ADV TOP
ADV LEFT

Softshellová bunda pro dítě

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Efča » sobota 12. leden 2013, 21:46
Přemýšlím o nákupu softshellek pro kluky. Nákup bude dvojí, proto je pro mě cena 1000 a více za kus bohužel nedostupná. Na druhou stranu mi přijde jako hloupost utrácet za Wolf nebo Kugo. Cena 600-750 by pro mě byla ještě akceptovatelná. Kluci mají teď velikosti 86/92 a 92/98, takže si myslím, že velikost 98 by asi zvládli (menší se snad ani nedělají?)

Máte zkušenost s nějakou značkou, klidně i méně známou (tj. značka, která není obvykle součást nákupních center a podobně).

Narazila jsem na značku Fantom, nemáte někdo zkušenost? Případně doporučíte jinou? Ozkoušenou, kvalitní? Vejdu se cenově?

Díky !!!
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Zuziky » sobota 12. leden 2013, 21:51
hmmm, takhle "prtavou" softshelku mel Mates z Kiku...vlezla jsem se do 500 urcite, byla seda, s cernymi lemy a uplne super!!!, fakt jsem to necekala...ted uz ma z Canis, koukni na jejich webovky, delaji pracovni odevy)- ty jejich bundy jsou super, uz ma i starsi syn... taky relativne "za par korun"...a myslim ze bunda jde podkasat a rukavy stahnout....
Zuziky
Klevetnice
Klevetnice

3047 příspěvků
21. září 2006
severní Morava
Příspěvekod Palcerik » sobota 12. leden 2013, 21:53
Ahoj :) Já na podzim koupila softshellku pro mládě v CA. A zatím spokojenost, co jsem od ní očekávala, to splnila. Cena tuším kolem 700, max 800. Otázka je, zda budou mít i na jaře.
Palcerik
Kecka
Kecka

1992 příspěvků
26. září 2010
Praha
Příspěvekod Ivca79 » sobota 12. leden 2013, 21:55
Daneček má http://www.engelbert-strauss.cz/ (hledej
Dětská softshellová bunda), je teda bez kapuci, ale nám to stačí, Dan mívá většinou kuklu nebo čepici, takže na drobné přeháňky OK. Je mu tak tak (máme myslím tu nejmenší, to bych se musela kouknout), takže sem mu ušila. Je to pěkně šité, hezky sedí
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Sunnyside » sobota 12. leden 2013, 21:55
Kupuju pravidelně H&M, kvalita super. Letos poprvé budu na jaře kupovat Dare2b, cena +/- do osmi stovek.

Válí se mi tu jedna černo-modrá kostka H&M po synovi, vel. 104, kdybyste někdo chtěl, budu za 300Kč prodávat. :)
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Efča » sobota 12. leden 2013, 21:55
Já jsem právě zavrhla na podzim nákup bund v Lidlu, a te´d toho celkem lituju (ale oni měli myslím jen velké, tak je to stejně jedno).

Ten Canis jsem už četla, ale taky jsem četla maličko rozporuplné zkušenosti, že při námaze se pod tím člověk potí a je to hodně mokré? (takovou zkušenost mám právě s levnější bundou z LIdla).
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Efča » sobota 12. leden 2013, 22:01
Tak jsem si ten Canis našla a bundy se mi moc líbí, mají tam i číselné parametry - propustnost 1000 g, odolnost materiálu proti průniku vody 5 000mm - je to to samé, co vodní sloupec?

Koukala jsem znovu na ten Fantom, tam je propustnost 3000g, vodní sloupec 10000, což je tedy nesrovnatelně lepší z hlediska té propustnjosti.

Škoda, že nevím údaje té svojí bundy, že bych to měla s čím srovnat, takhle samotně mi ta čísla skoro nic neřeknou :-)
Naposledy upravil Efča dne 12. leden 2013, 22:03, celkově upraveno 1
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Ivca79 » sobota 12. leden 2013, 22:02
OT: Efčo, ale oni tohle děti vnímají úplně jinak. Já třeba hrozně brojila proti "bláťákům" Já bych v tom umřela, Danovi jsem nakonec jednu gumovou soupravu koupila a kolikrát si jí vybral sám, že jde v tom. Bundu vyloženě preferuje a vyloženě zpocený v ní nebyl . Takže dětem na ty parametry až tak nehledím :oops:
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Jancaka » sobota 12. leden 2013, 22:04
Dcera ma softshell bundu (vel 92) od Vesele nohavice (najdi na googlu). Velika spokojenost, ted uz ma i kalhoty. Noseno cca 1 mesic, zatim chyby nevidim. Ta firma sije na zakazku i male velikosti ci primo na miru.

Edit: pisou, ze material ma vodní sloupec 5000 mm, prodyšnost: 5000 g/ m2 / 24 h; cena okolo 900.
Naposledy upravil Jancaka dne 12. leden 2013, 22:08, celkově upraveno 1
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Bulibanka » sobota 12. leden 2013, 22:06
Efčo - čau :D Mládě má taky softshellku z Kiku, stála myslím kolem 5-600 Kč a spokojenost! Má kapucu, i takové ty přetahy přes ruce, kam se zahákne palec. Jen měl tehdá velikost asi 104 a já mu kupovala asi 122, možná i 128, prostě mi přišly opticky menší... Pochybuju, že by se tam ale dohledaly nějaké info o vodním sloupci a propustnosti...
Bulibanka
Treperenda
Treperenda

1202 příspěvků
27. prosinec 2009
Příspěvekod Efča » sobota 12. leden 2013, 22:10
Bláťáky, to jsou pogumované bundy?

No ty kluci mají - koupila jsem na MMB použité z Tchiba, odchodili v tom podzim, super věc. Tak že by jim to stačilo a ten softshell je v tom případě už zbytečnost? Zpocení opravdu nebývají, to máš pravdu. Ale zase je to spíše do chladnějšího počasí... já jsem myslela, že bych ty softshellové bundy dávala spíše na pokročilé jaro - mírný podzim (tj. konec dubna, květen, září, do půlky října...)
Efča
Howgh
Howgh

9317 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Pride » sobota 12. leden 2013, 22:11
My máme ze Sportisima ... McKinley??? Nebo jak se ta dětská značka co tam mají jmenuje? Stála v akci 100% do 1000 a je i s kapucou. Nosí ji 2 roky a drží - jen začíná zlobit zip, ale s jeho zacházením si myslím, že i zip je velký držák :D
Pride
Klevetnice
Klevetnice

3763 příspěvků
09. listopad 2006
Příspěvekod Sunnyside » sobota 12. leden 2013, 22:17
Efčo, softshellky jsou teplé, já dávám od konce zimy do začátku zimy, při chladějším jaru, v létě taky, pokud je extra hnusné. Pokud chceš něco lehčího, kup větrovku.
Sunnyside
Howgh
Howgh

5556 příspěvků
21. září 2006
JH
Příspěvekod Franzisca » sobota 12. leden 2013, 22:18
Bundu jsem šila, metráž vyšla a 250 Kč (bunda a kalhoty vel. 92). Střih od Petry Macháčkový (lze vygooglit, střih stojí 130 Kč). Šilo se to samo, i na šlapacím stroji by se to bývalo dalo.
Taky není peněz nazbyt, tak šiju. Vyjde to podstatně levnějc.
Franzisca
Franzisca
Žvatlalka
Žvatlalka

278 příspěvků
31. květen 2010
Příspěvekod Jancaka » sobota 12. leden 2013, 22:21
Ja ten softshell davam i ted v zime, pokud neni fakt velky mraz a plno snehu. Pod nej nejakou teplou vrstvu (svetr, puncochace) a mrne zmrzle nevypada. Nepromokave (gumove kalhoty) jen kdyz je hodne mokro.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011