ADV TOP
ADV LEFT

Skautské výpravy - batoh, spacák

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod popelucha » čtvrtek 23. říjen 2014, 14:58
Ahoj,
vybírám pro dceru 9let, 129cm/28kg batoh a spacák a víkendové výpravy, neměl byste někdo tip na to, co vám dobře slouží a vyhovuje? Děkuji
popelucha
Pískle

12 příspěvků
26. září 2014
Příspěvekod Zuzeca » čtvrtek 23. říjen 2014, 15:45
Batoh Deuter Fox 40l: http://www.hudy.cz/batohy_detske/deuter ... -seda.html Kupovali jsme teď na výpravy synovi (7 let, 128cm, 28kg)
Spacák má taky Deuter, rostoucí: http://www.hudy.cz/spacaky/deuter-starl ... obalt.html Pokud byste to finančně unesli, koukla bych i na spacáky Sir Joseph. Jsou to péřáky a tudíž po sbalení malé a lehké. Ale ta cena...
Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Matap » čtvrtek 23. říjen 2014, 19:04
Ahoj,

já dnes zrovna koupila 40l batohy v Lidlu, přeci jen mám ty skauty na výpravu tři a jezdí ve stejný čas. Spacáky jsem kupovala před létem Hannah a Prima, oboje jsou dobré, ten Hannah je skladnější...
Matap
Drbna
Drbna

4401 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Zuzeca » čtvrtek 23. říjen 2014, 19:20
Matap - ono jde hlavně o to, že ten Deuter má dětská záda. A ještě nastavitelná. Takže ten objem se určitě sehnat dá, jen tohle je prostě přímo pro děti. Ale chápu, že kupovat to 3x...uf.
Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Žofi » čtvrtek 23. říjen 2014, 19:47
Máme dětský Boll 30 +10 litrů, ale nemůžu jej teď nikde najít, už je to pár let, co jsme jej kupovali. Má podobně nastavitelná záda jako již zde zmiňovaný deuter. Syn jej používal od 6 let do nynějších 12,5, ale teď už mu při jeho 150 cm začíná být malý v zádech. Objem 40 litrů je ale na skautské výpravy naprosto ok, jezdíme s tím i dospělí, více už fakt jen na nějakou expedici (kdo se s tím má tahat).
Je to ale samozřejmě investice, zvážila bych, jak dlouho bude dětský batoh používat (prognóza růstu dle rodičů např., případně jestli jej může zdědit mladší sourozenec).

Spacák: cokoliv aspoň trochu značkového, za mne duté vlákno, a vybírala bych něco skladnějšího a lehčího (máme třeba hannah sherpa a drží léta a zrovna na výpravy se dost osvědčil), na tábor na horách, kde v noci bývá pod nulou, jsme ale synovi pořídili cosi teplejšího od husky, ale je to obr, tak na výpravy tahá můj hannah. Dobrou zkušenost máme i se značkou Prima.
Žofi
Žvatlalka
Žvatlalka

246 příspěvků
16. únor 2012
Příspěvekod popelucha » čtvrtek 23. říjen 2014, 20:02
Díky za reakce.

Na ty lidlové jsem zrovna dneska koukala a no.. přišel mi takový neforemný, ale jako jo, kupovat to třikrát, šla bych do něj taky.

Ten deuter je parádní, ale ta cena taky:-)
Nemáte někdo tenhle husky? Tam je to aspoň o chlup méně...
http://www.husky-obchod.cz/turisticke-b ... y-38-litru
popelucha
Pískle

12 příspěvků
26. září 2014
Příspěvekod Sally » pátek 24. říjen 2014, 04:10
Nevím,jestli bych zrovna dítěti na výpravy pořizovala péřák... přeci jen nepředpokládám, že spí v nějakých dramatických podmínkách (jako těžké mrazy a sníh) - a peří je přeci jen docela citlivé na navhlnutí atd..... ale je to samozřejmě na zvážení - váhová úspora versus cena versus "zničitelnost" spacáku....
Sally
Howgh
Howgh

7922 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Veru123 » pátek 24. říjen 2014, 09:06
Diskuze akorát do rány :-)
Ten péřový - nenavlhne jim to? Co pak s tím? Nevím :-(
A těch 40 litrů, poberou to na záda, není to moc na děti? Ale jsme začátečníci, před první výpravou :D
Veru123
Klábosilka
Klábosilka

400 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Delin » pátek 24. říjen 2014, 09:26
můžu si přihřát polívčičku, že jo? taky řešíme výpravu. Pčemýšlím nad dynamo svítilnou nejlíp s rádiem, nemáte někdo zkušenost s nějakou, co vydrží?

K batohům přidám ještě návrh na Assault multicam, ten větší, ale zatím jsem ho neviděla naživo, jen se u nás ocitl v užším výběru. A cenově je tedy do tisíce, což mu dost přidává body. Tak by se též hodila zkušenost...
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011
Příspěvekod Vlasinka » pátek 24. říjen 2014, 10:28
My jsme koupili pro dceru tento http://www.sportisimo.cz/crossroad/force-45l/38487/

má polohovací záda, vejde se jí tam spacák, nahoru karimatka. Stejný má i jiná holčička a nyní jsem ho doporučila nově přihlášené a taky ho pořídili. Všem holkám je nyní 9 let.

Máme ho odzkoušený už vloni a je super.Jezdí s ním pravidelně na každkou víkendovku a tábor.

Spacák má Husky, ale netuším z hlavy jaký. Šlo nám o váhu a velikost, aby se jí vešel do krosny, ale zároveň byl teplý. Je do max. - 14. Vím, že z 02 je nyní sleva 20 %.
Vlasinka
Kecka
Kecka

1572 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Lu » pátek 24. říjen 2014, 11:13
Ahoj,
tak my mame taky Deuter Fox 40l. Syn si ho v lete vyzkousel u kamaradu, sedi perfektne na zada, nosil ho i plny (vikendovy pochod). Dobra volba. Podotykam, ze je mu sedm, kolik meri ale z hlavy nevim. :palma:
Lu
Krafařka
Krafařka

919 příspěvků
17. červen 2007
Příspěvekod Žofi » pátek 24. říjen 2014, 11:57
Veru123 píše:Diskuze akorát do rány :-)
Ten péřový - nenavlhne jim to? Co pak s tím? Nevím :-(
A těch 40 litrů, poberou to na záda, není to moc na děti? Ale jsme začátečníci, před první výpravou :D

Péřový spacák - já bych ho pro dítě určitě nebrala, protože se podle mne málokteré dítě umí o navlhlý nebo namoklý spacák postarat tak, aby se zcela nezničil. Výpravy bývají přes zimu do budovy, tam se v peří upečou. A cena.
40 litrů je dost na to, aby se tam dítě zabalilo komplet buď s jídlem na celý víkend a nádobami na něj, nebo s převlečením v zimních podmínkách. Když má věcí míň není problém batoh stáhnout pásky na stranách. Jde spíš o váhu batohu, nedávat zbytečnosti.
Žofi
Žvatlalka
Žvatlalka

246 příspěvků
16. únor 2012
Příspěvekod Zuzeca » pátek 24. říjen 2014, 13:34
Péřový spacák jsem psala hlavně kvůli váze. U těch dětí je znát každý gram. Takže 600g u péřového, ten Deuter duté vlákno mal 900g a zmíněný Hannah Sherpa 1200g. Pokud k tomu připočtu váhu batohu, oblečení, jídla a vody...no jsme na 7kg jen to hvízdne.

Jinak my máme péřák Sir Joseph pro mladšího (jezdíme na tábory od mimin, v noci tam bývá klidně 5 stupňů) a s údržbou problém nebyl nikdy. Navlhne stejně jako duté vlákno, suší se taky tak. On je taky asi péřák a péřák...
Matouš - 19.8.2007
Jonáš - 12.12.2011
Zuzeca
Drbna
Drbna

4288 příspěvků
28. prosinec 2006
Praha
Příspěvekod Elsa » pátek 24. říjen 2014, 16:15
No, taky se snažím zorientovat. Syn zvládal s batohem po mně nebo po manželovi (po mně vyloženě historický kousek zn. Tesco, ale zatím drží :) ), ovšem naše princezna má asi 113 cm a 20 kg, tak uvažujeme o tom dětském batohu. Jenže je snad fakt jen ten Deuter, a ta cena je momentálně téměř nedostižná :( . Neprodáváte někdo použitý?

Jinak já jsem začala se strategií, že děti nejdřív jezdí se starými věcmi, co najdeme doma, až když bude jasné, že se budou nadále aktivně účastnit, kupují se nové. Resp. teda syn nějaký spacák za body od Spořitelny (už to nefunguje) a batohy, jak výše uvedeno. Dosti na tom, že jsme museli na tábor kupovat nový kufr, neb žádný starý jsme nesehnali nikde k zapůjčení a ten jeden na rodinné dovolené jsme nechtěli obětovat. Pomalu bych měla hlídat akce v kauflandu, prý mívají takové ty klasické kufry občas za 300 (tchýně s ním jezdí normálně na dovolenou, tak by to neměl být nějaký krám).

Ovšem nad mé chápání je, že ešus stojí několik set, skautská košile 500... Jasně, jsou to věci, které se užijou několik let, ale na rozdíl od výprav byla výbava první rok na tábor docela pálka. A to chudák pořád nemá tu KPZ :roll: ...

A teda aby to nezapadlo - koupili bychom použitý, nepoškozený dětský batoh 30-40l.
Elsa
Diskutérka
Diskutérka

2851 příspěvků
16. září 2009
Praha
Příspěvekod Xsamotar » pátek 24. říjen 2014, 16:23
Dcera byla teprve na třech schůzkách, ale trochu mě tu děsíte :palma:
Xsamotar
Kavárenská povalečka :-)

22157 příspěvků
30. září 2008