ADV TOP
ADV LEFT

tahaci panacek

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Lemi » neděle 10. únor 2008, 10:15
Chtela bych s detmi odpoledne tvorit a potrebuji poradit. Chceme vyrabet takove ty panacky, kteri maji zvlast vystrizene ruce a nohy a spojene s telem takovymi cvocky (uz jsem obstarala). Zezadu se pak nohy a ruce spoji provazkem a za dalsi provazek se taha a ruce a nohy se pak hybou.
Nikdy jsem to nedelala a nevim, jak presne se vzadu vedou a spojuji ty provazky. Napada me par moznosti, rada bych ale vedela, jak je to nejlepsi. Predem dekuji!
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

197 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Lemi » neděle 10. únor 2008, 11:26
Dik, Missorko ;)
Ja uz mam predkresleno - budeme delat medvidka a zabu. Ja jen nevim, jak se spravne vedou ty provazky vzadu a k cemu se pridelavaji, aby se to dobre hybalo. To na tom navodu od Tebe bohuzel neni. Ale jinak medvidek dobrej - skoro tak hezkej jako ten muj ;)
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

197 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Ro » neděle 10. únor 2008, 14:57
V downloads jsou ještě další "patentkové" figurky. Obloučky hýbacích částí jsou přesně vyměřené (a ozkoušené), aby případné přivázání nebo přilepení provázku na kraj v přesném středu obloučků při pohybu fungovalo. Ovšem provázek musí být upevněn až k okraji papíru či překližky - musí být určitý prostor mezi koncem upevnění provázku a otvorem s nýtkem - čím větší, tím výraznější pohyb. Poté provázky připevněné za okraje nožiček (chapadélek, křidýlek a pod.) odměříš a svázeš dohromady na konci těla nebo kousek pod ním - odměření vzdálenosti uzlíku záleží na tom, jak vysoko chceš, aby se končetiny hýbaly - třeba u rukou delší a u nohou kratší, aby pak nohy nebral méďa na ramena.
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Lemi » neděle 10. únor 2008, 16:19
Dekuji, Ro! Presne tohle jsem potrebovala vedet! Je to preci jen trochu sofistikovanejsi, nez se na prvni pohled zda. Ted prave se budi z odpoledniho spanku, tak pujdeme nejdriv vybarvovat casti a zitra uvidime, jestli se mi jen podarilo ty casti spojit nytky dohromady, nebo jestli se potvory budou i hybat. Pro jistotu detem nebudu rikat, co je skutecnym cilem ;)
Lemi
Žvatlalka
Žvatlalka

197 příspěvků
21. říjen 2006
Příspěvekod Ro » čtvrtek 14. únor 2008, 15:43
Jo hele, žábu nemám, pošli, jak to dopadlo, jsem zvědavá, jak jsi ji vymyslela - je to skvělý tip. Já mám ještě rozkreslenou rybičku, tam se ploutvičky budou tahat ze strany na stranu, ovšem kdy se dostanu k dokreslení a pak právě k ozkoušení hybnosti a dorazů - to je jiná otázka.
Ro
Drbna
Drbna

4685 příspěvků
18. září 2006