ADV TOP
ADV LEFT

Školní jídelny Scolarest

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Inkognito » úterý 19. květen 2015, 21:15
Zdravím BC a jdu si s prosíkem pro informace. V naší škole a školce se uvažuje o tom, že by zde vařila firma Scolarest. Jaké jsou Vaše zkušenosti?
Díky, díky, díky
Potápka
(inko kvůli šmírákům)
Inkognito Inkognito

Příspěvekod Melibea » středa 20. květen 2015, 22:11
Pozitiva:
- výběr jídel, nemusí se předem objednávat
- saláty, dítě si samo nabírá
- děti mají kartu, na kterou vkládám peníze, děti nedostanou peníze do ruky, pokud kartu ztratí, dá se zablokovat
- elektronický systém přístupný na internetu - vidím stav konta, co dítě nakoupilo, nabízejí i jiný sortiment (viz negativa), ale lze zablokovat (paní u kasy uvidí zákaz a neprodá), dokonce lze dítě objednat i jídlo, které si má vzít (nezkoušela jsem)
- u nás pohodová paní u kasy, když dítě kartu zapomene, jídlo vydá, odečte příště

Negativa:
- asi kvalita jídla, ale já tam nikdy nejedla, představuju si na můj vkus dost polotovarů a ochucovadel
- nabízejí i jiný sortiment - cukrovinky, nanuky, limonády, ale rodič může nákup zakázat

- mají systém Barvožrout, kdy jsou jídla rozdělená do kategorií a dítě se má snažit, aby mělo správný poměr různých druhů jídel = málo moučných a masitých, více zeleninových; Scolarest to asi často má jako trumf při vyjednávání nových poboček, zní to úžasně, ale realita podle mě dost pokulhává. Pokaždé, když se podívám do systému, tak mám chuť si jeden měsíc Barvožrouta zahrát, mám pocit, že to snad ani nejde splnit. Zeleninová jídla jsou někdy jídla, která se do jiných kategorií nevejdou, třeba houbové rizoto nebo koprovka s bramborem a vajíčkem.

Děti jsou s jídlem spokojení, ale asi jedou českou klasiku. A jako většina dětí nejí polévky.
Melibea
Drbna
Drbna

4268 příspěvků
22. září 2006
Východní Čechy