ADV TOP
ADV LEFT

Zkušenosti - lázně Luhačovice s dětmi

podle životní situace
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Samana » úterý 28. prosinec 2010, 15:44
Ahoj, ráda bych se optala těch, co jezdíte s dětmi do lázní (konkrétně Luhačovice), zda je možné sama zvládat při procedůrách dvě děti - 3roky a 4 roky a kousek a přitom mít na zádech či někde po ruce roční dítě. Nebo je možný, abych jela jako hrazený doprovod jen k jednomu dítěti a k druhému by jela třeba babička jako doprovod, taky hrazený? Paní na pojišťovně (VZP) mi řekla, že to takto není možný. Že ten druhý doprovod si to musí zaplatit. Ale jaký je to rozdíl, kdybych jela s každou zvlášť, tak mi to s každou zvlášť zaplatí, ale když chci, abychom jeli paralelně, druhá dcera s doprovodem jiným, tak to už problém je. Prostě se mi to nezdá. Je to nelogický. Díky za zkušenosti.
Samana
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
Samana
Klábosilka
Klábosilka

424 příspěvků
27. červenec 2009
Příspěvekod Alici » úterý 28. prosinec 2010, 16:41
Ahoj,
jezdila jsem do léčebny Cvikov sama se třemi a šlo to a to jsem sebou měla školáka,čtyřletýho a ročního.Procedury vždy časově nastejno jde o domluvu a taky jsme si navzájem pomáhaly s ostatníma maminkama.
Pojištovna platí jen jeden doprovod.
Alici
Klábosilka
Klábosilka

306 příspěvků
30. červenec 2007
Praha 5
Příspěvekod Zdendy » úterý 28. prosinec 2010, 18:54
Ahoj Samano,

nebyla jsem s dětmi sice v Luhačovicích, ale ono to bude všude podobné.

Myslím, že druhý doprovod ti opravdu na respirační diagnozu (předpokládám, že respirační, když se jedná o Luhačovice) žádná pojišťovna neschválí. Běžně jsem byla v lázních s maminama, které jezdily na léčbu se třema dětma. Dá se to zvládnout, ikdyž to nebude žádná dovča s nohama na stole ;) Hlavně maminy se brzy seznámí a všechny vzájemně pomáhájí. ;) Ale naprosto chápu tvou "touhu" po druhém doprovodu. Když jsem jela s kluky prvně do Cvikova, tak jednomu byl rok a druhému pět a vůůůbec jsem si to nedovedla představit :D Počítala jsem s tím, že na alespoň část pobytu by mi přijela pomoct mamča, ale vůbec to nebylo zapotřebí.

Já se jen zeptám: Už sis v Luhačovicích domluvila, že můžeš vzít s sebou jednoročáka? Né všude pobyt mladšího zdravého sourozence povolují. Ale od doby, kdy jsem to potřebovala zajistit já, se hodně zlepšilo a už se v dost léčebnách můžeš za poplatek vzít mladší dítko s sebou.
[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/bunbunadb20070210_1_Ondráškovi+je.png[/img]
[img]http://tickers.baby-gaga.com/t/dogdogadb20030104_0_Tomáškovi+je.png[/img]
Zdendy
Krafařka
Krafařka

724 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Samana » úterý 28. prosinec 2010, 20:35
Zdendy, ještě jsem to nezajišťovala. Paní, která to má na starost tam teď není. Takže to až po novém roce. Takže říkáte, že bych to mohla sama. No ta třetí by to potřebovala taky jako sůl. Nemocná je úplně stejně jako ty dvě starší. Chudák to schytala hned od narození :-(. Jinak si tedy nedovedu představit, že bych ji nemohla vzít a zůstala doma a vyslala s holkama nějakou babičku. To jsou ještě hodně malý.
Samana
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
Samana
Klábosilka
Klábosilka

424 příspěvků
27. červenec 2009
Příspěvekod Zdendy » úterý 28. prosinec 2010, 20:51
No ta třetí by to potřebovala taky jako sůl. Nemocná je úplně stejně jako ty dvě starší. Chudák to schytala hned od narození :-(. Jinak si tedy nedovedu představit, že bych ji nemohla vzít a zůstala doma a vyslala s holkama nějakou babičku. To jsou ještě hodně malý.

Byla jsem na tom podobně. Mladší syn taky hodně marodil, ale vůbec mě nenapadlo, že by mohl jet do lázní taky. Až jsem se na netu v jedné diskuzi dověděla, že ve dvou léčebnách v republice berou k léčbě děti od jednoho roku. My jeli do Cvikova a duhá je Olivovna v Říčanech u Prahy. Nevím odkud jsi a jak hodně bys měla tyhle léčebny z ruky. Ve Cvikově byly maminky opravdu z celé republiky, právě kvůli věkovému omezení.
Za sebe Cvikov mohu doporučit, příští týden touhle dobou tam budem zas na léčení. Takže kdybys chtěla aktualní informace není problém ;) A ještě jedno plus Cvikova - v příjmací kanceláři je velice ochotná paní Haklová, se kterou se dá domluvit termín nástupu ještě před vyplněním návrhů od pojišťovny. Což by se ti, soudě dle metříku- jestli dobře čtu - mohlo hodit ;)
Zdendy
Krafařka
Krafařka

724 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Samana » úterý 28. prosinec 2010, 21:24
No, je fakt, že moc pozdě jet nemůžu :). Ty Luhačovice jsem teda volila i proto, že kdyby cokoliv bylo a potřebovala za doktorem, tak Luhačovice jsou blízko. Jsme z Brna. ALe teda teď jsi mě nakopla zase s tou nejmladší. Že by mohla i ona. Já mám teď doma od doktorky vyplněné papíry teda na ty dvě. Doktorka tam napsala Jeseník, pak to teda přeškrtla a napsala Luhačovice, že bych to přeškrtla potřetí a napsala Cvikov? A není to něco jiného? Léčebna x lázně. Já se v tom vůbec nevyznám.
Samana
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
Samana
Klábosilka
Klábosilka

424 příspěvků
27. červenec 2009
Příspěvekod Zafu » úterý 28. prosinec 2010, 22:10
Samano,
lázně a léčebna je rozdíl, žádost se vyplňuje na jiný formulář, případně to jde domluvit s pojišťovnou, ale pak musí doktorka napsat,že souhlasí s léčebnou místo lázní, obrácená změna nejde vůbec(léčebnu změnit na lázně).Takhle to teda šlo u nás u OZP,po spostě telefonátů doktorce a pojišťovně,nevím jak jiná pojišťovna.
Spíš než škrtání a přepisování bych volila domluvu s doktorkou a případný přepis žádostí, či domluvu s pojišťovnou předem.
Jinak léčebny mají většinou kratší pobyt, tak 4 týdny, lázně až 8 týdnů.
Zafu
Kecka
Kecka

1758 příspěvků
09. srpen 2007
Příspěvekod Zdendy » úterý 28. prosinec 2010, 23:03
Ano, na Cvikov a Říčany je jiný návrh. Ale je to skoro totéž, takže by to dr. mohla pohodlně přepsat (myšleno bez zdržujícího prohledávání zdrav.dokumentace). Nám tenkrát OZP návrhy vrátila právě pro to, že byly vyplněny návrhy na lázně a ne na léčebnu.
Než bych nechala přepsat nárhy nebo zas změnila místo lázeňské léčby, tak bych v první řadě zjistila, zda ti v Luhačovicích vezmou "zdravého mladšího sourozence" a za jakých podmínek. Znám maminky, které takto měly mladší dítko v Jeseníku a v Jánkách.A vlastně jedna maminka měla maloše v Kynžvartu. Ale pozor. Pokud budeš mít s sebou "zdravého sourozence", tak ten nemá nárok na lékařské ošetření od lázeňských lékařů. Jako když by šlo "o život", tak určitě ano, ale jinak musíš ke klasickému praktickému dětskému lékaři . Teda takhle to bylo v Kynžvartu. Takže pokud budeš do lázní volat, tak se poptej i na tohle.

A teda já bych asi volila variantu dětské léčebny i pro nejmladší holčičku. Třeba ve Cvikově bude paní v příjmačce 29.12., tak se můžeš zeptat na volná místa v turnusech. A vzhledem k věku holčiček bych se zkusila zeptat, zda by nebyl volný nadstandard, za ten se k reg. poplatkům platí 2000,- za pobyt.
Zdendy
Krafařka
Krafařka

724 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Zdendy » úterý 28. prosinec 2010, 23:06
A ještě doplnění ohledně délky pobytu.

V léčebně ve Cvikově jsme byli na 6 týdnů a i teď bude léčba na 6 týdnů. V Lázních Kynvart jsme byli na 5 týdnů.
Zdendy
Krafařka
Krafařka

724 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Samana » úterý 28. prosinec 2010, 23:30
Zdendy, díky moc za info. Ta nejmadší, ač teprve má rok, tak stihla už aspoň 6x ATB. A snad ji neznám zdravou. Na podzim si střihla zápal plic a teď zase uši:-( Takže ta to potřebuje taky jako sůl. Takže zítra volám naší dr. a ptám se ještě na ten Cvikov. 6 týdnů, ty brďo. To teda málo není. To abych si sehnala nějakou dodávku, abychom se tam vůbec nabalily - 4 ženský na zimu ;).
Samana
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
Samana
Klábosilka
Klábosilka

424 příspěvků
27. červenec 2009
Příspěvekod Zdendy » středa 29. prosinec 2010, 00:01
Samano,
teda chudák malá :( A přesun do léčebny... to je fakt na dodávku :D

Přeji ať se dobře rozhodneš a u dr. a na pojišťovně vše klapne ;) A hlavně aby to holčičkám pomohlo.

Ještě odkaz na diskuzi o Cvikově. A kdybys potřebovala jakoukoli informaci, tak se klidně ozvi.
Zdendy
Krafařka
Krafařka

724 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Pepura » středa 29. prosinec 2010, 01:02
Cvikov je super, absolvovala jsem s dětmi 1.5 a 3.5 roku, poté i s o rok staršími. Starší děti mohou chodit do místní školky (a ty absolvuješ v klidu procedury s malou), bývala i možnost odložit úplná prťata po dobu procedury u sestřičky.

Důrazně doporučuju se pídit po pokoji na hlavní budově - jsou tam sice samé nadstandardy, ale rozhodně se to vyplatí (pokud si budeš moci vybírat, doporučuju pokoj číslo 2 na oddělení A1R - je největší ze všech :-)

Lékař je přítomen 24 hodin denně, v případě nějakých mimořádných komplikací.
Pepura
Klábosilka
Klábosilka

363 příspěvků
24. říjen 2006
Příspěvekod Samana » středa 29. prosinec 2010, 11:01
Ahoj, tak díky všem za rady. Nakonec jsem zařídila ten Cvikov. Pojedeme od 14.2. do 25.3. Tak snad to zvládnu, už ted mám pupek, jak v druhé půlce těhu ;-). Ta dodávka bude nutná. :-) O ten přesun děcek se ale nebojím. To zvládneme. Může tam třeba na víkendy přijet manžel? Třeba od pátku večera do pondělí rána?
Samana
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
Samana
Klábosilka
Klábosilka

424 příspěvků
27. červenec 2009
Příspěvekod Zdendy » středa 29. prosinec 2010, 12:17
Tak moc gratuluji k zařízení termínu :hura: To nás budete střídat ;) Pokud bude ve Cvikově internet (když jsme byli prvně tak nebyl), tak ti můžu podat aktuální informace. ;) Teď mě jen napadá důležitá informace, musíš si s sebou vzít ručníky a osušky (třeba v Kynžvartu jsme je "fasovaly" kdykoliv bylo potřeba). A jestli vám vyšel nadstandard, tak si vemte župany, v županech si přejdete do perličky a do sauny.

A ubytování tatínka je možné. Bude s vámi na pokoji za 254,-na den, včetně plné penze.

Za sebe mám radost, že se další maminka dověděla, že i roční dítko může jet do lázní. A musím se smát, jak se nám diskuze "zvrtla" od původního názvu. 8-)

A posílám SZ.
Zdendy
Krafařka
Krafařka

724 příspěvků
27. červen 2007
sever Čech
Příspěvekod Samana » středa 29. prosinec 2010, 12:43
Jojo, teď jsem uvažovala, jestli by nestálo zato, přejmenovat tu diskusi :-). Paní nám nabízela temín ted v neděli :-), ale to bychom skutečně nezvládali :-) a ani to není ještě v té pojišťovně. To tam ponesu v pondělí, v pátek budu vyzvedávat od naší doktorky,chudák, byla rychlejší než my v rozhodování a tak to musí přepsat z lázní na léčebnu. Já jen teda asi nebudu moct absolvovat tu saunu. Nebo to rodiče neabsolvují a čekají na děcka?
Samana
Obrázek Obrázek
ObrázekObrázek
Samana
Klábosilka
Klábosilka

424 příspěvků
27. červenec 2009