ADV TOP
ADV LEFT

spokojenost miminka v látkovkách

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Adelka04 » pátek 18. duben 2008, 16:58
Ahoj látkařky...
Máme po 6-ti nedělí a tak jsem se vrhla na látkovky. Před tím jsme to párkrát zkusili a nebylo to ono.
Mám plenky z druhé ruky, některé víc a některé míň použité. Flanelky od popoliny a froté od baby lucy... Používám plenku, vkládačku, separačku (mám aničky, popoliny a ještě jedny...) a navrch vlňáčky nebo IV organic...
Připadá mi ale, že Eliška je v nich nespokojená V papírovkách vydrží v pohodě 3 i 4 hodiny, ale v látkovce max 1 hodinu :(
Napadá vás, proč totu tak je? Doufala jsem, že jediné, co bude navíc je praní :roll:

Díky za názory,
Evka a :holka: a :mimiholka:

*zařazeno
Adelka04
Pískle

21 příspěvků
04. září 2007
Brno
Příspěvekod Mafra82 » pátek 18. duben 2008, 17:27
Ahoj Adelko,
mě by zajímalo z čeho usuzuješ že je nespokojená? Když čtu že máš flanelky, trochu mi to napovídá že by to chtělo více savou plenku, třeba krásně papá a pije a proto by potřebovala třeba něco více savého než flanelové plenky.. to je moje úvaha.
Nám teda nikdy flanelky nevydržely moc dlouho.
Třeba holky poradí ještě nějaké fígle ;)
Držte se rozjezdy bývají trochu obtížné ;)
Mafra82
Diskutérka
Diskutérka

2551 příspěvků
21. září 2006
Praha 9
Příspěvekod Melian » pátek 18. duben 2008, 17:33
Adélko co přesně znamená, že v nich vydrží hodinu? Že ti po hodině začne brečet?
Možná jí to může oproti jednorázovkám trochu víc studit, takže si dříve uvědomí, že je v mokru. O flanelových plenkách to některé maminky říkají (osobně nemám vyzkoušené).
Nebo jí třeba přijde, že má mezi nožičkama víc věcí (nevím, zda máte široké balení) a potřebuje si zvyknout.
Možností je asi hodně, ale nevzdávala bych to tak rychle. Moje dítě bylo v plenách od příchodu z porodnice a nevypadala nespokojeně, naopak v jednorázovkách se opruzovala.
U nás si po šestinedělí malá uvědomila, že už není u mě v bříšku a začala daleko víc brečet, méně spát a vůbec dávat najevo nespokojenost. Třeba to je u vás podobné a s plenkami to nesouvisí.
Snad někdo poradé lépe.
Melian
Treperenda
Treperenda

1226 příspěvků
03. leden 2008
Příspěvekod Medulka » pátek 18. duben 2008, 17:39
Tak moje dítko začne brečet, že je mokré. Ale já jsem za to ráda. Nechci, aby si zvykala, že když se vyčurá, nic se neděje. Takto se naučí rychleji na nočník. Na noc jí dám plínku frote, nebo prostě víc plínek a až Klárka s látkovkama mi spí od šestinedělí celou noc. První dva byli na jednorázovkách a budili se co 2 hod.
ObrázekObrázekObrázek
Medulka
Treperenda
Treperenda

1043 příspěvků
03. listopad 2007
Šternbersko
Příspěvekod Trixl » pátek 18. duben 2008, 17:39
Řekla bych, že je to normální. Malá mi čůrala hodně často a do každé plíny i upustila trochu míchanice, takže jsem přebalovala co hodinu i jednorázovku. Skončila jsem s nima tedy hodně brzy. Pak jsem přebalovala tak po dvou hoďkách a teď už ty tři čtyři případně celou noc v suchu taky vydrží. Používala jsem do půl roku flanelky nebo čtvrce se zavazovačkama. Více savá plína a separačka staydry stejně nepomohly, jak si učůrla hlásila :)
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Rudi007 » pátek 18. duben 2008, 17:47
Mohlo by to být menší savostí plenek...
Nepřetáčejí se jí ty suché zipy?

Není mi úplně jasné, z čeho se pozná spokojenost/ nespokojenost mimi s druhem plenek. Jakože víc brečí???
V1+V2+V3
Rudi007
Howgh
Howgh

5271 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Carodejka » pátek 18. duben 2008, 17:55
Tak mi máme taky látkovky a malá brečí těsně před tím, než začne čůrat :) Povedlo se mi ji párkrát chytit po vyspinkání.
jinak mi nepřijde nespokojená, to by mi v látkovkách nespala i sedm hodin. ;)

Zkusila jsem i jednorázovky, ale když se počůrá, tak ty plenky smrděj. Bavlnka je bavlnka.
Carodejka
Klevetnice
Klevetnice

3381 příspěvků
24. září 2006
Klatovy
Příspěvekod Adelka04 » pátek 18. duben 2008, 18:05
No nespokojeností myslím právě pobrekávání... To obcas bylo i v jednorázovkách, ale to stačilo vyprdět a bylo fajn. Teď pomůže jen přebalení... Taky mám pocit, že ty froté plenky jsou na tom líp, ale i tak to není úplně ideál :-?
Pochopitelně vydržíme, aspoň pár týdnů to chci zkoušet. Aspoň nadoma. No uvidím :)
Jaké plenky tedy máte, které hezky sají a mimča jsou v nich spokojené delší dobu?
Nechcete se třeba nějakých zbavit?
Evka a Adélka a Eliška
Adelka04
Pískle

21 příspěvků
04. září 2007
Brno
Příspěvekod Cifka » pátek 18. duben 2008, 18:19
Adelka04 píše:Napadá vás, proč totu tak je? :

Já zírám! Jako, v pohodě, nedělám si legraci, ale dítě je v látkové plence nespokojené, protože je mokrá, ne?! ;) Ty bys chtěla ležet 3-4 hodiny v mokré plence? Já teda separačky nepoužívám, protože se mi z nich děti prudily a o moc víc v suchu mi nepřipadaly. Přebaluju po vyčůrání, takže u takového mimina jako máš ty i co deset minut, u ročního tak jednou za hodinu dvě a častěji už má sucho, tak ji vysadím na nočník.
Naposledy upravil Cifka dne 18. duben 2008, 18:25, celkově upraveno 1
http://pilatus.coolnet.cz

A 07/2004, B 12/2005, R 04/2007, J 07/2009
Cifka
Howgh
Howgh

6225 příspěvků
21. září 2006
New Bubu
Příspěvekod -eva- » pátek 18. duben 2008, 18:23
Ahoj,
no já teda nevím, asi mám děti čuňátka :oops: . První byl v pamperskách, další dva látkovky. Ale NIKDY jsem neměla pocit, že by jim plná plenka nějak vadila. Jenom u toho prvního, když jsem mu ve dvou letech zkoušela dát látkovku, tak protestoval. To bylo jasný, prostě nezvyk. Ale další dva jsou v látkovkách spokojení, jsem to já, kdo se snaží přebalovat po téměř každém počůrání. Oni jsou v té plence nejspokojenější, když se řádně vykáknou :oops: .
Eva
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
ObrázekObrázek
-eva-
Krafařka
Krafařka

947 příspěvků
02. říjen 2006
Praha Modřany
Příspěvekod Maty » pátek 18. duben 2008, 18:29
U nás je spokojenost v ImseVimse 2v1, zřejmě dobře sajou, v BabyLucy mi pláče po hodince nebo dvou, hodně čůrá a kaká, takže se ozývá, když je má mokré.
V jednorázovkách je v pohodě jako v IV.
A když je třeba v autosedačce nebo v lehátku - tj. polosedí, tak všechny plenky vadí, jakmile jsou mokré ;)
ObrázekObrázek
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Maxik » pátek 18. duben 2008, 18:41
Daliborovi nevadilo na látkovkách nikdy nic, pokakaný, počůraný, všecko dobré :roll: . Haňa, když už je plena hodně mokrá (cvrknutí jí neva), pofňukává - pomoc snadná, přebalím; možná je to i tak lepší - prevence synechie. Vysledovala jsem, že jí počůraná plena tak nevadí, když ji má přiléhající na tělo - ne kdesi u kolen v o číslo větších gaťkách.
V noci nevadí nic.
Maxik
Diskutérka
Diskutérka

2871 příspěvků
21. září 2006
Ocelové srdce republiky - 400m od Odry, 300 od dálnice, 200 od nádraží a 100 od fabriky
Příspěvekod Berun » pátek 18. duben 2008, 18:55
Já používám látkovky od příchodu z porodnice, to znamená od 4.dne a jediný problém byl v tom, že když jsem dala hodně široké balení-to znamená zavazovačku s velkou čtvercovkou 80x80 tak se mu hůř vykopávaly prdíky (znáte to, když dítě chce vyloudit prdík, tak zvedne nožičky nahoru a musí se trochu snažit než to s velkou slávou udělá). Tak jsem jen udělala jedno opatření a to, že jsem mu tohle balení nedávala v době kdy ho to trápilo-po ránu a večer, to jsem dala štíhlou kalhotovou plenku. První měsíc jsem používala na noc moltexky, od 1 měsíce už střídám konopku s ultrafit biofroté a teď jsem si objednala swadlbees.

A přebalování po 2 hodinách je u nás samozřejmost, prostě po kojení jdu a dám do suché plínky. Separačky používám.

Prostě mám dojem, že víc než dítěti ty látkovky vadí maminkám a jejich pocitům.

Flanelky bych určitě vyměnila za něco savějšího. Já jsem teď už zavazovačky s čtvercovkama poslala dál a pořídila plně kalhotkovou výbavu aby měl co nejštíhlejší balení-rád kope nohama a hýbe se, což mu tohle balení moc neumožňovalo. Pokud dítěti nevadí flees, tak má větší pocit sucha v plenkách, které mají tu savou vrstvu pokrytou fleesem-třeba kapsové plenky (máme mommys touch), nebo bum hugger od ellas house apod.
Berun
Moderátor - Mezi nebem a zemí
Moderátor - Mezi nebem a zemí

4563 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Adelka04 » pátek 18. duben 2008, 19:32
no jo, tak jak to tady vidim, asi jsem uz prilis rozmlsana papirovkama... Ty jsem prebalovala pri curani opravdu tak 1*3 hodiny a kdyz mala v klidu pres den spala, tak i dyl... To s latkovkama nejak nejde. Predstava, ze ji zacnou trapit prdiky, napul se probere a najednou nutne chce prebalit, takze veskera moje dosavadni cinnost musi byt ukoncena a ja jdu prebalovat... :-?
mela jsem z informaci, ktere jsem pred zacatim latkovani ziskala pocit, ze to bude pohoda, ale tak to ted necitim.

No nic, zkusime vytrvat a uvidime :)
Adelka04
Pískle

21 příspěvků
04. září 2007
Brno
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. duben 2008, 19:38
Adélko a co zkusit Stay Dry separajdy - jsou pratelné, jeto látka používaná na spodní vrstvu oblečení (hojně označované jako moira :roll: ) - materiál odvádí vlhkost do další savé vrstvy a pocitově zůstává suchá... třeba by to ten pocit mokra vyřešilo.

Já mám jen zkušenost s jednorázovýma a látkovýma vložkama a rozhodně mi jsou příjemnější látkový... ale prej když si do toho nečůrám, tak se to nepočítá... ale (moje) zapařená prdelka v jednorázkovkách mi přijde prostě nechutná :oops:
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006