ADV TOP
ADV LEFT

výuka angličtiny podle H.Doron

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Gabule » neděle 19. listopad 2006, 11:31
Ahojky všem,

chci s malým začít chodit do této angličtiny jen bych chtělapozjišťovat jaké kdo s tím máte zkušenosti a jak jste spokojeni.Díky moc!!!

Gabka
ObrázekObrázek
[url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek
Obrázek
Gabule
Treperenda
Treperenda

1037 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Budulinek » neděle 19. listopad 2006, 13:05
Ahoj Gabi,

tak já tam s Kubíčkem chodím a jsem nadšená....hlavně se Kubíček začal už chytat.

Princip je v tom, že musíš minimálně 2x denně pustit prckovi CD - dostaneš na začátku kurzu (4CD, pracovní sešit, omalovánku, aktovku a ještě asi 2knížečky).
1x týdně se chodí na kurzy kde učitelka naposlouchaným zvukům dává význam. Mluví na ně jenom anglicky, hodina je akční, naplněná k prasknutí a děti to moc baví. Trvá 30-60 minut podle soustředěnosti dětí. První u nás trvala 30minut a teď po měsíci kolem 40minut.

Na CD jsou krátké písničky a básničky s jednoduchýma úkolama. Děti se učí na principu rodné řeči, takže žádné nejdříve sloveso být, potom mít.... jak je u dospěláků. Prostě se na ně mluví anglicky a gestana se vedou k pochopení.

Děti se nesmí zkoušet!!!! Takže jek se řekne auto - je totální blbost. Oni nechápou, že se učí anglicky. Raději na ně chvilku mluvit taky anglicky.

Hodina probíhá třeba tak, přivítání. Potom dětí vstanou a učitelka řekne jump - a začne skákat, děti taky, potom stop, clap, stop, run a dětí šílí radostí a po 2 minutách už skáčou, tleskají a běhají jenom na vyslovení. Pak dostanou do ruky volant, běhají po místnosti a ona zpíva - I am driving....Pak se vytáhnou angličáky, každý dostane svůj, jezdí s nim po koberci a zase - It is a car, whot is it? Hodně brzy Kubík začal odpovídat call. Vytáhnou se vodovky, vymalovává se auto.... Dostanou stužku a zase Up a děti s ní třepotají nahoře, down a třepotají dole.....hodina uteče jako voda.

Máme i pravní trapas. Whot is it Kubi? Is it a car? To je nolmální auto!!!

Ptej se na cokoliv. Kurz trvá osm let. Psát se učí až poslední 2. Za tu dobu se naučí plynně anglicky. Jenom poslouchat ty CD.

Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gabule » neděle 19. listopad 2006, 13:11
Raduško díky :)
Abych pravdu řekla jako první komentář jsem čekala ten Tvůj :) Včera jsem byla na svatbě s Luckou Hrebíkovou(co má Matyáše)a říkala že Tě na té angličtině s Kubčou viděla :)) Svět je malý :)
No ještě by mně zajímalo kde se dozvím keré dny jsou maé děti a v kolik?a cena?dííííky moc,jsi zlato!!
Gabka
ObrázekObrázek
[url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek
Obrázek
Gabule
Treperenda
Treperenda

1037 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Budulinek » neděle 19. listopad 2006, 13:20
Nejlepší máš napsat maila. Najdi si jejich WWW. stránky a potom Ostravu. Pan Donátek odpovídá obratem. My chodíme ve středu v 17:00. Vlastně to funguje tak, že Donátek svolá maminky a děti na jednu hodinu a záleží na nás jak se domluvíme, jednom aby byla volná učebna. Nás už tam je 7, což je myslím plný počet. Ale zájemců je hodně, takže další kurz dát dohramady by myslím nemě být vůbec problém. Kurzy se otevírají celoročně, je jednop kdy se začne a kdy skončí.

Cena:
Materiály - aktovka, cd a všechno je jsem psala výše 1100
měsíčně 700.

Dolší rok je levnější tuším, že 650.

Jo Lucka tam byla. Matyášek byl poprvé a styděl se. Zato Kubík, torpédo hadra.
Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lenka_ » neděle 19. listopad 2006, 13:33
Ahoj,

ten napad HD je fantasticky, ale chce to i hodne velkou ochotu ze strany rodicu. Deti se prirozene poslechem, pisnickami, basnickami a hrami uci anglicky. Neuci se slovicka jako ve skole, ale anglictinu se uci stejne jako svuj materky jazyk. Rodice se by s nimi meli ucit i doma (stejnym zpusobem jako "ve skole"), nejlepe tak 1-2 denne vse opakovat - basnicky, zpivat si s nimi apod. Pokud vim, tak HD poskytuje veskery ucebni material domu, takze treba pisnicky nejsou problem. Aby se deti anglicky naucili na urovni materskeho jazyka je treba navstevovat tyto kurzy nejlepe nekolik let. Ja bych to prirovnala k plavani. Pro dite je voda prirozenym prostredim a postupne se uci vic a vic veci az se nakonec nauci plavat. Metoda HD ja neco podobneho, akorat, ze se deti neuci plavat, ale anglicky.

Je dle meho nazoru je HD strasne predrazena. Tady ve Zline si uctuji za 30 minut vyuky 173,-Kc. Sice chapu, ze HD je znacka a s tim jsou spojene vetsi vydaje, jako je platba za znacku, lektori apod. Lektori pred tim nez muzou zacit ucit, tak prochazeji 2 dennim priserne drahym kurzem, ktery take musi nekdo zaplatit.

Ve Zline se v lednu v jednom materskem centru otevira take anglictina pro nejmensi. Deti se tam podobne jako u HD budou seznamovat s anglictinou. Cast hodin se detem bude venovat primo rodily mluvci, prave proto, aby se deti setkali s opravdovou anglictinou a spravnym prizvukem. Cena je zhruba tak polovicni jako u HD za stejnou vyuku.

Kdybych moje dcera nebyla z dvojazycne rodiny, tak bych ji urcite do nejake anglictiny prihlasila co nejdrive a venovala tomu min. stejnou pozornost jako plavani. Prece jenom by se tak naucila anglicky bez tezkeho uceni slovicek, zkouseni apod. a snad by tim ziskala kladny zaklad do budoucnosti pro dalsi jazyky.

Snad jsem to vysvetlila tak, ze se to dalo pochopit.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maxik » neděle 19. listopad 2006, 13:45
Holky, jak to máte v plánu řešit, až vám dítko nastoupí do školy a začne mu AJ s ostatními od začátku, v tom nejhorším případě s paní učitelkou, která jazyk pořádně neumí a má horší výslovnost než vaše dítě? Nějak pochybuju, že by se na 1. stupni ZŠ běžně dělaly skupiny pro "pokročilé".
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Budulinek » neděle 19. listopad 2006, 18:25
Ahoj Maxi, toto jsem si taky dopředu zjišťovala. Mám tu výhodu, že švagrová i tchýně jsou učitelky na té škole kam bude pravděpodobně chodit i Kubíček. Tam je to tak, že děti si otestují a rozdělí do 3 skupin podle úrovně znalosti.

Ti z dvojjazyčné rodiny nebo plynně mluvící složí zkoušky a do hodiny AN vůbec nechodí. Přizpůsobí se tomu rozvrh hodin, třeba je místo toho volitelný další jazyk nebo se hodina AN zařadí na první hodinu a potom chodí až na druhou. Všechno je o domluvě.

Měla jsem obavy abych mu spíše nezaděla na problémy než pomohla, ale myslím, že to je opravdu dobrý vklad do života.

Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maxik » neděle 19. listopad 2006, 18:29
Dobrý. Já uvažovala z toho důvodu spíš o jiném jazyce. BTW, která škola to je, jestli to není tajemství?
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Budulinek » neděle 19. listopad 2006, 18:41
V Hravbůvce MUDr. Lukášové, ale myslím, že v dnešní době by se to mělo dát domluvit všude. Vím, že to jde i ve Výškovicích na Šeříkové. To je druhá možnost kam bude Kubíček chodit. Výškovickou máme 5minut od domu. Možná zvolím cestu nejmenšího odporu a bude chodit sem.

Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Budulinek » neděle 19. listopad 2006, 21:55
MMCH, Maxiku už někdo uhodl kde bydlíš.
Já jenom, že z toho popisu mi z toho vychází Svinov.
Radka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maxik » neděle 19. listopad 2006, 22:04
Gratuluji, samo že Sviňof :wink: , tím pádem Jih z ruky, budu muset být aservitní matka zde 8)
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Budulinek » neděle 19. listopad 2006, 22:08
Jen do nich!!!!!!

Poptám se jak je to jinde, jestli nebudou vědět.

RAdka
Budulinek
Klábosilka
Klábosilka

399 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Baboo » pondělí 27. listopad 2006, 14:38
Ahoj,
našla som tento článok, možno to niekoho bude zaujímať :

http://zpravy.idnes.cz/anglicky-uz-se-z ... tudium_klu

B.
Baboo