ADV TOP
ADV LEFT

Skautské výpravy - batoh, spacák

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaris » pátek 24. říjen 2014, 16:36
na levnější batohy mrkněte ještě do Decathlonu, pokud ho máte někde po ruce
my máme jeden od tam (za 1000) , pravda je to padesátka už, ale má stavitelná záda na tři polohy, takže krom dcery si ho můžu vzít i já. Zn. Quechua, typ Forclaz. Možná tam měli i menší.
spacáky máme Hannah - teplé a lehké a pak Husky Magic, ten je teda super teplý, ale taky parádně těžký :-? (1,4kg)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Gyta » pátek 24. říjen 2014, 17:20
Ahoj, my máme teď čerstvě Deutra ACT LITE 30+10 SL. Už ho měla starší dcera (vysoká cca 129 cm, 9 let) na výpravě, i já na víkendové akci. Čili i při té ceně je to pro naši rodinu se třemi ženami docela dobrá volba. Budeme se o něj zatím střídat.

Můžete mi prosím někdo doporučit pohorky pro holku 9 let, cca 36 velikost. Za měsíc je další výprava.

Díky, Gyta
Gyta
Krafařka
Krafařka

630 příspěvků
03. leden 2011
Příspěvekod Zuza77 » pátek 24. říjen 2014, 22:01
Gyto, ted mi u nas ve zdravych botkach ukazovala pani pohorky od Fare. Do 36 detske, od 36 damske. Vubec to nevypadalo spatne. (jasne ze na moje tibetky za ctyri a pul to nema, ale to jsem byla svobodna, bezdetna a nachodila po tech horach rocne tak 800km - ale taky ty boty vydrzely deset let intenzivni zateze, to asi neni na skauta potreba).
Zuza77
Howgh
Howgh

12753 příspěvků
29. listopad 2009
Příspěvekod Fialinka » pátek 24. říjen 2014, 22:16
Co se týče spacáků, taky musím podpořit Primu, poměr cena/výkon dle mé zkušenosti výborný :-).
J. 9/2008
K. 11/2010
Fialinka
Kecka
Kecka

1520 příspěvků
06. září 2008
Příspěvekod Mys_mys » sobota 25. říjen 2014, 00:11
U nas vyprava do divociny aktualni. Prosim, nejake doporuceni na pohory?
Mys_mys
Howgh
Howgh

10057 příspěvků
08. únor 2012
Příspěvekod Zahradnice » sobota 25. říjen 2014, 06:58
Dcera je právě na výpravě a má tyto boty: Merrell CALIA MID GORE-TEX . Zatím můžu říct, že jí dobře padnou a jsou lehké. Má je prvně. Uvidím s čím přijede.
Do velikosti 37 jsem jí kupovala takovéto boty v Deichmannu, ale ve vel.38 už jsem tam žádné dobré neobjevila. Letos se mi zdála nabídka chudší nebo už jsem přišla pozdě a jsou vyprodaný.
Batoh má s sebou a z hlavy nevím značku, akorát že je červeno-šedivý, do batohu se dá jít i postranním zipem, na obě strany se dá něco připevnit, je s pláštěnkou, má polstrovaná záda.
Kupoval manžel a dal si záležet :D .
Zahradnice
Krafařka
Krafařka

644 příspěvků
19. říjen 2007
na kopečku
Příspěvekod Veru123 » sobota 25. říjen 2014, 07:40
Holky, díky ;-)
Ještě chci napsat, že jsem včera koukla do Lidlu na ty batohy a vzala jsem ho, do začátku vypadá dobře, ještě boty a spacák :roll:
Veru123
Klábosilka
Klábosilka

400 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gyta » sobota 25. říjen 2014, 15:21
Ženy, díky za poradu s pohorami. Něco vyberu. Hledám stejně jako vy poměr cena výkon vzhledem k tomu, že toho v nich skautka tolik nenachodí, než z nich vyroste.

U batohu to bylo snazší. Vím, že vydrží dceři až do dospělosti, nebo ho budu mít já. Ta dětská záda nejsou pro mě problém a to mám normální postavu, nejsem nijak mrňavá, ani hubená.

Muž taky prohlížel eshopy s pohorkami a docela mě dostala jejich váha. Kožené dětské jsou fakt na dítě podle mě těžký. Pak je to vopruz, těžkej bágl, težký boty....

A výprava má být radost, že:-)
G.
Gyta
Krafařka
Krafařka

630 příspěvků
03. leden 2011
Příspěvekod Jandulka » sobota 25. říjen 2014, 16:08
Taky jsem teď vybavovala dva skauty - ešus jsme teda kupovali už loni a stál asi 120 Kč na akci, zn. Toro. Batoh je z Tesca - 45 l, lehoučký, krásně se tam vše vejde a ještě zbylo místo (jeli včera na 4 denní výpravu), stál kolem 600 Kč, má integrovanou pláštěnku, dvě postranní kapsy, kapsu na víku a vpředu takovou tu gumu, za kterou strčím karimatku.

Ovšem skautská košile (kupovali jsme novou), to byla teda pálka (tuším přes 600). Boty jsme nuceně pořizovali na poslední chvíli ve Sportissimu - kluk má zrovna blbou velikost 36, takže jsme pořídili jakési černé dámské, není to žádná známá značka a stály asi 1000 Kč, uvidím s jakou přijede (membrána tam sice byla, ale jakýsi no name ...tex)
Jandulka
Kecka
Kecka

1813 příspěvků
21. září 2006
Brno
Příspěvekod Bledulik » sobota 25. říjen 2014, 16:25
Já taky kupuju v Lidlu hodně věcí, jsem hodně spokojená, ale velký batoh kupovaný loni jsem teď vyhodila. Začal se párat u zipu, přezky se povolovaly. Zatím to byl jediný problém, takže po batohu bych koukla někam jinam.
Bledulik
Klábosilka
Klábosilka

494 příspěvků
30. duben 2009
Příspěvekod Klaris » sobota 25. říjen 2014, 16:25
jo batoh z Lidlu - koupil si muž (na kolo, 30l) , půjčil dítku a některá poutka nepřežila ten jediný víkend..
jinak s oblečením z Lidlu spokojenost, i zimní boty dobré, ale batohy fakt ne
Klaris

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Klaris » sobota 25. říjen 2014, 16:27
jo a pohorky máme letos Fare, ale zkušenostmi nemohu slouži, máme je prvně, ale vypadají dobře a nejsou moc těžké. Jak moc jsou nepromokavé a teplé ukáže až tato zima :)
Klaris

8436 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Aniiik » sobota 25. říjen 2014, 16:36
[quote="Jandulka"]Taky jsem teď vybavovala dva skauty - ešus jsme teda kupovali už loni a stál asi 120 Kč na akci, zn. Toro. Batoh je z Tesca - 45 l, lehoučký, krásně se tam vše vejde a ještě zbylo místo (jeli včera na 4 denní výpravu), stál kolem 600 Kč, má integrovanou pláštěnku, dvě postranní kapsy, kapsu na víku a vpředu takovou tu gumu, za kterou strčím karimatku.

Batoh máme asi stejný, podle popisu, úplně ho vidím. Dcera s ním dneska odjela na 4-denní výpravu, už teda podruhé, takže už je vyzkoušen a ok.
Spacák máme tenhle
http://www.pinguincz.cz/cs/zbozi/savana-junior/p-153
nutno říct,že dcera jezdí pouze na výpravy se spaním v budově, v chatce, zkrátka střecha nad hlavou, byť bez topení, nemáme rády stany, takže tento spacák stačí a je ok.
Aniiik
Krafařka
Krafařka

814 příspěvků
22. červen 2008
Brno
Příspěvekod Misapoho » úterý 20. září 2016, 10:47
Ahoj,
holka prvňačka začíná chodit do skauta. Je poměrně velká a žádný drobek.
Máme malý spacák a karimatku ze dřív, naštěstí.
Musíme ale nakoupit větší batoh na jednodenní akce (to ale bylo v plánu na využívání mimo skaut) a budeme muset koupit nějaký větší batoh na delší akce.

Teď mají v půlce října přespávání v klubovně - to je v pohodě. Ale na konci října jedou poměrně daleko vlakem na 4 noci. To se asi do toho 40l Deuteru nezbalí, co?
Já jsem megaloman, nevím, jak to tam všechno nacpeme. Mají mít samozřejmě karimatku, spacák, hrnek, ešus a všechny tyhle rozměrné věci.
Spolumatka, co tam má dceru od minulého roku, tak prý jeli s krosnou. Říkám si, jestli by nebyl malý kufřík na kolečka, na který si přikurtuje spacák a karimatku + batoh na záda, lepší ... Jedou do Hradce Králové, takže předpokládám, že ne mimo civilizaci, ale na tuty to nevím, kudy to budou táhnout ...

Ty pohory ... kupujete vyšší? Kotníčkové? Dcera má koupené z Decathlonu s membránou ...

díky za info

díky za info ...
Misapoho
Treperenda
Treperenda

1030 příspěvků
05. červenec 2007
Benešovsko
Příspěvekod Lu » úterý 20. září 2016, 11:18
Ahoj,
naši kluci jezdi na víkendové výpravy se 40l Deuterem v pohodě. Mají Fox 40. Spacák mají v ruce, karimatku na krosně. Jednu sadu oblečení maji na sobě, druhou v krosně. K tomu věci jako ešus, jídlo... atd. Někdy mají i malý batužek s sebou, když vím, že budou někam výletit přes den.
Kufřík na kolečka bych rozhodně nedávala. I když jedou do velkého města, předpokládala bych, že půjdou nakonec do přírody. Aby pak netáhla kufr v ruce. :-?
Pohory máme taky z Decathlonu, normálně kotníkové, stříkám je impregnací.
Lu
Krafařka
Krafařka

919 příspěvků
17. červen 2007