ADV TOP
ADV LEFT

Látkařka ze Zlínského kraje

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Hortenzie » čtvrtek 13. listopad 2008, 21:37
Marko píše:Hortenzie a z čeho šiješ a podlé jakého střihu?
s mašinou jsem kamarádka, tak bych mohla něco zkusit.

Marko - já si vytiskla tento návod tento a nedělala to jako plenku tots bots - zkrátka jak se tam píše o tom jestli chcete tu kapsu, tak jsem to dělala přesně tak - defacto je to jen plenka o dvou vrstvách, bez vkládaček a zadních gumiček (ty se mi hned zkraje neosvědčily, tak jsem je vypárala a u ostatních jsem je nechtěla dělat - malého dost tlačily :( ) jinak já kamarádka s mašinou nejsem - bohužel :( - šila mi je tchýně :-* :erik: já jsem jí to jen nastřihla, dala vždy dvě k sobě, ona mi to obšila, dala dvě gumky k nožkám a bylo :) a z čeho sem to šila? půlka je šitá z Popolini froté čtverců 75x75 nebo kolik je ten rozměr nevím přesně, jsou béžové barvy (koupila jsem je za dobrou cenu a celkem ani moc nevyužívala) a půlka je šitá z domácího froté prostěradla - co bývávalo před 15 lety, je to to první - takové spíš ručníkové - ne jak se dělá včil :-? je suprovně pevné. a jede v tom už druhé dítko - intenzivně - a odhaduju že ještě min. dvě v tom možou byt ;) tož tak - klidně se ještě ptej co tě zajímá ;)
Hortenzie
Treperenda
Treperenda

1461 příspěvků
21. září 2006
milované valašsko :-)
Příspěvekod Kejmiska » pátek 14. listopad 2008, 22:22
ahoj,
pisete hezky narecne, ja na to nejsem na netu moc zvykla, jenom kdysi s kamosem po icq, ale to bylo uz moc co sme kolikrat vymysleli,.. sak ja si brzo zvyknu aj s vama. Kdybych obcas poletla neco hanackeho ,toz sorry, sem studovala a pracovala deset let v holomocu

dneska jsem byla na cviceni a jeste litala po zline s malym v manduce (nemohla jsem se rozhodnout mezi mandcou a satkem a manzel jednoznacne chtel nositko, tak mame nositko, ale satek na doma mam starsi od kamosky :) ... tak su docela KO, aspon budu strucna :))

no ja prave porad resim tu kousavost u vlnaku, mam dva vlnene svetry a kratky rukav pod to nesnesu, toz sem si taky rikala, ze asi na zadku bych to mit nechtela, merino vlnu sem uz vynalezla ve vic internetovych obchodech, ale este se chcu poptat v kamenych ve zline, traba budou neco mit.

Hortenzie, diky za velkorysou nabidku prijet se podivat na vlnaky, ale nespis z teho nic nebude, ja sem z kostelce (teda puvodne stare dobre jizni svahy, ale vdala jsem se za synka odtud), ale bohzuel su naprosto nepouzitelna ridicka, takze bych autem rozhodne do slusek nedorazla, bych musela busem, to by moha byt sranda, nezkusena prvomatka s malym deckem bych se soukala do housacaru nebo co k vam jezdi. smula.

co jeste? dneska asi uz nic nevyplodim.
vlastne jo, jednu libustku, dalsi latkarka ve zline je jedna studentka z ciny, ma ted mesicni holcicku a porad se ji prudila, tak normalne latkuje na kolejich, docela mazec bez pracky, vany, balkonu. sama se sem bohuzel neprihlasi, protoze cesky umi asi tak deset vet, tak to delam za ni. 8-)
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Hortenzie » úterý 18. listopad 2008, 11:26
kejmisko - ty jsi z Kostelce? tam bydlí taky jedná látkařka - Hanele - máme stejně staré chlapečky. Ale bohužel možností a času na návštěvy je z mé strany málo :( :( hanelka má myslím i nějaké vlňáčky tak bys to mohla zkuknout aj u ní ;) jinak ještě k téj vlně - taky sem létala po Zlíně a sháněla vlnu ale nenašla :-( max. s příměsí vlny a to bylo tak všecko :-( jinak nic. ale to bylo před rokem a půl možná že včil je už větší výběr ;)

jo a ta studentka z číny to je teda mazec :o :o ale co by neudělala milující matka pro své dítě že? :erik: :erik: :erik:
Hortenzie
Treperenda
Treperenda

1461 příspěvků
21. září 2006
milované valašsko :-)
Příspěvekod Kejmiska » úterý 18. listopad 2008, 14:11
jo hanele je z kostelce? ten nick jsem tady urcite nekde videla, tak se po ni jeste podivam a pripadne si vyzebram audienci, diky za info, snad ji to nebude vadit.

hortenzie, s vlnou mas pravdu, dneska jsem shanela merino vlnu v kamennych a je to bida, vsude maji jen 50 na 50 s akrylem, tak to objednam na netu, jen jeste nevim, jestli tenci nebo tlustsi tu vlnu, ale stejne asi ucinim pokus a pak se uvidi.

no, cinanka je husta, kdyby mi to nebylo trapne, fakt to zdokumentuju, ma nejakych par hadriku, ja jsem ji dala k tomu mozna tak 15 čč (zatim pouziva po jedne), indka ji usila takove zavazovacky ze super jemne indicke bavlny, a jede, kazdy den to perou ve sprchovem koute, tak jsem ji aspon prinesla ocet, aby to trosku lip desinfikovalo. Ale musim rict, ze holcicka je mnohem lepsi, mela chudak tu prcinku fakt temer dokrve¨.
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008
Příspěvekod Kejmiska » úterý 18. listopad 2008, 22:41
mila Hortenzie, diky za tip na latkarku z kostelce, pozitri mam s hanele rande :holka:
moc zdravim
k.
Kejmiska
Howgh
Howgh

5333 příspěvků
09. listopad 2008