ADV TOP
ADV LEFT

Jak na Sněžku?

Cokoliv se týká dětí a nelze zařadit výše

Moderátoři: Trixl, Mirabilis

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Josefka » čtvrtek 27. duben 2017, 20:48
Jsme nesportujici rodina. Nedovolenkujeme ale plníme bodové výzvy. Letos chcem pokořit naši nejvyšší horu. Hned se množí dotazy, jestli je tam lanovka. Kde nejblíž přespat? Čím to prckum ozvlastnit?
Obrázek


Obrázek
Uživatelský avatar
Josefka
Howgh
Howgh
 
6171 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Pepro » pátek 28. duben 2017, 07:27
byli jsme tam, když mladšímu bylo 5,5.
Zaparkovali jsme auto ve Velké Úpě, lanovkou vyjeli na Portášky, od tama je opravdu pohodová cesta (i na kočárek) na Růžohorky. Samozřejmě stále do kopce. Tam jsme dali svačinu, dlouho poseděli a plánovali na Sněžku jet lanovkou z Růžohorek. Bohužel kvůli velkému větru tam ten den lanovka končila a na Sněžku nejezdila. Tak jsme to šli pěšky. Je to kousek, ale cesta fakt nic moc, vyšší schody. Dali jsme to, ale toho mladšího jsme chvíli i nesli. Na Sněžce byla nechutná zima, velký vítr, takže jsme zalezli do Poštovny, snědli sváču, koupili suvenýry (medaili za výstup na Sněžku, z té měli fakt radost), dali razítka atd, pak udělali 2 fotky venku, honem koukli z vyhlídek a pokračovali jsme dolů k Slezskému domu. Tam už to bylo fajn. Pak jsme šli pěšky dolů Obřím dolem do Pece, od tama autobusem tu jednu zastávku do Úpy. Takže celodenní výlet, zhruba 15 km, až na ten úsek Růžohorky-Sněžka jsme to dali v pohodě. Pod Obřím dolem (tuším Bouda pod Sněžkou) jsme si dávali lehčí večeři.
U našich na Moravě bylo ten den 25 stupňů, v Peci 15 a na Sněžce 5. Na Růžohorkách jsme se opalovali. Doporučuju opravdu nepodcenit oblečení.
Vzhledem k tomu, že se tam dá v pohodě zaparkovat (a parkovné nebylo přemrštěné) můžeš ubytko pořešit kdekoli v dojezdné vzdálenosti, my bydleli až v Černém Dole.

Dá se jít i přímo z Pece na Růžohorky, ale to je pro ty malý děti už fakt náročný - tedy s pokračováním na Sněžku, protože jinak výlet Pec-Růžohorky-Portášky-Úpa je taky moc fajn.
Na lanovku Pec-Sněžka se stojí velké fronty, je to docela drahý, ale pokud nejste turisti, tak to řeší hodně. Obří důl bych si ujít rozhodně nenechala.
Můžete si domluvit přespání i někde nahoře v nějaké boudě.

hlavně sledovat počasí, protože když bude zataženo, nic neuvidíte, když bude moc zima, tak si to nahoře neužijete.

EDIT - měli jsme tehdy koupený tourpas, s dětma se to vyplatilo - lanovky nám hodně zpestřily výlety.
https://leto.skiresort.cz/skiresort/tourpas/
Pepro
Klevetnice
Klevetnice
 
3867 příspěvků
16. leden 2009
JM
Příspěvekod Gedžitka » pátek 28. duben 2017, 18:57
Josefko,

my jsme teda až na Sněžku nedošly, na to nebyl čas, ale šly jsme s kamarádkou z Malé Horní Úpy na Jelenku (tam mimochodem měli luxusní borůvkové knedle). Na tu Jelenku jsme to šly asi hodinu a půl, protože jsme potkaly pána s krásnýma československýma vlčákama a ještě jsme si s nimi zašly z cesty na vyhlídku. Jinak se jde po naučné stezce Jelení. Z Jelenky na Sněžku by to mělo být cca hodinu.

Bydlely jsme na Černavě, domácké prostředí a spousta dobrého jídla.
Uživatelský avatar
Gedžitka
ZRNKA tým
ZRNKA tým
 
4520 příspěvků
16. červen 2008
Praha
Příspěvekod Efča » sobota 29. duben 2017, 06:04
Byli jsme loni, děti čerstvých 5.

Základ je vybrat si pěkný den, hezké počasí, bez větru. Vyrazili jsme v 8,20 ráno z Pece na lanovku, stihli jsme bez fronty. Cca v 10 už je fronta velká, na hodiny.
Vyjeli jsme nahoru, koupili suvenyry, udělali fotky. Zima tam celkem byla. Dolů jsme šli přes Obří důl. Cca 7 km výlet.
Příští rok půjdeme dolů delší variantou, myslím ze to vede pres Richterovy boudy.
Uživatelský avatar
Efča
Howgh
Howgh
 
9318 příspěvků
13. listopad 2006
Příspěvekod Josefka » sobota 29. duben 2017, 07:45
Zatím díky. Hned jak úvodu píšu, že jsme nesportovní rodina. Až na matku nikdo neujde víc než 2 km. Začínám tedy setrit na lanovky;-)
Uživatelský avatar
Josefka
Howgh
Howgh
 
6171 příspěvků
28. září 2006
Plzeň
Příspěvekod Kaktuska » sobota 29. duben 2017, 11:50
Se zajmem sleduji! Ja mam v planu nahoru po svych, dolu lanovkou. Byla jsem tam asi 3x a v hlave mi utkvela prave ta cesta dolu po kamenech, kotniky me bolely uz tehdy, po letech to lepsi nebude. Pubertaci budou pindat tak jako tak, triletou si nejak prostridame na zadech v manduce. No ale konkretni plan zadny neni tak dekuji za inspiraci!
Uživatelský avatar
Kaktuska
Treperenda
Treperenda
 
1027 příspěvků
25. duben 2007
Praha
Příspěvekod Pepro » sobota 29. duben 2017, 20:13
Kaktuska píše:Se zajmem sleduji! Ja mam v planu nahoru po svych, dolu lanovkou. Byla jsem tam asi 3x a v hlave mi utkvela prave ta cesta dolu po kamenech, kotniky me bolely uz tehdy, po letech to lepsi nebude. Pubertaci budou pindat tak jako tak, triletou si nejak prostridame na zadech v manduce. No ale konkretni plan zadny neni tak dekuji za inspiraci!


obřím dolem nahoru to je parádní - sice záhul, ale krásný rozhled...
Mě zase bolely při cestě dolů kolena...
Pepro
Klevetnice
Klevetnice
 
3867 příspěvků
16. leden 2009
JM

Kdo je online

Uživatelé procházející toto fórum: Žádní registrovaní uživatelé a 6 návštevníků

Poslední diskuze
  Poslední příspěvky
   Poslední komentáře
    © 2009 - 2013 Baby-Cafe.cz, všechna práva vyhrazena.

    Partnerské odkazy