ADV TOP
ADV LEFT

Látkovky - DRBÁRNA

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Kdoule » středa 15. únor 2012, 20:21
Le_chat_noir,
to je tedy fakt drsný :? Já plánovala tři balení bílých na zadelku, k tomu něco méně v barvě, na blinkání a tak, abych je od sebe bezpečně poznala. Díky téhle fotce ovšem budu hodně přemýšlet o těch velkých bambusových, které bych taky hooodně chtěla... :roll:
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » středa 15. únor 2012, 20:37
ja jsem spokojena s tema kikko obycejnyma bilyma bavlnenyma.

na pusu a pod hlavu mam mix ikea, imse vimse, ruzne ceske ... kazde jiny.

moc se mi libeji flanelove tomi, maji je v brane :erik: jenze jich uz mam tolik ... kupuji kamaradkam k narozeni mimin ;-)

nevim zda je to problem tech ubrousku, ale snad ty bambusovy pliny se takhle neniceji, ale nevim ... zkusenost zadna.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Ame » středa 15. únor 2012, 20:47
mažu bambuckým máslem,vysoušení nepozoruju :mimiholka:
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » středa 15. únor 2012, 20:50
nemazu nicim, bambusovy mame tvarovany + vkladacky a nepozoruji nic
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 09:12
Ad bambucké máslo - to jsem taky neznala, hledala jsem dlouho složení, ale vypadá, že by mým už narozeným dětem nevadilo - oni jsou ořechoví alergici, čili žádný olej z jader nesnesli, byli jsme alergičtí i na sezamový olej, tehdy hit Welledy, dealerka mi tvrdila, že nikdy nezažila nepříznivou reakci pokožky... no, doufám, že to neříkala i po nás, protože kluk má silnou reakci dosud. Ale to bambucké máslo vypadá vážně, že by šlo zkusit i do mojí rodiny, dííky za dobrý tip.

Mmch, někde se tu taky psalo, že do látkovek raději nemazat, snižuje to savost a snad nějak ničí bambus či co? Bambucké máslo nevadí, nic s látkou nedělá?
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 17. únor 2012, 09:29
ahoj, ja nemazu protoze to maly nepotrebuje, prvniho jsem mazala pravidelne, jen tedy ne rybilkou, ta na ctvercovkach zustavala a navic mi desne smrdi ... ja problem s pranim mazani na dupku nemela ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 10:04
Ahoj :)

No, my tehdy vystřídali šílený počet mastí, jen jsem nedopustila kortikoid, na tuhle jemnou podplenkovou oblast by to snad byla vražda :( Ale pastovité masti, které jinak opravdu pomáhaly, ty na plence zůstávaly (byly tedy hustší než bývá rybilka, ta nám nefungovala), a třeba Pityol barvil.
V jednorázovkách to taky bylo vidět, ale tam se mu zadek zahojil tak rychle, že stačilo mazat jeden den a zadek byl dobrý.

Já to jen myslela tak, aby to nebylo proti sobě, preventivně (nebo při prvním zarudnutí) mazat kontra zhoršit funkci pleny... Já zatím plánuju dát vždycky na čtverec malý ubrousek bambus, kvůli té jemnosti. Obyč. čč byly opravdu takové hrubé, i když jsem žehlila, tak hned po počůrání dřely, to snad bambus nebude stejný...?
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 17. únor 2012, 10:13
to urcite nebude. myslis tam davat ty bmb ubrousky? to je dobry napad ;-)

ja davam jen tu separacku. nekdy ani to ne. ale kluci nemaji problem s hrubosti, proto to neresim.

oblibeny mam krem od weledy, pak mam nejaky jitrocelovy. meli jsem vzorek sudocrem z porodnice, to jsem pouzivala kdyz neco zarudlo. namazat, nechat dlouho vyvetrat, pak zabalit. do rana tam nic nebylo. dosel a nic dalsiho nekupuji. az bude potreba ...

kdyz uz velke problemy tak jsem mela buretanove hedvabi, vlnu ... to bylo vetsinou k rustu zubu. asi jak hodne slintaji tak je pak kakani kyselejsi.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Klaris » pátek 17. únor 2012, 10:17
tak koukám, že mi zmizel koment :(
to je tak když od toho odbíhám za dětma, psala jsme ho už včera aa asi zapomněla odeslat

kikko ubrousky - jsou právě jemňoučké, měkké, nehrubnou (jsou z jiného matroše než jejich plínky - ty teda žmolkují děsně), myslím tyto, aby bylo jasno : http://www.obchod-pro-deti.cz/pleny-kik ... /2575.html

z těch, co se neupatlaly od oleje na umývání zadečku (Medvídek) a které jsem pak vyhodila na hadry, nám zůstaly ty , co jsem s nimi utírala pusinku, vycpávala podprsenku apod - a ty teď používáme na doma jako látkové kapesníky

z plínek čtverocvek nežmolkují jedině imse vimse, ten nový typ

bambuckým máslem jsem řešila opruzeniny u druhorozené kolem 4.měsíce - za měsíc to spravilo poctivé mazání po každém přebalení + na noc ty zmíněné imse stay dry separačky.
ale zatímco mým dětem dělám bam. máslo dobře, tak od kamrádky atop. kluk ho zas vůbec nemohl..

všechny děti měli lehčí formu atopu, momentální batole to má ze všech nejhorší, ale kupodivu až na jisté období kolem 6tého měsíce, kdy jsem mazal kde čím včetně pevarylu, imazolu, bambuckého másla apod. problémy s opruzeninama nemá. Imse stay dry používám na noc

bamusky plíny mám akorát kalhotkové od Baby lucy a dříve Tots bots, a na těch mi vždy vadilo akorát to že pelichají a hlavně kolem nožek jsou pak hodně tvrdé a hrubé, jinak je mám ráda, hlavně proto že jsou na patentky a dítě si je neserve :)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Ame » pátek 17. únor 2012, 11:06
tož s tím mazáním se údajně nemá dávat vrstva, aby byla mast/krém na kůži vidět, ale jenom tolik, aby se to vsálo do kůže
bambucké udržuje odstup vlhkosti od kůže, podobně jako vazelína
u nás povšechně vládne kontaktní alergie, ne atopák

aby byly plíny na omak jemné, suším v sušičce na prádlo (nebo venku, když není moc vlhko, ale nesmím je přesušit, stejně tak měkkoučké, jako ze sušičky, nejsou nikdy)
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 11:25
Le_chat_noir,
jj, tak jsem to myslela, ten 30x30 bambusový čtvereček přidat jako vrchní vrstvu NS, proto jich chci mít dost, i kdyby moje představa nefungovala, myslím, že ty se neztratí ;)

Jak vidím, tak opruzeniny, byť dočasně, látkařky znají... No, můj problém je i to, že děti jsou letní, tj. hned zkraje, kdy je kůže nejcitlivější k péči, dostane záhul ještě skutečným zapařením. Toto bude taky ráče, čili opět první měsíce chytne pravděpodobně léto... U starších byla v červenec-srpen jednorázovka úplný zázrak, opruzeniny zmizely, jako by nikdy nebyly a jen jsem samozřejmě musela hlídat přikáknutí (tj. velká spotřeba, velká cena...), no, a potom s příkrmy a zoubky, jak to asi všichni známe, to jsem mazala preventivně. Jinak jsem jen po koupání a po noci (dlouhá doba v plíně bez rozbalení) mázla tenoučce Bepanthenem a v jednorázovkách problém nebyl. :?

Klaris,
a co jsi ty prosím používala jako noční variantu? Samo že zvažuju třeba VV bambus, já jen nevím, jestli nové mimi snese vlnu, napletu domácí vlňáky, poctivě víckrát naimpregnuju a potom pánubohu poručeno. Protože bez vlňáků je zbytek asi stejně málo prodyšný. Mmch oni nesnášeli ani flís :roll: Jestli vyjdou vlňáky, tak je podle mě vyhráno.
Stay dry pořídím, to za pokus stojí, a díky za tu info o bavlněných 30x30, já jsem fakt čekala, že to je stejné jako čč, jen menší. Koupím taky. Medvídek asi nepůjde, je tam mandlový a sezamový olej, oba starší reagovali už v prvních týdnech zhoršením ekzému i zadku, tak u třetího se dá čekat podobné... moje ubrousky možná budou bez oleje ;)

Ame,
ale my když jsme byli i trochu opruzení, tak když se nedala trošku vrstvička, hned se to otřelo do plíny a pro kůži to bylo jako nenamazané :roll: Jako dokud je kůže dobrá nebo jen trochu červená, tak dobrý, ale i dítě s hrozným zadkem se pak musí zabalit a bez té vrstvy (ne na kila, samozřejmě, ale počítat s otěrem, ideálně aby po rozbalení ještě nějaká mast byla na kůži k rozeznání) vždycky strašně plakal, asi jak si zakopkal a plínka dřela... navíc byl hrozně nerad rozbalený, ty moje děti byly kombinace vyloženě protilátkovacích faktorů.... Já doufám v prolomení vlivem nových materiálů, stran savosti, jemnosti, i snad těch protibakteriálních vlastností bambusu. Atopici mívají problém i s vlasem, čili už flanel, ale hůř froté, proto tu bavlnu tolik nezmiňuju.

Mně se ty plenky tolik líbí, ale brzdím se zůstat u čtverců, čtverečků, svrchňáků... a nejde mi to. Včera jsem objednala spoustu vlny v akci a dneska jsem zjistila, že objednaná merino vlna Baby nemá na stránkách výrobce uvedeno, že je superwash, ačkoliv podle látkařek to tak opravdu je :( Tak budu mít půl kila vlny s nejistým možným efektem, ach jo!! Aspoň si snad další kroky rozmyslím pětkrát místo dvakrát :?
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Ame » pátek 17. únor 2012, 11:30
superwash bude dobrá na ponožky a návleky ;)
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 11:33
Půl kila na náplety... no dobře mi tak...
Ale je tedy k vzteku, když výrobce sám si to k vlně nenapíše, i když k některým dalším vlnám tu úpravu superwash připsali... chjo.

Aspoň dvoje z toho zkusím, zase je to slabá nit, tak budou hustě pletené, možná se to opakovanou impregnací podaří rozchodit. :roll:
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 17. únor 2012, 11:33
vlnaky pouzivam od porodnice, nakupovala jsem na zlaticku. s jinou bohuzel nemam zkusenost ...

krystofa mam kvetnoveho a jachyma na zacatku cervence. nastesti se nezaparovali, hodne vetrame ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 17. únor 2012, 11:37
uplet navleky, u nas oblibene. mezi nozky jen ctcercovka na nudli. pak se pekne vetra ;-)
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem