ADV TOP
ADV LEFT

Látkovky - DRBÁRNA

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Albi » pondělí 25. září 2006, 15:38
Ahojky,

ačkoli čekám už druhého potomka, potřebuji se v této problematice teprve zorientovat.

Anika vyrostla v pamperskách, tentokrát bych ráda zkusila látkové pleny.
V okolíjsem měla možnost něco okoukat, ale stejně v tom plavu:-)

Najdou se tu maminky, co mi do zčátku dají užitečné rady?
Co vám vyhovuje? Klasické tetrapleny? Nebo nějaké speciální ať Bambino Mio nebo Popolinky? Nebo kombince? Pleny bavlněné, froté, vícevrstevné?

Jsem ztracená a uvítám každou radu a zkušenost :-)

Díky moc Albi

*zařazeno
Albi
Žvatlalka
Žvatlalka

167 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Evelion » pondělí 25. září 2006, 16:59
Ahoj,
co se úplně zkušeností týká neporadím - začla jsem s nima pozdě a Mates protestuje.
Ale nejvíc se mi líbily ImseVimse, jsou málo objemný, sajou a na noc dáš ještě navíc savou vložku a je to ....
Pořád doufám že si Máťa ještě zvykne ...
Evča + Matyáš (11,5let)
Evelion
Klevetnice
Klevetnice

3035 příspěvků
21. září 2006
Příbram
Příspěvekod Maxik » pondělí 25. září 2006, 17:14
Používám obyčejné čtvercovky a kalhotky BambinoMio - od cca 2 týdnů stále, nevyšlo to draho, rychle schnou a jsou variabilní (dáš jednu nebo dvě, různé sklady - novorozenecký, na kluka, obyč.,...), ale je třeba je skládat. Zajímavé by mohly být vícevrstvé pleny (jako jsou orig. BM), jen nevím, jak by mi v bytě schly mimo topnou sezónu.
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Hope » pondělí 25. září 2006, 18:12
nazdarek
pouzivame popolini... v lete schnou uplne paradne (na slunicku samozrejme) v zime je to trochu horsi.. ale nejdele mi schly asi 2 dny.. ale je fakt ze bylo hnusne a hlavne vlhko (malo se topilo).. neni to tak strasne jak se obcas rika... jde jen o to rozvesit je tak, aby byly trochu dal od sebe.. kdyz je nekdo namacka jednu na druhou tak to pak samo schne dyl...
jinak my mame biobavlnu...na noc se tam da dat taky vlozka, takze v noci ani neprebalujem.. terezka to nevyzaduje, vzbudi se, zpucne flasku a spi dal :lol: prebalujem vecer po koupani (kolem 6 - 7) a pak rano az vstanem (vetsinou mezi 7 a 8).. takze tak :wink:
Hope a mrnousiny

projekt 365
Hope
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

3414 příspěvků
21. září 2006
u Opavy
Příspěvekod Hope » pondělí 25. září 2006, 18:16
jo jeste dodavam, jsou objemnejsi nez jednorazovky (jak necekane :) ) ale terce to nevadi.. behem sestinedeli jsme meli jednorazovky (byla jsem naprosto KO takze nejaky prani plen jsem mela hadejte kde :twisted: ) no a po sestinedeli jsme presli ma popo.... akorat kdyz nekam jedem treba na dovcu a tak tak berem jednorazovky.....
k ty objemnosti - pro mimca ktera maji nedovyvinute jaderka u kycli to zaroven nahrazuje siroke baleni ... vetsinou to na kotrolach kycli chvali, ze i pro ty kteri nemaji zadne problemy je to lepsi.... (nam jako miminum davaly snad vsechny matky preventivne siroke baleni) .. - cimz nechci rict ze mame delat veci jako ony.. rozhodne ne vsechny :o

jsem se nejak rozepsala :oops:
Hope a mrnousiny

projekt 365
Hope
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

3414 příspěvků
21. září 2006
u Opavy
Příspěvekod Alibaba » pondělí 25. září 2006, 18:38
Ahoj Albi :wink:

Ja pouzivam obycajne stvorce, pretoze mi maximalne vyhovuju. Rychlo schnu, dobre sa peru, zehlit netreba... + k tomu nohavicky BM (Bambino Mio), alebo im podobne (znacku netusim). Mam aj natahovacie vlnacky, ale ten system na suchy zips mi vyhovuje lepsie. Mam aj niekolko originalnych plienok BM (to su tie viacvrstvove) a su super, jedna vyda za dve stvorcovky, tie davam na spanie. Normalne davam len jednu stvorcovku, prebalujem tak po 2 hodinach a to je kolkokrat polosucha (moje dieta pije minimalne, tak aspon nejaku "vyhodu" to ma). Periem tak asi raz za tyzden, zeby ma plienky nejak oberali o cas som si nevsimla :wink: Na noc a na navstevy davam jednorazovky.

Mam aj popolini, ale s tymi som sa nedokazala skamosit, lezia mi v skrini. Ale dost som vyuzivala tie vkladacie vlozky, tie su vyborne, odporucam.

Ozaj a davam zakazdym separacku.
Alibaba
Klábosilka
Klábosilka

344 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Lenka_ » pondělí 25. září 2006, 18:40
Zalezi i kolik do toho chces investovat.

Me se nejvice osvedcila kombinace BM kalhotky, 2 klasicke ctvercovky, 1 fleecova separacka, 1 viskozova separacka.

Mam i jednu flanelovou kalhotkovou plenu Hamiko Od Baby Lucy a jsem z ni zklamana. Dcera ma 16 mesicu a behem hodiny ji uplne procura. Kdyz do ni dam ctvercovku nebo maly ikea rucnicek, tak se ji zase spatne chodi. Takze plenu pouzivam jenom tesne pred koupanim nebo, kdyz vim, ze budu brzo prebalovat.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Albi » pondělí 25. září 2006, 18:57
Holky, díky díky moc,
to jsem potřebovala slyšet:-)

Pro začátek asi zkusím čtvercovky a koupím nějaké ty BM kalhotky a uvidíme...
Separačky určitě pořídím, jen o fleesové slyším poprvé...

A jak je skladujete? V čem perete? Na kolik? určitě bez aviváže, že? Dáváte ocet nebo ani ten ne?

To je zase kaskáda otázek:-)

Alibaba, kdyžtak pak čekej hromadu dotazů, až si nebudu vědět rady:-)

Hope, objemnost mi nevadí, já nan noc dávala i Anice látkovku přes pemprdu, kvůli kyčlím. A musím říct, že co znám děti v látkovkách, rozhodně v pohyblivosti za papíráčkama nejsou:-)))

Maxik, sklady musím nastudovat, někde jsem to viděla, snad se zase dopátrám. Taky podle toho, co se nám narodí, žejo:-)))

Evewolf, o téhle značce slyším prvně...

Díky za informace moc moc!!!
Albi

Dík moc za pomoc, Albi
Albi
Žvatlalka
Žvatlalka

167 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Lenka_ » pondělí 25. září 2006, 19:09
Ja teda skladuju pleny hodne netradicne, ale vyhovuje mi to. Mam na ne normalni odpadkovy kos s vikem, kde je pres den hazim. Vecer je potom dam do kyble s vodou (nekdy pridam jeste sliz) a postavim na balkon. Necham je tam tak den nebo dva a potom normalne povesim ven na snuru. Az uschnou, tak jsou sice porad spinave, ale nesmrdi, tak je hodim normalne do kose se spinavym pradlem. Peru jednou tydne s bilym pradlem. Mozna, kdybych prala bile casteji, tak peru i pleny casteji, ale takhle jimi vzdy doplnim pracku bileho na 60 stupnu a druhou na 40 stupnu.

Fleecove separcky jsou ted novinka. Prodavaji se asi mesic, pokud vim. Jedna stoji 25,- Kc. Nicmene ja jsem si nastrihala separacky z fleccove deky a taky slouzi dobre. Pokud chces, tak se podivej na www.latkovky.cz , tam je prodavaji. Odvadi vlhkost od pokozky trosku lepe nez viskozove. Ja na ne davam jeste viskozovou, protoze ji pokadenou muzu vyhodit. Jinak bez fleesovych jsme se obesly 15 mesicu a bylo to v pohode. Ale s nimi je to proste komfortnejsi.
Lenka_
Treperenda
Treperenda

1109 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Tanisek » pondělí 25. září 2006, 19:14
Ahojka mám BM mimotopící sezonu schnou fajn... na sluníčku. jinak je sbírám cca 2. den a mezitím používám buď klasické české plenky nebo ekoplenky jednorázovky. Jen teď řeším nevypratelné fleky :roll: :oops:
Vojtík 10.10. 2005
Amélka 8.5. 2009
Berunka 24.12. 2010
Tanisek
Žvatlalka
Žvatlalka

162 příspěvků
24. září 2006
u Plzeň
Příspěvekod Alibaba » pondělí 25. září 2006, 19:15
Albi, coby si si nevedela rady :wink: Nie je to ziadna veda.
(Teda jedine zeby si prepadla latkovemu sialenstvu a zacala skusat vsetky mozne aj nemozne znacky plienok co su teraz na vyber :D :D :D Tomu sa uz povie "veda", len musis mat vela penazi :D )

K tomu praniu: pocurane plienky idu priamo do kybla, ktory mam pod umyvadlom v kupelni. Pokadene hned po nehode preperiem mydlom (Lanza) a idu tiez do kybla. Vecer vyuzijem vodu v ktorej sa mala vykupala a nahadzem do nej plienky z celeho dna. Ked si spomeniem (nejneskor ked si umyvam zuby) tak ich vyzmycham a hodim do kybla k ostatnym. Skladujem nasucho, nic mi nesmrdi, pretoze plienky su viac-menej "predprane".
No a periem v Lovele alebo pouzivam aj Persil senzitiv, bez avivaze, ocot dam alebo nie.
Alibaba
Klábosilka
Klábosilka

344 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Tanisek » pondělí 25. září 2006, 19:22
k otázce ceny - koupila jsem sadu od narození po nočník, české jsem podědila. Cena sady je 6000,-
skladování já v kýblu od pracího prášku s víkem
šířka opravdu jen o něco málo než jednorázovka jak mrně chdí, tak se ta plenka skasá doprostřed kalhotek, ale neproteče to.
Peru 1x týdně (při průjmíku nebo nemoci 2x) v prášku jako vše ostatní na bílou bavlnu 60°C na začátku přidávám ocet, na konci místo aviváže taky ocet
separačky místo nich používám vyprané jednorázové ubrousky (jednou jsem ho omylem vyprala a od té doby je peru schválně, vydrží tak 5x vyprání)
Vojtík 10.10. 2005
Amélka 8.5. 2009
Berunka 24.12. 2010
Tanisek
Žvatlalka
Žvatlalka

162 příspěvků
24. září 2006
u Plzeň
Příspěvekod Albi » pondělí 25. září 2006, 19:29
Super, díky díky.

Ali, no ono když člověk dva roky nasadí papírovku, sundá a vyhodí, je z látkovek trochu mimo:-)
Ale určitě jde o zvyk.

Díky všem z rady, vyzkoušíme, bude příležitosti hafo:-)

Albi
Albi
Žvatlalka
Žvatlalka

167 příspěvků
18. září 2006
Příspěvekod Maxik » pondělí 25. září 2006, 19:38
Sklady + tipy na údržbu jsou pěkně popsané a nafocené na www.latkovepleny.cz

Skladuju v koši s víkem/jako popelnice - Dalisproof, peru co 5 dní, zpočátku co 3 dny, na 60 v mýdlovém slizu + ocet do posl. máchání, suché jsou na slunku za 2/3 h, doma v chladnu do druhého dne, nežehlím. Proti flekům občas vyperu na 90 a přidám sůl na skvrny z DM drogerie a pověsím na sluníčko.
Obrázek
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Karlinda » pondělí 25. září 2006, 22:35
Ahoj holky,
přidávám svou (ne)zkušenost. Mám čtvercové froté Popolini a stále bojuju, začínám znova a znova. Nechci to vzdát, jednorázovky jsou mi zdravotně podezřelé...
Vždycky dávám celulózovou separační vložku Popolini. Trhám je napůl, zatím ta velikost bohatě stačí.
Mám k těm látkovým plenám kalhotky Bambino Mio, bohužel velikost XS (miminku budou 3 měsíce) a ty jsou pro tyhle pleny příliš malé. Někdy dávám vlňáčky.
Řeším teď, jestli nakoupit raději větší kalhotky, nebo pár Bambino Mio plenek. Kalhotky stojí kolem 250 a sada plenek cca 800, ale vydrží dýl než kalhotky.
Taky mi vadí, že mi froté plenky po pár vypráních ztvrdly. Na začátku byly měkkoučké a teď piřpomínají struhadlo. Ocet dávám do každého praní místo aviváže.
Jo a miminko zabalené v jedné pleně v novorozenéckém skladu mi leží tak trochu do kopce, protože je zadeček v plence veliký...jak to řešíte?

Díky a mějte se hezky. Těším se na vaše rady a zkušenosti.

Karlinda
Karlinda
Kecka
Kecka

1988 příspěvků
24. září 2006