ADV TOP
ADV LEFT

Plenky pro kluka

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Terem » pondělí 16. červen 2008, 20:44
Ahoj, nikde jsem tohle téma ještě nenašla, tak nevím, jestli jsme jediní tak nevypočitatelně učůraný. Přebaluju často, doma po každém čůrání, ale jsou chvíle (někdy dost dlouhé) kdy to nejde - venku nebo když hlídá někdo jiný. Snažím se vycpat co nejvíc přední část pleny a pak se mi stane, že si pacholek namíří přímo dolů a proteče (krz vlňáčky třeba) Pak plenu vycpu rovnoměrně a zase to protlačí předkem. Pořídila jsem i BE nebo Bamboo prefold a stejně vydrží max. 4h a to už se dají ždímat. Nejlepší je asi kombinace HH s Bamboo Prefold poskládané "na kluka" jak doporučuje Bambino mio (tuším). Vím, že východisko je přebalovat často a fakt se snažím, ale kdybyste měli nějaké tipy, budu vděčná.
Jo a je nám 13 měsíců a můžu srovnávat se starší holkou a to byla pohoda.
Dík za nápady.

*zařazeno
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008
Příspěvekod Trixl » pondělí 16. červen 2008, 21:00
Venku taky přebaluju často a nebo si vypomůžu jednorázovkou.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Tulka » pondělí 16. červen 2008, 21:16
Já teda našeho klučíka přebaluji po třech hodinách max. A to i jednorázovky, když jsem teď musela používat, jsem déle jak 3 hod nenechávala. Většinou ale látkovky, hlavně doma, měním častěji. Někdy i po půl hodině, po hodině.
Nejsavější kombinaci mám také HHs a bambo prefold složenou na kluka, občas se ještě jistím jednou tenkou froté vkládačkou.
A přebalujeme i venku a přebaluje i ten kdo hlídá delší dobu - většinou jenom táta nebo babi.
Naposledy upravil Tulka dne 16. červen 2008, 21:19, celkově upraveno 1
Tulka
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. červen 2007
Vysočina
Příspěvekod Le_chat_noir » pondělí 16. červen 2008, 21:17
Ahoj, 4h? O tom si muzu nechat zdat a to nam je o hodne mene ... ;) ale my se stejne zaparujeme a osypavame a tak prebaluji jak to jde.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Sarah3 » pondělí 16. červen 2008, 21:24
Ahoj, teda 4 hodiny vydrží Ondra tak maximálně v noci a to má vázačku, v ní froté vkládačku a vv plenu a hlavně, když spí, tak nečůrá... Přes den nikdy takhle dlouho plenu nenechávám. Přebalujeme i venku, jde to všude, máme už vyzkoušený stůl v restauraci, mez na louce, kufr v autě, lavičku v parku, asfaltové odpočívadlo apod. ;)
Takže bohužel, plenku pro kluka, co by nešla počůrat fakt neznám.
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Trixl » pondělí 16. červen 2008, 21:34
Tulka píše:Já teda našeho klučíka přebaluji po třech hodinách max. A to i jednorázovky, když jsem teď musela používat, jsem déle jak 3 hod nenechávala. Většinou ale látkovky, hlavně doma, měním častěji. Někdy i po půl hodině, po hodině.
Nejsavější kombinaci mám také HHs a bambo prefold složenou na kluka, občas se ještě jistím jednou tenkou froté vkládačkou.
A přebalujeme i venku a přebaluje i ten kdo hlídá delší dobu - většinou jenom táta nebo babi.
Jj máš pravdu, i tu jednorázovku přebalujeme, když jdeme někam na celé dopo či odpoledne.
V porodce mi dokonce jedna sestra řekla, že můžu toho kakoše z moltexky utřít a dát tam separačku, že ty plíny jsou moc drahé, abych je po každém uprdnutí vyhazovala. No zvedl se mi kufr.
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Tulka » pondělí 16. červen 2008, 22:40
Trixl píše:V porodce mi dokonce jedna sestra řekla, že můžu toho kakoše z moltexky utřít a dát tam separačku, že ty plíny jsou moc drahé, abych je po každém uprdnutí vyhazovala. No zvedl se mi kufr.

Taky jsem si vyslechla takovou "radu" :roll: od sestřičky z poradny. Dodnes mi to zní v uších a přemýšlím, jak to dělala u svých dětí-má je poměrně malé. Ta moje dokonce tvrdila, že v porodnici stačí 2 plenky na den. Prý ty malé děti toho tolik nenačůrají a plenka toho hooodně pobere. Fujtajksl.
Obrázek
Tulka
Žvatlalka
Žvatlalka

154 příspěvků
14. červen 2007
Vysočina
Příspěvekod Hanele » úterý 17. červen 2008, 09:12
Terem - také mám doma průtokový ohřívač :):):) nám teď nejvíc sedí Mko vv od popoliny /se zelenýma krajama/ na třetiny - normálně podle těch švů a k ní jedna obyč čtvercovka... čtvercovka totiž saje rychle a vícevrstvá hodně...
když dávám jenom vícevrstvé (třeba jedno s a jednu M) tak to občas nestihne tak rychle pobrat a steče to....
jinak se nám taky osvědčilo dávat na ven méně propustné kalhotky - dobré držáky jsou Baby lucy s pul zátěrem...
třeba IV organic protečou... ale tyto nee...
jo a taky hodně dobře sajou vkládací plenky hemp hour - konopné
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Zubrienka » úterý 17. červen 2008, 10:28
Tak my máme 1 obyč. čtverec nebo 1-2 vkládačky ve vázačce (disana), na to buď duhové fleesáčky nebo PUL HD či TB a v poho. Na ven dávám většinou nějakou kalhotkovku zatím bez vkládaček (konopku, biofrotku). Přebaluju asi taky docela často, ale když jsme venku, vydrží i ty 3 - 4 hodiny.
Myslím, že záleží na kalhotkách. Týně teď už protečou IV Organicy po každém čurání. BM jakbysmet. Taky už je používám skoro 1,5 roku :oops: . Ale naštěstí teď už nočníkujeme, tak to neřeším.
A v noci jsem nepřebalovala ani jedno dítě. Někdy vlňáčky provlhly, někdy ne. Joki je zatím ráno suchý vždy.
Zubrienka
Treperenda
Treperenda

1467 příspěvků
08. leden 2007
Vyškov
Příspěvekod Terem » úterý 17. červen 2008, 11:32
Děkuju za názory, aspoň že měl někdo podobného počůránka. Já se přebalování nebráním, ale: hlídací osoby na to prostě zapomínají, na hřišti sotva stíhám uhlídat obě lezoucí a běhající děti a noc, to je kapitola sama pro sebe (v noci myslím mnohý kojenec vydrží ty 4h i déle bez přebalení) - někdy je suchý, někdy na ždímání a někdy pročůrá postel až na podlahu po probuzení. Nakoupila jsem velmi savé pleny doporučené v jiných diskuzích a mrzí mě, že často protečou na jednom místě a zbytek je suchý, teda že ten savý materiál moc nevyužiju. Samozřejmě skládám savé jádro a používám vkládačky, taky složené, někdy to jde, někdy ne. Tak jen jestli nemáte ještě nějaké triky, ráda bych zůstala u vlňáčků (mám domácí) a taky aby se ta koule mohla ještě hýbat, předpokládám, že třeba BE vyložené Bamboo prefold složené na kluka by nepročůral ale ani bych ji nedopla :roll: A jednorázovky na sobě ještě neměl a ani je zkoušet nehodlám.
Každopádně vaše rady ozkouším, dík
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008
Příspěvekod Terem » úterý 17. červen 2008, 11:36
Ještě jsem si vzpomněla, zaujal mě systém Hanele - čč + vv, to zkusím do zavazovaček, abych mohla použít vlňáčky, dík
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008
Příspěvekod Ivca79 » úterý 17. červen 2008, 11:47
Trixl píše:V porodce mi dokonce jedna sestra řekla, že můžu toho kakoše z moltexky utřít a dát tam separačku, že ty plíny jsou moc drahé, abych je po každém uprdnutí vyhazovala. No zvedl se mi kufr.

Já furt nechápala, jak můžou separačky prodloužit životnost jednorázových plen :oops: :oops:
Dík za vysvětlení (je to teda ještě víc ble než jsem čekala :xx: )
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Terem » úterý 17. červen 2008, 12:05
Makytko díky, konečně podnětná rada. Rovnat pindíka zkouším, ale asi nemám ten cvik :? Napadlo mě, jestli šité vlňáčky drží víc než pletené? Mám ty největší šité Disany pro starší dceru, už je nepoužívá, ale jsou moc velké a moc nesedí u nohou.
Terem
Pískle

89 příspěvků
14. únor 2008
Příspěvekod Trixl » úterý 17. červen 2008, 12:22
V nejhorším dáš na noc pulgaťky.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod -hannah- » úterý 17. červen 2008, 14:03
Myslím, že náš prcek čůrá taky hodně a bezkonkurenčně nejlepší jsou Bamboo Extra - vydrží mi v nich i 6 hodin. Kvůli přebalování ho fakt budit nehodlám, kdyby se někdo chtěl divit, že nechám dítě v plíně tak dlouho. ;) A pindíka taky rovnám. :D
-hannah-
Howgh
Howgh

5359 příspěvků
21. září 2006