ADV TOP
ADV LEFT

Matrace do dětské postele

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Tilia » sobota 19. duben 2014, 13:28
Ahoj, chtěla bych synovi koupit matraci do dětské postele (do té co následuje po postýlce).
A řeším jakou, někdo tvrdí, že je to zcela jedno, někdo že tvrdší, atd. Já si myslím, že to zcela jedno není, ale nevím jak vybírat. My spíme na futonech, ale tam to cenově vychází skoro jak na velkou postel, takže pokud je i jiná varianta (s tím, že by futon dostal do normálně velké postele, odhaduju nějak v období začátku školní docházky).
Moje první nahlédnutí vedlo na stránky Ikei, když jsme sháněli matrace do naší postele, nelíbila se nám žádná (přišly nám moc měkké a prostě se nám nezdály).
Ale zaujala mě tahle http://www.ikea.com/cz/cs/catalog/products/10155100/
Máte s ní někdo zkušenosti? Jak to bude po ortopedické stránce, jestli tam hledat nějaké škodliviny co by se mohly uvolňovat apod.
Děkuji za pomoc při výběru.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Pon » sobota 19. duben 2014, 18:40
Mame ikeackou z odkazu. Proste jsme vzali co nejtvrdsi a nejvyssi penovou co tam byla a jsem s ni spokojena.
Pon
Kecka
Kecka

1691 příspěvků
21. leden 2009
Příspěvekod Mys_mys » sobota 19. duben 2014, 18:59
A proc synovi nekoupit take futon?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Tilia » sobota 19. duben 2014, 19:02
Protože mi to přijde dost peněz, jsem si říkala, že max. do 2 tisíc, že stejně po tom bude skákat apod., takže dávat 3 a víc už se mi moc nechce.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 19. duben 2014, 19:30
vsichni mame futony a tak kluci skacou jen u jedne babi co ho nema. na nich nejde skakat, ne?

meli jsme rostouci postel z ikei. matrace nic moc. spis asi jen molitan. uz bych do toho nesla. futon je futon ... ty kvalitnejsi budou asi uz dost drahe. kolik je ssynovi? nas sel ze spruslove rovnou do velke. to by se uz investice vyplatila.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Tilia » sobota 19. duben 2014, 20:17
Je mu 2 a čtvrt.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Jancaka » sobota 19. duben 2014, 20:48
Pokud mate v pokoji misto na velkou postel, volila bych tu. Starsi dcera je ve velke posteli od 1.5 roku.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Mys_mys » sobota 19. duben 2014, 21:24
asi moc nerozumim. Posuzuji podle nasi situace, kdy deti meli malou postylku ( 120x60cm) a nasledne se postupne presunuli do velke postele ( 200x90cm) nic mezi tim nebylo.
S muzem mame matraci, deti maji futon, skacou na vsem.
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » sobota 19. duben 2014, 21:47
my prave taky nemame nic mezi ikdyz ta postel je rostouci. dali jsme ji rovnou na velkou aby si k nemu mohl nekdo lehnout. do velke sel chvilku po druhem roce. kluky to na futonu skakat neba, nepruzi. skacou jinde ;-) futon mame i pro navstevy. nikdo si jeste nestezoval.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Tilia » neděle 20. duben 2014, 08:36
Tak ještě pro vysvětlení, my tu menší postel máme, darovanou, je jak nová, takže jde pouze o tu matraci. Šlo mi spíš o tu cenu té matrace, ale asi pořeším tedy taky ten futon.
Tak děkuji za rady.
Tilia
Žvatlalka
Žvatlalka

241 příspěvků
12. srpen 2012
Příspěvekod Jancaka » neděle 20. duben 2014, 20:00
Jen pro upresneni,my mame pro druhou dceru taky mensi postel (70x140) a to z duvodu mensich prostoru - navic starsi dcera je zase jeste moc mala na patrovou. Matraci mame nejakou tvrdsi detskou od Nolymy, jenze ta uz je standardne v detske verzi nevyrabi.
Jancaka
Kecka
Kecka

1862 příspěvků
17. srpen 2011
Příspěvekod Mys_mys » neděle 20. duben 2014, 21:18
Tilia píše:Protože mi to přijde dost peněz, jsem si říkala, že max. do 2 tisíc, že stejně po tom bude skákat apod., takže dávat 3 a víc už se mi moc nechce.

tak mi to nedalo a sla jsem hledat detsky futon a nasla jsem stranky, kde jej maji za necele dva tisice ( rozmer 70x140cm). Takze i tuhle podminku futon splnuje.

:oops:
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Kriskroska » pátek 30. květen 2014, 14:12
Ahoj, jaké osobně s Ikeou moc dobré zkušenosti nemám. Když jsme si tam před pár rokama koupili matrace, tak byly nekvalitní. Pro zdravý vývoj dítěte je důležitý spánek, tak bych na něm nešetřila.. :-? ale je zbytečné kupovat matraci 140x70 nad 2000Kč. Dneska se dají sehnat i levnější a kvalitní v tomto rozměru ;-)
Kriskroska
Pískle

1 příspěvků
30. květen 2014