ADV TOP
ADV LEFT

Látkovky - DRBÁRNA

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Klaris » pátek 17. únor 2012, 11:45
u pidi mimi jsem na noc používala to co na den - teda čtvercovku v novoskladu a snapi šáličku (tohle upevněnou snapi sponkou Přebalovala jsme v noci min. jednou, pak už jsme byla líná a na noc dostal popo biofrotky patřičně vycpané. Na to vlňáky doma pletené (ne mnou), kupodivu mu no tnic nedělalo.
Teď mám jedny co mám od dcery - jsme si je tehda nechala plést, (merino jsem nakupovala na www.jivace.cz , je to Cool wool print 2000 nebo tak nějak ;) je takové hladké, nechlupaté a ty vlňáky jsou z něj takové štíhlé a pružné), a ještě v nich bylo jedno mimino, takže jedou už třetí dítě a pořád jsou skvělé, a nosí je od 8měs a už to s nimi snad doklepem (později kolem 2,5r už byly třeba na dceru malé - málo vysoké a plína z nich lezla, tak to jsme už zas dávala normální PUL gatě)
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 12:27
S návleky počkám, tím, že oba starší nesnášeli vlnu a měli celotělový ekzém už od 2.týdne, nechci dávat žádné tkaniny s chlupem na přímou kůži, tak jak u předchozích. Třeba tohle dítě překvapí a kůže bude lepší, ale spoléhat na to nejde.
U vlňáků je většina na pleně, ale taky nevím, jak bude vypadat bříško a stehýnka, aspoň ta reakce ale nebude na velké ploše, když už by byla.

Klaris, snapi šálička je krásná, to jsem ještě nikde neviděla a vypadá to, že ani vyhledávač momentálně nenabízí možnost to někde koupit. Ale možná z toho něco vyleze při důkladnějším hledání.
Na jivace.cz jsem hledala a žádnou 100% vlnu jsem u nich nenašla, ale nemají to moc přehledné, možná jsem to jen nenašla. Každopádně kromě zlatíčka jsem nikde žádnou merino bez superwash úpravy nenašla, a ta na zlatíčkách je bezbarvá. Kdybych věděla, že Baby je superwash, objednala bych ze zlatíčka, ale VLNAP to na svých stránkách uvedené nemá :grr:

No já teprve uvidím, jaké vlastně dítě se narodí, ale díky dvěma zkušenostem veskrze blbým ve všem, co se látky týkalo, mám návaly skepse a obav. Protože z vylepšení spoléhám vlastně jen na bambus, a to ještě za předpokladu, že opravdu kůži nepřesouší. Vlna - kluci nesnesli, fleece - nesnesli, PUL nebyly, ale co do prodyšnosti je na tom asi nejhůř ze všeho, takže aby to na ty moje zadelky stačilo... Myslela jsem, že už mám tyhle látkovací touhy za sebou, ale asi uteklo už hodně let a něco z toho trápení jsem pozapomněla, protože jsem zase v tom (myšlena touha po látkování).
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Llevelyn » pátek 17. únor 2012, 12:40
Z nostalgie občas navštívím drbárnu.. snapi šáličku jsem našla u výrobce

http://bundles.bundles.cz/category/meri ... licka-9-09 i jinde..
Llevelyn
Guma a neuvařitelná slepice :-)

14073 příspěvků
02. prosinec 2007
S výhledem..
Příspěvekod Ame » pátek 17. únor 2012, 13:10
pokud víš, který olej je ok, můžeš mí ve sprejích (jsou i rozprašovače na olej) ořipravenou převařenou vodu (nebo černý nebo heřmánkový čaj) a vhodný olej a nastříkat obojího na ubrousek podle potřeby ;)
Ame
Howgh
Howgh

6229 příspěvků
07. listopad 2006
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 16:54
Klaris píše:
z plínek čtverocvek nežmolkují jedině imse vimse, ten nový typ

Myslíš ty mušelínové, barevné? Žádné jiné čtvercové ImseVimse jsem nikde nenašla :roll:
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Klaris » pátek 17. únor 2012, 17:32
jo oni je teď dělají barevné? no tak snad budou kvalitou stejné s těmi nebarvenými co mám já (já mám jak starší typ tak novější, ty starší jsou takové víc "prknoidní" - ale mám exra tvrdou vodu a jsou používané déle, v podstatě 3roky, ty nové jen asi rok a půl, ale je to prostě přece jen trošku jiné i kdybych je srovnávala jako nové

jinak ohledně třeba už použitých a taky snapi šálky zkus mrknout na mimibazaru nebo na jiných webech. Já šálku už poslala pryč a plínky ještě potřebujem :)

určitě tam na jivace.cz 100%merino je, neb jsem se extra kvůli tomu dnes na ty stránky dívala - je to v sekci příze - lana grossa - zimní , na téhle stránce http://www.jivace.cz/katalog.html?id=295 a je to tato COOL-wool 2000
100% merino vlna, balení 50g, jehlice č. 3-3,5, návin 160 m, možnost žehlení a praní v pračce Doporučená spotřeba na svetr 38-40 400 g
Cena: 95 Kč/ks
a nebo tato Cool-wool 2000 print
100% merino vlna, balení 50g, jehlice č. 3-3,5, návin 160 m, možnost žehlení a praní v pračce Doporučená spotřeba na svetr 38-40 400 g
Cena: 104 Kč/ks
Klaris

8363 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 17. únor 2012, 17:42
Kdoule píše:
Klaris píše:
z plínek čtverocvek nežmolkují jedině imse vimse, ten nový typ

Myslíš ty mušelínové, barevné? Žádné jiné čtvercové ImseVimse jsem nikde nenašla :roll:

mozna ani nejsou. pamatuji si, ze gedzitka rikala ze maji problemy s dodavatelem a vyroba se zatim bohuzel zastavuje. nastesti nejake vetsi mam :erik: mam i ty uplne posledni velke, ale ty uz jsou na nase zizalky moc velike ...

jinak me ani ty kikko eco nezmolkuji, jsou na tom rozhodne lepe nez libstatske. njvice se mi osvedsilo je nenechat preschnout.
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 18:04
Klaris píše:určitě tam na jivace.cz 100%merino je, neb jsem se extra kvůli tomu dnes na ty stránky dívala - je to v sekci příze - lana grossa - zimní , na téhle stránce http://www.jivace.cz/katalog.html?id=295 a je to tato COOL-wool 2000

Zjišťuju, že asi neumím otevřít jejich katalog, než jsi mi poslala odkaz, vůbec jsem se do této sekce nedostala a v celé sekci LANA GROSSA jsem našla jen 1 položku, určitě ne vlny :-? Zobrazí se mi toto:

http://www.jivace.cz/katalog.html?id=70

takže díky za info. Uvidím, co udělá ta superwash merino, někdo taky píše, že to funguje, jinak asi pořídím zlatíčkovou přírodní, to je na jistotu. Ad šálky - našla jsem odkaz na háčkování vlňáčků, mají potom velmi podobný tvar jako šálka a jsou na snap, tak z toho půl kila zkusím napřed toto, ať materiál zužitkuju ;)

Le_chat_noir,
díky za tu zmínku o libštátských, je jich teď všude plno a udávají vyšší gramáž, člověk když to nemá v ruce, neví čemu věřit. Od Kikka vezmu víc věcí, tak asi i ty čtverce. Vodu máme měkkou, ale naše čtverce od Hyblera jsou spíš struhadlové, jen vodou to není.
Jo, a Kikko nemá na svých stránkách momentálně vůbec žádné čtverečky 30x30 v bavlně, snad to nepřestali dělat. Už jsem byla tak dobře naladěná, tak snad jen momentální výpadek.
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 17. únor 2012, 18:07
ja jsem posledni dobou videla jen ty bambusove. u nas v obchode ani nevedeli zda jim ty normalni jeste prijdou ...
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 18:13
Klaris,
už jsem na to přišla, já jsem nerozklikávala dál do kolekcí, nějak mě to nenapadlo :oops:

Ta vlna vypadá luxusně, na tu asi nakonec fakt dojde, na léto vlňáčky doufám budou vidět - hlavně aby kůži miminka nevadily :roll:
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 17. únor 2012, 18:21
na prvnoho jsem mela prirodni vlnu a nohavicky plus u zavazovani to bylo pletene jinym odstinem- ruzne typy hnede, modra ... (nektere pruhate). u druhehojsem prirodni vlnu barvila potravinarskym barvivem a mam krasne barevne kombinace ;-) za me doporucuji. jen pri impregnaci slane pousteji. pri procurani je to dobre, barvivo nedrzi na bavlne, na rukou jooo 8-)
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 18:22
Milé látkařky, prosím vás, měly jste někdo plíny z bambusového flanelu, myslím jako čtverce nebo vkládačky, VV?
Na sijemdetem mají bambus-flanel, napadlo mě koupit metráž a nějaké si našít sama, protože si to člověk může pořádně předeprat, aby se to nesrazilo na nějaký nepoužitelný obdélník. Ale jde mi o to, jak ta látka vypadá, atopici by neměli mít chlupaté látky, dráždí to kůži. A tak nevím, jestli bambus. flanel je chloupkatý, nebo jestli to nedělá takové chloupky jako bavlna... Snad je mi rozumět, vím, že mám otázky jak lama, no, já bohužel jsem celkem lama :oops: v nových materiálech.
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Kdoule » pátek 17. únor 2012, 18:24
Le_chat_noir,

já jsem na barvení myslela, ale oni u té vlny Baby neměli napsané, že je superwash, navíc v akci vyšla líp než zlatíčková nebarvená, tak jsem nalítla. Jinak bych byla tu zlatíčkovou vzala, cenově je to rozdíl oproti krásným z jivace.cz.
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Kdoule » neděle 19. únor 2012, 11:20
Prosím, ještě k těm ImseVimse čtvercům, jsou to tyhle?

http://www.proslunicka.cz/642-pleny-mus ... i-4ks.html

Našla jsem tu v jiné diskuzi, že dřív byly přírodní, teď jsou jen tyto barevné a podle pisatelky jsou tyto asi 2x tak drahé... no 100 za kus není málo...

Nemáte někdo zkušenost s těmito?
http://www.detskydum.cz/detail/bambino- ... ny-330501/

Cenově by to bylo přijatelnější - lépe řečeno jsou za polovic. Necítím se chudá, ale jsou to plíny pro poslední dítě, navíc nevím, jestli je s jistotou snese, tak přece jen počítám. Čtverce se užijou určitě a čím jemnější, tím větší šance, že to kůže zadečku tentokrát zvládne, jsou ty mušelínky opravdu jemnější, jak doufám?
Kdoule
Pískle

25 příspěvků
12. únor 2012
Příspěvekod Delin » neděle 19. únor 2012, 11:28
kdoule, koukla jsem na ty tvoje odkazy a ne, to bych nebrala. Naposeldy jsem kupovala mušelinové IV čtverce tady
http://www.babysatky.cz/index.php?page= ... &Itemid=14

a naprostá spokojenost, jedeme je sice zatím jen tři měsíce, ale sají skvěle a jsou rozhodně jemnější než běžné čtverce (vyjma těch hoodně starých)

:-)))
Delin
Diskutérka
Diskutérka

2106 příspěvků
12. leden 2011