ADV TOP
ADV LEFT

Moltex Öko - ekologické plenky - zkušenost?

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Nenicka » úterý 03. duben 2007, 17:49
ahojky holky, máte s tímto druhem ekologických plen někdo zkušenost? Jak sedí? Jak sajou?
Ráda ušetřím přírodu, ale nechci vyhodit peníze z okna.

díky
Nenicka

zařazeno
Nenicka
Kecka
Kecka

1731 příspěvků
06. říjen 2006
za hory za doly...
Příspěvekod Anastazie » úterý 03. duben 2007, 18:03
Určitě ti poradí holky z diskuze Látkovky, používají je občas jako doplněk k látkovým plenkám, tady http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... tart=10170
Anastazie
Krafařka
Krafařka

752 příspěvků
05. říjen 2006
Praha
Příspěvekod Zuzka84 » úterý 03. duben 2007, 18:04
ahojky, ja jsem si s kamaradkou objednala nekolik baleni ze slunecnizena.cz , ty balene v chranenych dilnach (jsou o dost levnejsi),coz je sice jakoby druha jakost, ale ja mela 2 baleni a vsechny byli v poradku a jsou super - malej je mel i pres noc a v pohode. a kamaradka ma mesicni miminko a je taky moc spokojena - mimco ji to neprokaka ani neprocura
ObrázekObrázek

ObrázekObrázek
Zuzka84
Howgh
Howgh

7721 příspěvků
21. září 2006
české budějovice
Příspěvekod Brody » úterý 03. duben 2007, 18:29
Pavla a spol.
ObrázekObrázek
Brody
Klevetnice
Klevetnice

3689 příspěvků
19. říjen 2006
ČB
Příspěvekod Anena » středa 04. duben 2007, 10:34
Ahoj,
já je dávám malé na noc (přes den používá látkovky) a jsem s nima ohromně spokojená....
A.
Anena
Pískle

69 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Verus » středa 11. duben 2007, 16:30
Tyto plenky používáme a jsme s nimi naprosto spokojení, takže doporučuju. Kupuji je na www.tutina.cz
Verus
Kecka
Kecka

1940 příspěvků
03. leden 2007
Praha 5
Příspěvekod Handule » pátek 27. duben 2007, 08:37
Používala jsem je, jsou fajn a "voní" na rozdíl třeba od pamprsek. Jsou trochu tmavší, než komerční jednorázovky, doktorka v porodnici měla podezření, že malá má ledvinovou poruchu a čůrá tmavou moč, než jsem jí vysvětlila, že ty plínky jsou takové už z výroby. :D. Někde na netu jsem ale četla, že pokud se skládkujou, tak tu budou stejně strašit i za x let. :( K rozkladu potřebují kyslík a ten v udusaných vrstvách na skládkce není. Nejlépe se prý rozkládají v kompostu pomocí žížal. To zmizí do půl roku. Každopádně v nich ale není tolik sajrajtu jako v jiných jednorázovkách.
Handule
Pískle

35 příspěvků
24. duben 2007
Příspěvekod Trixl » pátek 27. duben 2007, 08:44
Používala jsem je u malé, když měla ekzém a jedině v těchto se zklidnil. Taky je kupuji nyní na Sluneční ženě a ještě jsem nenašla nějakou chybovku. Cena 3-5,70 Kč bez poštovného (40 za balík) je super.
Sice jdou od nás do skládky, ale nemám taky blbý pocit jako kdyby tam šla nějaká chemická plena.
Používám ty největší na noc a neprotečou a nesmrdí jako umělotiny, to je fakt.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Konie » čtvrtek 14. únor 2008, 16:45
K tomu skládkování plínek. Nevím jak jinde ve světě, ale v naší republice se údajně drtivá většina odpadu pálí, takže tu toho zas tolik ležet nebude ;) To jen abyste neměli špatné svědomí. Ovšem jaký to má na přírodu dopad při spalování odpadu jsem nezkoumala. Ale když jsem se rozhodovala jestli eko nebo normální jednorázovky, tak jsem došla k závěru, že právě kvůli tomu spalování odpadu u nás je vlastně jedno pro které jednorázovky se rozhodnu. Leda prý se eko moltex vyrábějí šetrněji a tím, že jsou nebělené jsou taky lepší. Takže možná jsou ekologičtější při výrobě. Ale při likvidaci je to v naší republice jedno - popel jako popel...
Konie
Krafařka
Krafařka

871 příspěvků
21. prosinec 2007
V současnosti planeta Země, ale věřím, že přijde čas a vrátím se na svou mateřskou planetu...
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 14. únor 2008, 17:31
To jen údajně ... podívej se na stránky MŽP jak je na tom tvůj kraj. Žádnou slávu nečekej, většina odpadu se stále skládkuje. Jelikož moltexky jsou hlavně papír, buničina a minimum chemie, tak na tom jsou podstatně líp než hnusky. Nejen při výrobě, ale i při zbavování se odpadu. Máte doma popelnici nebo to hážeš do kontejneru? Že bys u domácí popelnice viděla ten rozdíl mezi dítětem v látkovkách a dítětem v hnuskách.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Konie » pátek 15. únor 2008, 12:52
No víš, já viděla rozdíl mezi látkovkami a (jak píšeš) hnuskami na svých dětech a jejich zadečcích. Látkovky jim nesedly, byli opruzení i když jsem je přebalovala co hodinu. (Ano, vyzkoušela jsem vícero druhů) Ony látkovky nejsou všespasitelné. Nikomu je neberu a i já se snažím jít co "nejsprávnější" cestou. Ale spíš hledám zlatý střed. Nerada bych byla v pozici člověka, který řve - mír bude, i za cenu násilí. Takže je super, že spousta mamin látkuje, já ale upřednostním nemokvající kůži svých dětí. A tu měly jen v "hnuskách". Je super, že tvoje děti látkovky snesou. Můžeš být na sebe hrdá, patříš k těm lepším maminkám. Já jen chtěla povzbudit ty, které z různých důvodů nelátkují. Nebo si třeba nemohou drahé moltexky dovolit. Svět není černobílý... :-?
Konie
Krafařka
Krafařka

871 příspěvků
21. prosinec 2007
V současnosti planeta Země, ale věřím, že přijde čas a vrátím se na svou mateřskou planetu...
Příspěvekod Konie » pátek 15. únor 2008, 12:57
Tak mě napadá, nerada bych aby moje příspěvky vyznívaly útočně nebo tak. Souhlasím s tím, že jsou eko lepší. Už tím, že nejsou bělené. Jen jsem poukázala na to, že odpad se většinou pálí. Zkusím si dát tu práci a zjistit, kolik ho v naší republice jde na skládky a kolik se ho pálí. Když jsem viděla poslední info, tak se ho opravdu drtivá většina pálila. Takže mi prostě argument o tunách odpadu přišel irelevantní. A nebo někdo kecá. A teď je otázka kdo.
Konie
Krafařka
Krafařka

871 příspěvků
21. prosinec 2007
Příspěvekod Trixl » pátek 15. únor 2008, 13:02
Jestli to bylo na mě, tak pro mě jsou moltexky také drahé, ale ... a u látkovek záleží na tom jaké kalhotky používáš ... rozhodně ale je lepší drahá moltexka co se brzy rozpadne a vyrábí se ekologičtěji než tuny a tuny a tuny hnusek, ve kterých se naše děti jednou budou brodit. I ty moje látkové.

Zajímavé, že v Německu nejsou tak drahé a kdyby víc maminek sáhlo po eko výrobcích, tak ceny také vypadají jinak. Hnusky kdysi byly jen luxusní zboží, stejně jako je teď eko zboží.

Taky nechci znít útočně a nemyslím si nic špatného.

Koukala jsem na to co za info poskytuje ministerstvo životního prostředí, popátrám, v Pze teda tvrdí, že se pálí strašně malinko ani ne procento odpadů. Na vysočině kde bydlím to je 1/4. od nás stopro se to vozí na skládku a kolem ní i jezdíme, takže ten hnus humus mám před očima a i smrdí to pekelně.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Trixl » pátek 15. únor 2008, 13:20
Jj svět není černobílý, používám látkovky, snažím se maximálně doma používat eko výrobky a eko postupy, ale máme i velké mezery, které nás pálí. Do pár let nás čeká přestavba a musíme vyřešit i topení v domě, které máme asi to nejhorší neeko - uhlí. Když pominu blázny co spalují pneumatiky a jiná svinstva, máme takového souseda.

Naše děcka nesnesou hnusky, moltexky bez problémů. Naštěstí látkovky jsou dobré, jsou alergici, tak bych je asi musela naučit na bezplínkovou metodu.
Naposledy upravil Trixl dne 15. únor 2008, 13:22, celkově upraveno 1
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Konie » pátek 15. únor 2008, 13:21
No vlastně se shodnem, co? Já mám občas pocit útoku ze strany maminek látkařek, ale možná se mi to jen zdá :)
Konie
Krafařka
Krafařka

871 příspěvků
21. prosinec 2007