ADV TOP
ADV LEFT

Kolik stojí Mikuláš?

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Smokie » čtvrtek 29. listopad 2007, 09:49
Ahoj mamči :) ,

tak jsem se konečně dokopala k tomu, že objednám dětem Mikuláše s čertem domů, jen nevím, kolik se tak platí (abych nebyla za škrta nebo aby po mě nechtěli zas příliš), poradíte?

Díky, Katka ;)
Smokie
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Ajlili » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:01
Ja myslim, ze kdyz jim strcis stovku, tak jeste budou radi ;)
ObrázekObrázek

Fotky naší rodinky: http://ajlili.rajce.idnes.cz/
Ajlili
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
26. září 2006
Všechlapy u Teplic
Příspěvekod Maty » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:12
Smokie, u nás na sídlišti se vždycky objevovaly vylepené inzeráty, kde se návštěvy A+M+Č nabízely, většinou tam byla cena kolem 200,-
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:14
Co to bude stát děti? Pro některé to může být obrovský stres.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Ajlili » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:17
Ja myslim, ze detem to neublizi. Nebo k vam nechodil cert s mikulasem? A mas z toho ted dozivotni trauma?
Budou mit na co vzpominat a snad neni nikdo tak blbej aby je fakt desil. Mela by to byt legrace a zaroven ponauceni
ObrázekObrázek

Fotky naší rodinky: http://ajlili.rajce.idnes.cz/
Ajlili
Treperenda
Treperenda

1013 příspěvků
26. září 2006
Všechlapy u Teplic
Příspěvekod Lu » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:19
Myslim ze zalezi na rodicich, jak to pojmou. Pro nas stres navsteva Mikulase nebyla nikdy. Meli jsme z nej respekt, ale rozhodne ne stres. zadny straseni, a ani hystericky brecici deti se u nas nekonaly. Proste to je na rodicich, jaky si to udelas, takovy to mas.
Jinak bych jim dala tak 200,- za navstevu.
Lu
Krafařka
Krafařka

919 příspěvků
17. červen 2007
Příspěvekod Smokie » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:20
Holky, děkuju, na inzerátech, na které jsem si vzala číslo, cena nebyla, tak radši sonduju.

No a na tohle je taky spousta názorů, já si pamatuju, že kdysi k nám taky přišel Mikuláš s čertem a žádný stres jsem z toho neměla, jen mi bylo divný, jakto že všechno na nás věděl (i ulomený kousek od cukřenky) :D . Pak po letech přišel i k mému mladšímu bráchovi (to už jsem byla větší) a ten pokud si pamatuju taky neměl stres. Jistě jsou asi i citlivější dětičky, které se bát můžou, ale já zrovna mám takové rarášky zlobící, že si myslím, že to pro ně může být dobrá autorita (zatím na to příliš nevěří).
Smokie
Žvatlalka
Žvatlalka

164 příspěvků
21. září 2006
Praha
Příspěvekod Efča » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:35
já jsem teda měla z Mikuláše vítr a neobešlo se to nikdy bez breku, ale když se pak objevil anděl, tak už bylo po pláči :)

Synovec je ještě malinký, má 20 měsíců, tak mu uděláme Mikuláše sami, už máme koupenou masku... buď se namaskuje máma anebo já.

Mě by ještě zajímalo, jestli ty mikuláškové z těch inzerátů mají nějakou kvalitu.... nebo to jsou jen děti? Jsou vůbec nějak dobře namaskované?
Vydražte si některou z našich BusyBags sad. Podpoříte některý z projektů Zrnek, nebo jeho provoz.
Efča
Howgh
Howgh

9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:46
Právě že jsem z toho měla obrovský stres a přitom se nic děsného nedělo. Některá děcka jsou citlivější.

K nám jsem je nikdy nezvala a teď jsme přestěhovaní na vesnici. Chodí tu "obecní" čerti, Mikuláš a anděl. Do domu je nepouštím, protože jsou ožralí, jsme poslední barák s dětmi a za náma je hospoda. Než obejdou vesnici, hlavně čerti dostanou v každé chalupě po panáku no a pak to podle toho vypadá. S manželem se párkrát seprali, když dával bacha na starší holky.

Nešlo by domluvit se s někým koho znáš?

Čert a Mikuláš ve školce nebo na dětském představení není problém, děcka se nebojí.
Trixl
Howgh
Howgh

15770 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Lenny » čtvrtek 29. listopad 2007, 10:57
My jsme chodili s partou na Mikuláše několik let, u dětí, které se bály zůstali čerti venku a dovnitř šel jen Mikuláš a anděl. Většinou se bály nejvíc školkové děti, ty mladší se nechaly klidně pochovat od čerta :-) Nemyslím si, že by to byl pro děti stres. Záleží jak se rodiče s Mikulášem domluví.
Cenu jsme žádnou stanovenou neměli, rozdávali jsme i balíčky, které jsme si sami připravili, pro případ, že by tam byl už někdo před náma a rodiče už svoje vydali. Vždycky nám dali rodiče minimálně cenu toho balíčku, většinou daleko více 100,- - 200,- ale je to už před pár lety. Taky se Mikulášovi často nabízel alkohol, ale to se nedalo zvládnout v každém domě :-)
U nás na vesnici ce Mikuláš předem neobjednával, prostě se spolíhalo na to, že nějaký přijde. Ale časem o nás byl takový zájem, že jsme museli dát do školky papír a tam se rodiče napsali. Za ty roky jsme ty kostýmy měli fakt vymakaný.
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Lenny
Žvatlalka
Žvatlalka

225 příspěvků
08. říjen 2006
Brno
Příspěvekod Peg » čtvrtek 29. listopad 2007, 11:00
Osobně simyslím, že pokud je to domluvéno, do detailu, tudíš konkrétní přistup a postup, nenechá to v dětech žádný stes, nicméně co píše trixl, to je přesně to čeho bych se u objednaných neznámých bála.

Takže pokud možno domluvit vše dopředu a děti budou mít hezký zážitek :-)

Vyhnout se opilým čertum a andělum!!!

Kolik se plat netuším, my vždy zatím měli setkání děti a tak jsme jim to udělali sami rodičové nebo kamarádi, i s knihou hříchu a pod.

Domu bych se asi trochu bála, přeci jen to je klidné zázemí dětí, a to by nemělo být narušeno, opilci.
Peg
Diskutérka
Diskutérka

2560 příspěvků
22. září 2006
Praha - západ
Příspěvekod Han-dul-ka » čtvrtek 29. listopad 2007, 11:10
U nás na vsi taky chodí ,,obecní čerti",ale vždy ten co dělal Mikuláše si je hlídal a dovnitř k nadílce si bral sebou jen ty klidné,a anděla.Ty ostatní obstarávali kulisu,a taky se střídali v pití panáků :)Jo a taky honí ty děti,co jsou venku .Ovšem dneska už chodí jiní a tak nevím jestli to pořád ještě funguje.Každopádně k nám domů jsem si pozvala vloni poprvé bratránka,coby Mikuláše a letos plánuju ukázat druhého v roli čerta.Malou trochu připravuju,že by mohl přijít i čert,a hlavně zdůrazňuju,že čert poslouchá Mikuláše.Tak uvidíme.Chtěla bych jí toho čerta aspoň ukázat,aby věděla jak vypadá
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Han-dul-ka
Treperenda
Treperenda

1174 příspěvků
18. červen 2007
u Českého Krumlova
Příspěvekod Lenny » čtvrtek 29. listopad 2007, 11:16
Tady jedna tématická :-)

Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Lenny
Žvatlalka
Žvatlalka

225 příspěvků
08. říjen 2006
Brno
Příspěvekod Zuzeca » čtvrtek 29. listopad 2007, 11:30
Tak moji kamarádi chodí u nás na sídlišti za 300Kč. Je jich šest - Mikuláš, 3 čerti, 2 andělé. Loni o ně byla rvačka, protože to byli snad jediní dospělí, jinak chodily po sídlišti převlečené děti.

Lenny - fotka je nádherná, k nám taky letos Mikuláš už přijde ;)
Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Zurecek » čtvrtek 29. listopad 2007, 11:45
ahojky,
já bych nikdy neobjednala Mikuláše přes inzerát, vylepeného někde na sídlišti, pokud toho člověka neznám a nevím jak vůbec celá akce v jeho režii vypadá. Starší dcera je docela nebojácná, a proto bych si tuhle její vlastnost nechtěla pokazit, protože každý si to strašení dětí představuje jinak a to co je pro jedno dítě pohoda, může být pro jiné stres.
Já si z Mikuláše nenesu žádný stres, ale to díky rodičům, kteří na vesnici pečlivě vybírali kdo k nám půjde, takže si pamatuju, že třeba u nás "živý" Mikuláš několik let nebyl, až později jsem se dověděla, že byla banda opilá, takže je taťka nepustil.
Loni jsme byli v místním kulturáku, kde to Mikulášské řádění bylo moc příjemné a dcerka na něj ráda vzpomíná doteď, takže se u nás letos bude konat repete...

mějte se krásně...
Zurecek
Treperenda
Treperenda

1498 příspěvků
21. září 2006
v mojí milované Ostravě