ADV TOP
ADV LEFT

Kam letos k moři?

Co podniknout s prcky, když je doma nuda?
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Karoli » neděle 25. únor 2018, 08:39
Ahoj ženy.
Přemýšlíme, že bychom letos vyrazili k moři. Chlap prosazuje Egypt,tm se mi moc nechce, ale on tvrdí,že je to za stejný penize, jako evropské destinace, ale mnohem víc muziky. Mě se tam nechce, mám obavy z dlouhého letu, z lékařské péče, z faraonovy pomsty, a ani bezpečnostní situace tam mi na veselí nepridava. Mám dvě děti, 12 a 3 a zvlášť kvůli tě menší se mi tam prostě moc nechce. On tvrdí,že se není čeho bát, že naopak Evropa je teď mnohem nebezpečnější, že všude jsou teď migranti a bezpečnost je díky tomu špatná.
Mě by se líbila Itálie, Španělsko nebo Řecko, ale moc se mnou nesouzni.
A tak se ptám, jak to vidíte vy? Máte nějaký zkušenosti třeba z loňska? Kam se chystáte vy?
Díky Karol
Karoli
V osobním kontaktu nepříjemná :-)

2121 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Anulenka » neděle 25. únor 2018, 10:47
KAROLI, asi záleží na tom, co si představujete pod tou muzikou - my jsme s mužem zavrhli Egypt, protože jsme cestovatelé, sedět na pláži nás nebaví, naše děti taky ne, takže když se do spousty destinací a míst nemůže, nebo to není bezpečné, nemá to pro nás cenu. Loni jsme dali Toskánsko (a druhý týden Dolomity) a byli jsme nadšeni, ještě nám kus zbývá, tak doufáme, že tam vyrazíme letos znovu. Děti máme 14, 10 a 2.
Anulenka
Diskutérka
Diskutérka

2655 příspěvků
08. únor 2007
Příspěvekod Martoch » neděle 25. únor 2018, 12:34
Já jsem zrovna minulý víkend Egypt rezervovala a už se moc těším. Ovšem pokud Egypt, tak NE Hurghadu. Jedeme už počtvrté do Marsa Alam. A je pravda, že v porovnání s Řeckem (které miluju), opravdu dostaneš v Egyptě za stejné peníze úplně jiný standart služeb (vyšší) a pokud máte rádi podmořský život, je to tam ráj. Opravdu záleží, co od dovolené chcete - v Egyptě je to 100% odpočinek v hotelovém resortu, ale děti se tu nikdy nenudily a nechtěly odjet. A mně stačilo strčit hlavu pod vodu, nádhera. V Řecku se dá půjčit auto, procestovat trochu ostrov, za památkama a tak. Španělsko - byla jsem na pobřeží Costa Brava, už bych nejela, moc lidí, hotely jako paneláky, nelíbilo se mi tam. Otázka bezpečnosti... no co člověk to názor, nakonec si to každý musíme rozhodnout sami, o tom by se dalo diskutovat hodiny. Jinak ohledně cestování doporučuji diskuze na orbion.cz
Martoch
Pískle

67 příspěvků
21. září 2006
Kroměříž
Příspěvekod Vulpes » neděle 25. únor 2018, 14:30
Každý to má nastavené jinak, pokud má někdo z Egypta obavy, tak asi není dobré to lámat přes koleno, aby se pak na té dovolené necítil dobře a měl strach, že se obavy naplní.

Já nicméně patřím mezi ty, kteří do Egypta jezdí, byli jsme v posledních 4 letech 3x, naposledy s 18m batoletem (+ školák vždy). Byli jsme na Makadi u Hurghady a pak jednou jižněji. Vybírám vždy velmi dobře hodnocené resorty "na jistotu" a musím říct, že jsme vždy naprosto spokojeni, dokonce každý rok se mi daří vybrat ještě o chlup kvalitnější pobyt.
Nikdy jsme neměli ani pocit sebemenšího orhožení (naopak bezpečnostní opatření jsou už někdy trochu otravná), nikdy jsme nikdo neměl žádné střevní ani jiné obtíže.
Teď naposledy s naším batoletem působícím jako ničivý hurikán jsme naopak velmi oceňovali přístup veškerého personálu a snahu nám jakkoli vyjít vstříc s naprosto marným prckem ;-)
My vybíráme Egypt proto, že stejně jako Anulenka nás nebaví sedět na pláži a smažit se, ale na druhou stranu jsme z malého natolik vyřízení, že na akčnější dovolenou nemáme fyzicky ani psychicky....ale v Egyptě prostě celý den šnorchlujeme nebo se potápíme, což je takový kompromis.
Jinak jsme tam vždy podnikali i výlety (rozumě koncipované! Za což nepovažuji výlet na otočku na pyramidy :-? ) - hlavně po vodě - za potápěním, sea scope, atd. a tam také nikdy nebyl s ničím problém.
Doporučit tedy s klidným svědomím mohu, ale pokud se na to necítíš, zkus si prosadit raději sobě příjemnější destinaci.
Vulpes
Krafařka
Krafařka

821 příspěvků
15. květen 2008
Kladensko
Příspěvekod Pájík » neděle 25. únor 2018, 17:00
Hele můj bratr tam jezdí rok co rok, potápět se na volný moře takže žádný "bezpečný" resort. Bývají celou dobu někde na moři. Ale pokud by si se měla bát, čehokoliv, je asi lepší to Řecko, ač by ti nejspíš leckdo vysvětlil, že stát se může cokoliv, kdekoliv.
Mě se třeba vůbec nelíbilo v Tunisu, přišlo mi to tam, pro ženskou, příliš svazující a tak, jsem asi srab, pro mě je srdcovka Řecko a celkově spíš evropský destinace.
Pájík
Klevetnice
Klevetnice

3821 příspěvků
20. září 2008
Příspěvekod Gedžitka » úterý 27. únor 2018, 20:36
Karoli,

jestli chcete jet přes prázdniny, tak Egypt ne... Tam se upečete. Vloni na jaře jsme přežili s lehkým průjmem, na podzim skončili teta a strejda na tři dny ve špitále, oba horečky přes 40. Byli tam poněkolikáté, takže už by relativně měli být imunní a stejně je to skolilo. Je to hodně o náhodě. Zase na druhou stranu zdravotní péče o cizince je tam na dost vysoké úrovni, toho bych se případně nebála.

V Řecku jsem viděla imigrantů předloni asi 5 (čekali před policejní stanicí na nějaká lejstra), vloni v Neapoli bylo celkem černo, ale dál na pobřeží ani jeden.

Já nevím, co třeba Turecko nebo Kypr? Tam bude taky teplo, ale rozhodně snesitelněji. A je tam moc krásně.
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým

4526 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Misapoho » středa 28. únor 2018, 11:43
A co zkusit Evropu přes německé cestovky? Dá se to domluvit přes Student agency.
Jezdíme takhle už několik let a spokojenost, je to o dost levnější než přes Čechy.
I s jízdou do Německa od nás od Prahy se to hoodně vyplatí.
Misapoho
Treperenda
Treperenda

1071 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko
Příspěvekod Petulka82 » středa 28. únor 2018, 12:43
... prosím, jak to chodí na těch Německých letištích? Zvažuju to hodně, koukala jsem, že cena z Německa kolikrát skoro třetinová, než od nás, ale mám z toho letiště strach, nevládnouc v podstatě žádným světovým jazykem :(
Petulka82
Diskutérka
Diskutérka

2575 příspěvků
27. červen 2008
Karlovarsko