ADV TOP
ADV LEFT

detská stolička? - ročné dieťa

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše
Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Danka » pondělí 16. duben 2007, 12:36
Ahojte,
Miško má rok a zatiaľ sme nepotrebovali detskú stoličku - kŕmili sme ho a kŕmime tak, že si ho posadím na kolená a v pohode sa tak naje. Ale - potrebovala by som ho mať upevneného v kuchyni aj v prípade, keď ja obedujem. Zatiaľ to riešim tak, že ho dávam do ohrádky, ale tá je v obývačke a to sa mu samozrejme nepáči.
Myslíte, že má zmysel ho v jeho veku začať učiť na nejakú detskú stoličku? Určite by sme potrebovali niečo s 5-bodovým pásom, pretože mi dlho sedieť nevydrží nikde, ani v kočíku, ak stojíme na mieste, za jazdy je to v pohode.
Vďaka za rady a prípadné tipy na druh stoličky.
Danka
Obrázek
Miško 04/2006, Jarko 10/2007, Katka 08/2009
Danka
Drbna
Drbna

4970 příspěvků
21. září 2006
dedinka na Slovensku; na BC Květníček
Příspěvekod Missorka » pondělí 16. duben 2007, 12:40
Danko, určitě ano, i vzhledem k druhému prckovi.

Vojta ve stoličce jí doteď, máme malou kuchyň a blbej stůl.

S židličkama neporadím, my máme klasickou Ikea. (tedy 2ks ;-))
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Missorka
Adminka

29569 příspěvků
18. září 2006
u Litoměřic
Příspěvekod Kacula » pondělí 16. duben 2007, 12:45
Ahojky,

taky myslim, že ještě užijete a druhé mimísko pak taky.
Pro mě bylo hlavní, aby si starší těžkotonážní slečna Otesánková mohla do židličky vlézt sama, takže jsem prodala CamCampione http://mujweb.cz/www/hoskovi/foto/mesic ... ravim.html a koupila Pepe. http://mujweb.cz/www/hoskovi/Foto/unor0 ... stuju.html
Pepe podle mě splňuje všechno, co má židlička mít, a není tak drahá!

Dobře pořidte!!
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
Kacula
Treperenda
Treperenda

1389 příspěvků
20. září 2006
Praha-Chodov
Příspěvekod Makytka » pondělí 16. duben 2007, 14:24
Ahoj,
Šíma začal s námi stolovat, jak začal sedět. Nechtěla jsem plastovou židličku,
takže máme
http://www.caryfuk.cz/category/Detsky-n ... -vzor-1049

Jsme s ní velmi spokojení, vypadá vkusně, je stabilní, takže ji dítě nepřevrátí a bude u nás dlouho, dlouho.

Později jsem našla výrazně levnější alternativu:
http://www.mimishop.cz/eclovicek/katalo ... gorie=1346

Tu se chystáme koupit šímovi, až ho mladší sourozenec vystrčí z té současné (ta má totiž pultík, ten bychom již k další židli nekupovali - to je fakt jen pro malé mimča, od roka jsme to přisunovali bez pultíku normálně k nám ke stolu).

Židlička v roce určitě smysl má, a když koupíš nějakou takovou rostoucí, může ji mít dítě až do puberty :-)

Maky
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Plenkový poradce na Látkovky.cz :-)
Makytka
Howgh
Howgh

6779 příspěvků
09. leden 2007
Praha 4
Příspěvekod Makytka » pondělí 16. duben 2007, 17:45
Danka,
pro inspiraci:
Tady je Šíma v 9 měsících:
Obrázek

Obrázek

takhle s nami ze zacatku sedaval u stolu - my jsme jedli /on uz byl po jidle/ a mel na zmoulani tycku nebo jabko nebo neco sveho (chtel taky jist, kdykoli jsme jedli my...)

Obrázek

A toto je jeho prvni samostatne jidlo - dostal napospas misticku s pohankovou kasi se svestkama a porad si, jak umis... :hura:

Obrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek

Plenkový poradce na Látkovky.cz :-)
Makytka
Howgh
Howgh

6779 příspěvků
09. leden 2007
Praha 4
Příspěvekod Siloenka » pondělí 16. duben 2007, 19:52
tak já nevím,ale Danys začal asi tak před dvěma měsíci protestovat,měli jsme takovou tu dřevěnou židličku,ještě po mě. Tenkrát ji asi měli všichni :D Sám se usadil na normální židli ke stolu, sice to není úplně ideální,jenže podsedák co jsme mu dali pod zadek vyhodil, na normální židli je spokojený,pěkně se nají,takže to nehrotím. Být tebou,možná bych zkusila si nějakou židličku od někoho půjčit ať víš,jestli v té židličce vůbec bude chtít být,navíc,když není zvyklý. Ale stejně budeš mít brzo druhé,a to bude židličku taky potřebovat,takže se vám taková židlička přidá ;) A pokud jde o typ,tak na tu ikeáckou Antilop jsem slyšela jen samou chválu a ta od Makytky vypadá teda luxusně 8-)
ObrázekObrázek
Obrázek
Siloenka
Diskutérka
Diskutérka

2362 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lydushe » pondělí 16. duben 2007, 20:18
Makytka píše:Ahoj,
Šíma začal s námi stolovat, jak začal sedět. Nechtěla jsem plastovou židličku,
takže máme
http://www.caryfuk.cz/category/Detsky-n ... -vzor-1049

....

Židlička v roce určitě smysl má, a když koupíš nějakou takovou rostoucí, může ji mít dítě až do puberty :-)

Maky

Mi to nedá.. :-) když se tu o nás mluví, koukám na čáryfuk.cz, na tu židli a jeden výrazný rozdíl mezi židlí Jitro a tou co prodává Čáryfuk (která je navíc dražší) je 50 kg váhy!!! Koukám na to jak zjara, jak je možné, že buková židle může mít pouze 50 kg nosnost! židle Jitro má certifikovanou nosnost 100 kg ale unese v pohodě 140 kg.
Už se to tu probíralo v jiných fórech, že je určitě dobré mít židli, která má jeden sedák hlubší a jeden mělčí, aby se to dalo s růstem dítěte zaměňovat.
Jinak ta z čáryfuka má oproti Jitro hezké to polstrování..
Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10465 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Lydushe » pondělí 16. duben 2007, 20:22
a ještě koukám, že ta z čáryfuka má jednu výraznou nevýhodu a to málo variabilní a neprohnutou opěrku zad. Správně by opěrka zad neměla tlačit a měla by dítě nutit sedět rovně, což pochybuju, že čáryfuk má, protože ta rovná deska nutí k tomu se opřít celými zády. Zádová opěrka by neměla tlačit do lopatek a do kříže, což Jitro splňuje tím, že se dodávají 2 opěrky, plně nastavitelné a hlavně se 2 opěrky pro děti od 2 do 10 let nepoužívají.. protože by tlačily.. (do 2 let se používají protože záda potřebují plnou oporu, od 10 zase protože už 2 opěrky netlačí).
Aromaterapie, masáže, poradenství, reflexka už i v Praze!
Aromadoteky

Naše další eko, bio, aroma atakdál dítě :-) http://www.eclovicek.cz
Lydushe
Guma a neuvařitelná slepice :-)

10465 příspěvků
21. prosinec 2006
Rokycansko
Příspěvekod Shiloh » úterý 17. duben 2007, 21:11
Ahoj, ja som kupila stoličku pred 2 týždňami a to už má malý 16 mesiacov.
Volá sa JITRO a sme s ňou veľmi spokojní.
Bála som sa, že mi tam nebude sedieť, ale dokonca sa tam aj sám pýta. Takže odporúčam
Shiloh
Pískle

22 příspěvků
24. březen 2007
Dubnica nad Vahom
Příspěvekod Danka » čtvrtek 19. duben 2007, 07:37
Shiloh, tú Jitro si kúpila normálne na Slovensku v obchode, alebo cez net?
Missorka, takže vy máte tie Antilop a Vojta v nej vydrží až doteraz, hej?
Danka
Obrázek
Miško 04/2006, Jarko 10/2007, Katka 08/2009
Danka
Drbna
Drbna

4970 příspěvků
21. září 2006
dedinka na Slovensku; na BC Květníček
Příspěvekod Shiloh » čtvrtek 19. duben 2007, 19:08
Mne ju kupovala svagrina, ktorá býva v Chomutove a mala cestu do Prahy. Ale môžeš si ju objednať aj cez net www.tribyt.sk Najlepšie by si to mala priamo z prahy a aj lacnejšie.
Shiloh
Pískle

22 příspěvků
24. březen 2007
Dubnica nad Vahom