ADV TOP
ADV LEFT

Přebalovák Ikea

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Dráček » pondělí 15. říjen 2012, 20:56
Ahoj holky, prosím jaké máte zkušenosti s tímto přebalovákem:
http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/50144765/
hlavně co s etýče stability, pevnosti, váhy miminka, skladnosti atp..
Díky. Pěkný večer.
PS. Kod sedí:)
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Maggiemae » pondělí 15. říjen 2012, 22:23
Vím, že ses na to neptala, ale nejlepší přebalovák je postel nebo podlaha ;) Klidně s nějakou příjemnou podložkou (a nebo jen tak :grr: ) Od pohledu podotknu, že tak od devíti měsíců nebude použitelný určitě, protože ti do něj dítě začne lozit, vyhrabávat ho a o dva měsíce později spolehlivě ze stoje kácet :)
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Mroe » pondělí 15. říjen 2012, 22:45
Maggiemae píše:Vím, že ses na to neptala, ale nejlepší přebalovák je postel nebo podlaha ;) Klidně s nějakou příjemnou podložkou (a nebo jen tak :grr: ) Od pohledu podotknu, že tak od devíti měsíců nebude použitelný určitě, protože ti do něj dítě začne lozit, vyhrabávat ho a o dva měsíce později spolehlivě ze stoje kácet :)

Nemuzu nez souhlasit. Za chvili budes premyslet, kam s tim kramem. U obou deti jsem to vyresila prebalovaci podlozkou, podruhe uz bych snad nepotrebovala ani tu a vystacila si s jednorazovymi prebalovacimi podlozkami( ktere rozhodne vydrzi dele ney jedno pouziti, jsou multifunkcni a zabiraji minimum mista). Ale pro prvorodicku je myslim ta prebalovaci podlozka tak akorat. Pokud trvas na tom, mit ji nekde nahore, dej ji na jakoukoli komodu. Ja teda casto prebalovala na pracce :D , ale jinak fakt kdekoli.
Mroe
Krafařka
Krafařka

613 příspěvků
21. listopad 2006
Příspěvekod Fikova_aja » pondělí 15. říjen 2012, 23:08
Ja tedy v patre prebalovala na komode, ale v prizemku na tomhle od Ikei http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20045205/
V polici byly naskladane latkove pleny. Podle mne stabilni rozhodne je. Pisou na nem do 12M, my ho pouzivali i ve 2 letech. Nejstarsi jsem puvodne dole prebalovala na zemi, ale pro druhou a treti uz jsem to se zady nedala a prebalovak mi vyhovoval vic.

Ten co jsi vybrala, bych videla opravdu jen na chvili, jen co se ti zacne mrne otacet, tak uz to nebude ono, narozdil od vyse uvedeneho ti na nej vetsi ditko ani nevyleze, v pripade dalsiho tehu. Ja jsem to hojne vyuzivala, vzdy jen prirazila zidli a od roka si skrvne vzdycky vylezlo samo.

Aja
Fikova_aja
Klábosilka
Klábosilka

550 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Lendulin » pondělí 15. říjen 2012, 23:13
Fikova_aja píše:Ja tedy v patre prebalovala na komode, ale v prizemku na tomhle od Ikei http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/20045205/
V polici byly naskladane latkove pleny. Podle mne stabilni rozhodne je. Pisou na nem do 12M, my ho pouzivali i ve 2 letech

Jo, souhlas, Sniglar mi spolehlivě sloužil 2x2 roky, dole jsem taky měla dané látkovky.
Lendulin
Diskutérka
Diskutérka

2934 příspěvků
21. září 2006
Praha 11
Příspěvekod Vladimira » pondělí 15. říjen 2012, 23:20
Já bych jen chtěla varovat před tím nadšením z přebalování na zemi nebo na posteli - to nemusí každému vyhovovat, já osobně bych to teda nedala se zádama, xkrát denně i v noci... Osvědčila se nám prostá pevná přebalovací podložka hozená přes postýlku (a když dítě dorostlo na dosah, tak jsem ji jen opřela vedle o zeď...) Vydržela celé 2 roky, co byla potřeba, za cca 300 Kč.
Vladimira
Howgh
Howgh

15482 příspěvků
07. červen 2009
Příspěvekod Flyingfrog » úterý 16. říjen 2012, 04:32
Nemam zkusenost s timhle prebalovakem, ale chci napsat ohledne prebalovani na posteli. Holku jsem tak dobu prebalovala a zada trpela. Za me prebalovak. Dite nemusi byt zdrhac, holka mi neutikala, neprevracela se. Jako ne vzdycky, to bych lhala, ale hemzeni bylo tak jednou denne.
Flyingfrog
Klevetnice
Klevetnice

3278 příspěvků
16. září 2008
Příspěvekod Sloník » úterý 16. říjen 2012, 06:18
Máme v koupelně Sniglar, je tu už pátým rokem, bude nejmíň ještě další tři. Do dvou let se na něm po sprchování suší a přebalují děti naprosto v pohodě. Jak děti trochu povyrostly, přebalovali jsme leckde v domě, ale to večerní přebalování před spaním se děje zásadně jen tam. Máme ho napuštěný včelím voskem a slouží v pohodě občas přitáhneme šrouby, ale je kupodivu dost stabilní, děcka si na hranu té spodní desky stoupají když si jdou mýt ruce a zatím se nikdy nepřevrátil. Z toho skládacího bych měla obavvu, pokud potřebuješ řešit prostor, tak mi přijdou lepší ty závěsné na stěnu.
Sloník
Krafařka
Krafařka

810 příspěvků
02. leden 2007
Příspěvekod Maggiemae » úterý 16. říjen 2012, 07:44
S těmi zády mě to fakt překvapuje, zas je fakt, že že já jsem člověk, co dělá na zemi kdeco, odjakživa. Přebalování je rozhodně rychlejší než takové skládání prádla :) A při přebalování živého batolete to má tu výhodu, že si ho můžu přidržet nohama :grr:
Maggiemae
Howgh
Howgh

5118 příspěvků
10. leden 2007
Příspěvekod Dráček » úterý 16. říjen 2012, 07:54
Holky, díky za postřehy. Právě kvůli zádům chci přebalovák, na 2 předchozí děťátka jsme ho měli a byla jsme spokojená, jen teď po rekostrukci není v koupelně ( jakožto místnosti,kde se dá jedině přitopit) prostor na žádný jiný...tož tak..jinak podložky komody, pračky atp. jsou dobrý tipy..ale ne pro nás:).Nástěnný se mi taky líbí,ale taky se mi líbí naše nové obklady:) Právě proto,že se mi nezdá výše uvedený,rozkládací příliš stabilní, bych ráda,kdyby se ozval někdo,kdo ho má....Ale asi to nebude to pravé ořechové...
Každopádně mějte hezkej den.
Dráček
Krafařka
Krafařka

653 příspěvků
06. srpen 2008
Příspěvekod Lachtanicka » úterý 16. říjen 2012, 07:59
Taky se přidám k těm, co přebalování na zemi nedávají. Přebalovák máme http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/70153805/ (připadá mi o dost bytelnější než Singlar), ale jen díky tomu, že jsem rodila relativně brzy po přestěhování a nějakou skříňku nebo komodu bychom tak jako tak kupovali. Dítěti je rok, při přebalování si sedá, stoupá a přelézá na sousední skříňku, já zatím zvládám jistit.
Ten Spoling vypadá fakt jen na malé miminko, navíc mi přijde, že tam není skoro žádný úložný prostor - to by mi připadala lepší ta přebalovací deska přes postýlku (stabilnější, víc prostoru okolo, zabere míň místa v místnosti...)
Lachtanicka
Treperenda
Treperenda

1445 příspěvků
29. červen 2011
Příspěvekod Alzbjeta » úterý 16. říjen 2012, 08:07
ja se připojuju k bezpřebalovákovacím... :)

měla jsem jen to nafukovací z ikei na pračce, ale přebalovala jsem ruzně po bytě. přišlo mi jednodušší si přenést ubrousky a plinku, než stěhovat dítě.

moje děti nebyly zrovna lehací, tak když se naucily stat - pokakaný jsem většinou sprchovala ve vaně - přišlo mi to nějak jednodušší a ve vysledku "čistší". brzy se naučily "pomáhat" zvednutím jedné nohy. :D

ale ono je to i o tom, jak to ma člověk doma nastaveny. se mnou mimina spala v posteli, takže nejjednoduší mi v noci přišlo přebalovat rovnu tam.
z počatku jsem podsouvala pod zadeček přebalovací podložku, později už jen občas - nehod bylo jen par.
Alzbjeta
Žvatlalka
Žvatlalka

162 příspěvků
27. červen 2010
Příspěvekod Alzbjeta » úterý 16. říjen 2012, 08:12
jo ještě: taky jsem se naučila přebalovat vestoje (teda jen ty počůrané) - vycvičila mě nejstařší dcera, stála už v půl roce a položit na záda fakt nešla.
:D
Alzbjeta
Žvatlalka
Žvatlalka

162 příspěvků
27. červen 2010
Příspěvekod Katchen » úterý 16. říjen 2012, 08:26
Na zemi, na posteli taky nemůžu - bolí mě u toho záda. Přebaluju na pračce i teď skoro dvouleťáka. Ale syn je kliďas a není zdrhač. Nicméně je pravda, že polici ti bude maloch za chvíli krámovat, plínky a další musí být z dosahu. Zrovna včera, když jsem syna poprosila, ať použitou plínu odnese do koše, vzorně tak učinil. A během dopoledne v koši skončilo ještě asi 10 čistých plen, kt. vykrámoval ze skříňky. :D

Jinak za mě přebalovák v dosahu vody, takže taky podle toho, jestli se vejde do koupelny/kuchyně. To rozhodlo u nás, že přebalovák nekupovat.
Katchen
Howgh
Howgh

5232 příspěvků
15. květen 2011
Praha
Příspěvekod Radunka » úterý 16. říjen 2012, 08:31
Dráček píše:Holky, díky za postřehy. Právě kvůli zádům chci přebalovák, na 2 předchozí děťátka jsme ho měli a byla jsme spokojená, jen teď po rekostrukci není v koupelně ( jakožto místnosti,kde se dá jedině přitopit) prostor na žádný jiný...tož tak..jinak podložky komody, pračky atp. jsou dobrý tipy..ale ne pro nás:).Nástěnný se mi taky líbí,ale taky se mi líbí naše nové obklady:) Právě proto,že se mi nezdá výše uvedený,rozkládací příliš stabilní, bych ráda,kdyby se ozval někdo,kdo ho má....Ale asi to nebude to pravé ořechové...
Každopádně mějte hezkej den.

Já ho mám, ale zkušenosti ještě neposkytnu, TP mám za 10 dní :D .
Koupila jsem ho už použitý, ale v super stavu, za nový bych ty prachy nedala. Vypadá velmi stabilně, rozkročí se doširoka a ještě ho tam jistí takové spojky, má spoustu úložných kapes a prostor.
Ale já ho plánuju do koupelny, mám tam přesně takový výklenek kam mi bude pasovat, když bude překážet, jde pohodlně složit a šoupnout za dveře. Byla jsem překvapená jak je ten prostor pro mimino velký, myslela jsem že bude menší.
Zatím se mi líbí, v praxi se uvidí, ale rozhodně to bude lepší než v koupelně na zemi, jak jsem praktikovala mladší, to bylo děsný :-?
Radunka
Diskutérka
Diskutérka

2650 příspěvků
21. září 2006
Chrudimsko