za užívání té herničky dětmi.
Jo a vyřeš si aby bylo kde dávat kočárky.

Držím palce !!
Claudie
Claudia
Diskutérka
Diskutérka

2307 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Nanka » pondělí 06. listopad 2006, 08:49
ahoj,

pro mě osobně je ideální IKEA:

- mají přebalovací pulty (to je u mě hodně důležité kritérium)
- mají vysoké židličky
- když se zakecám, dají (klidně bych si ji i koupila) mi plínku a koupím Matějovi skleničku - tu můžu ohřát v mikrovlnce
- dětský koutek, přičemž kolem jsou barové pultíky a židle pro dohlížející rodiče
- můžu si půjčit časopis/noviny při čekání na kamarádku
- je to bezbariérové

kavárna, kam bych ráda chodila, by
- měla by nabízet i něco na hlad (toasty, palačinky - tady je vzorem zase Vesmírna)
- voda pro každého příchozího/ sbírání razítek pro děti při každé návštěvě - to je blbost, ale potěší to

no, a rozumné ceny, samozřejmě (řekněme bezkofeinové café latté do 35Kč) - ano! ideální kavárna má i strojek na capuccino :)

Ale:
- musím se ale přiznat, že kdybys neměla chladící pult, tj. tvarohové zákusky nebo medovník, tak bych k tobě asi nechodila. Čaj a sušenky si můžu dát doma.
- taky nemám ráda stísněné kavárny - když jsou tam jen 3 stolečky po dvou židlích, tak mě to k posezení neláká

No, neber to tak dogmaticky. Třeba v té Vesmírně si Míšu (oblíbený zákusek) nekoupím, ani ten přebalovák myslím nemají (ale mají široké lavice) - a přesto tam ráda chodím - je tam super atmosféra a mám pocit, že dělám něco dobrého. Napadá mě, mohla bys třeba vyhlásit, že každá 10. koruna půjde na UNICEF (nebo něco s dětmi) a spojit se s tou danou organizací - to by byla (aspoň pro mě) taky dobrá motivace..

Hodně štěstí!

Nanka
Nanka
Krafařka
Krafařka

836 příspěvků
25. září 2006
Příspěvekod Sabat » pondělí 06. listopad 2006, 10:03
Elektrický ohradník,oddělující děti od matek :lol: Ne vážně,trošku problém bývá u lezoucích miminek,z vyhrazeného prostoru,kde se musí zouvat,se často a rádi pinoží do prostor,kde se člověk pohybuje v botech.V jedné baby kavárně je to dobře řešené,že hrací prostor je asi metr pod úrovní kavárny,kam se sejde po pár NÍZKÝCH,širokých schodcích,hrany jsou opatřené gumou,jen by to chtělo zvrchu nějaký veselý dřevěný plůtek,aby nehrozilo,že se tam ti batolící budou vrhat po hlavě nikoliv po schodech.Jinak je to super,že stolečky jsou kolem,tak má člověk děti jako na dlani.Přebalovák,vysoká stolička na krmení,mikrovlnka to se sejde.Hračky tam bych dala pozor na to,aby byly bezpečné i těm nejmenším a neměli možnost nepozorovaně něco pozřít.Co se jídla týká,chlebíčky,tousty,celozrný bagety a nějaká pomazánka,pár zákusků,pro děti skleničky,třeba nějaká polévka.Výběr z kafí i bezkofeinových,čaje,voda i neperlivá/docela hezky vypadá v 0,5 litrových džbáncích s plátkem citronu,za nějakou symbolickou cenu/.V té naší mají teda i čepované pivo,nějakou dražší značku,takže se tam na odpolední vycházku dají nalákat i tatínci :wink: My si tam ostatně malé pivo taky dali.Přeju hodně zdaru,třeba v Brně je jich stále málo.
Sabat
Žvatlalka
Žvatlalka

171 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Aaalenkaaa » pondělí 06. listopad 2006, 10:09
Diny, proč ne? Autorka třeba nechce, aby její známé odsud věděli o jejím záměru....

Určitě odrážedla, třeba dětskou malou kuchyňku a televizi + DVD pohádky...
Něco na zub určitě i teplého a zákusečky...

A dost prosdtoru kolem stolů, aby se tam mohlo posedět v zimě i s kočárky - pro mamky nechodících dětiček
Obrázek

Obrázek
Aaalenkaaa
Klábosilka
Klábosilka

387 příspěvků
22. září 2006
Česká Třebová
Příspěvekod Monikab. » pondělí 06. listopad 2006, 10:41
A pro mě by bylo důležité zákaz kouření, ale to je snad samozřejmé. A jak už psaly holky, místo na kočárek. Píšu z pozice maminy 3měsíčního děcka, které hračky zatím moc nepotřebuje(chrastítko vozíme svoje :wink: ), takže tam nevím co je osvědčené.
Obrázek

Obrázek
Monikab.
Diskutérka
Diskutérka

2142 příspěvků
01. říjen 2006
Praha 9
Příspěvekod Mirkat » pondělí 06. listopad 2006, 11:11
Aaalenkaaa píše:Diny, proč ne? Autorka třeba nechce, aby její známé odsud věděli o jejím záměru....

A co je na tom tak strašného, že by to případně neměly vědět???? Takové plány spíše zaslouží obdiv...
Mirkat
Howgh
Howgh

5886 příspěvků
21. září 2006
Havlíčkův Brod
Příspěvekod Binky » pondělí 06. listopad 2006, 11:15
Jestli tady nepůjde spíš o vyfouknutí nápadu,nebo prostor,možná proto inkognito.
Binky
Obrázek
Binky
Kecka
Kecka

1743 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kospeta » pondělí 06. listopad 2006, 11:18
Diny - mě je jedno,že se jmenuje Inkognito,spíš mě zaráží,že si hned odpovídá sama(stejné jméno,stejný datum registrace,stejný počet příspěvků) :wink: :D !Jak psala Aaalenkaaa,nemusí její okolí vědět,co chce podnikat.
Pá Hanka,Michalka a Matěj

Matěj 09.2005

Míša 03.2007

http://kospetyblog.blogspot.com/
http://www.mimibazar.cz/bazar.php?user=284206
Kospeta
Krafařka
Krafařka

751 příspěvků
25. září 2006