ADV TOP
ADV LEFT

Látkování na dovolené

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Ivav » neděle 13. červenec 2008, 20:14
Ahoj Látkařky,

potřebovala bych poradit jak zvládnout udržet dítku zadeček v bavlnce i na dovolené v kempu kam se chystáme na týdenní dovolenou. Pračka tam pravděpodobně bude, ale nechce se mi každý den strávit hodinu v místní prádelně. :(
(Ono já bych klidně i jednorázovky, tak zarytý látkař nejsem, ale Sofie má takové kakací nálože a tak často že jednorázovka to prostě neustojí a proteče. No a prát neustále pokakané oblečení a vše kolem se mi opravdu nechce.)

Četla jsem o nějakém prášku Mio Fresh ?
Myslíte že by bylo možné plenky jen přeprat v žlučovém mýdle a pak v ruce přemáchnout v tomhle prášku? Zásobu na celý týdne fakt nemám a hlavně nevím kde bych to pak všechno sušila. :-? I když máme hlavně čtverce a pár zavazovaček a kalhotovek.

Jakékoliv návrhy a rady vítám. Pokud už tu takové téma proběhlo moc se omlouvám a prosím o odkaz. :oops:

*zařazeno
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Sarah3 » neděle 13. červenec 2008, 20:42
Ivo, koukni se tady, je to skvěle popsané. ;)
Obrázek
Obrázek
Obrázek
Sarah3
Moderátor receptáře
Moderátor receptáře

4208 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Sarach » neděle 13. červenec 2008, 20:44
ahoj,

ja mela 18ks BM plen, to bylo tak na 2-3 dny ... Takze pri tydenni dovolene to znamenalo prat 1-2x. Pokud je tam pracka, tak to vypere a nemusis u ni byt, ne? A vzala bych par jednorazovek pro sicher, nez to doschne nebo kdyby mi schazelo na konci dovci.

miofresh jsem snad pridavala k normalnimu prasku, kdyz peru doma. Ale uz si to moc nepamatuju :).

S.
Sarach
Pískle

94 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Hanele » neděle 13. červenec 2008, 21:01
ahoj. my jsme byli na týden v kempu loni..
jeli jsme s asi 12 čč a pár separačkama, dvoje kalhotky - s tím, že budeme používat jednorázovky.... Jenda se z nich ale hned děsně oprudil (i když je dřív občas používal) a tak jsme jeli jenom v látce.. důležité:!! určitě dost dlouhou prádelní šňůru a dostatek kolíčků na prádlo (počítat s tím, že se suší i oblečení, plavky, ručníky..)
plenky jsem přeprala většinou během vaření nebo posedávání u stanu, stačil mi malý lavorek a kostka marseilského mýdla (mno moc mi z něj po tom týdnu nezbylo).. prala jsem ve vodě, co jsem si ohřála na vařiči a máchala ve studené... chce to ale krém na ruce - z toho mydla jsou dost vysušené..
zvládli jsme to v pohodě.. i když nám půlku dovolené více- méně propršelo - čč schnou rychle, i když je pod mrakem :)
mě víc vyhovovalo prát častěji a jen pár plenek
Obrázek Obrázek
Obrázek
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Gabule » pondělí 14. červenec 2008, 08:42
Já točila dokola-na noc Baby BeeHind bambusky a konopku+vlňáky a na den převáženě Mommys touch 2v1...
Počurané jsem namočila do kýble s pracím gelem Lovela,nechala půl dne odmočit a pak pročváchla a pořádně vymáchala.Pokaděné jsem předtím natřela žlučákem.Žádné fleky na plínách nemáme.Schlo to taky moc dobře.Ještě jsem kombinovala Bambusky BL+čtverec prefold.

Gabka
ObrázekObrázek
[url=http://lilypie.com]ObrázekObrázek
Obrázek
Gabule
Treperenda
Treperenda

1037 příspěvků
23. září 2006
Příspěvekod Lalwen » pondělí 14. červenec 2008, 08:54
Ahojky,

tak já se hlásím z dovolené v kempu na Trojáku v Hostýnských vrších :D

Jsme v chatce, bez pračky a i když o víkendu přes noc pršelo, tak mi kalhotkovky celkem dobře schnou (na noc jsem je teda musela sundat, protože byla děsná bouřka, foukalo, že by snad to ty plínky odfouklo ;)), mám sebou i čč pro případ velkých veder. Plíňušky peru v lavorku tak, že je tam namočím s gelem a napustím horkou vodu a nechám je tam a pak je doperu a vymáchám, akorát, že Elí se vykadila doma a zatím se tu mám jen počůraný plínky. Pokud ti hodně kadí je Mio fresh určitě dobrá volba, žlučové mýdlo taky, záleží na tobě. Barvu po kadění vytáhne perfektně sluníčko :)
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Alík » pondělí 14. červenec 2008, 20:13
Ahojky,
tak já přidám jen jednu zkušenost ze zimy, když jsme byli mimo obvyklé podmínky a neschly mi plenky. Čekala jsem Aničky nálož, ale poslední suchou látkovku jsem šetřila na noc a tak jsem dala jednorázovku a přes ní svrchňáky IV. A povedlo se, co nezachytila jednorázovka to chytly svchňáky - byla to nouzovka z velké nouze, ale třeba ti to pomůže.
Krásnou dovolenou! Alča
Obrázek
Alík
Žvatlalka
Žvatlalka

191 příspěvků
27. leden 2007
České Budějovice
Příspěvekod Lalwen » pondělí 14. červenec 2008, 21:42
Lalwen píše:Ahojky,

tak já se hlásím z dovolené v kempu na Trojáku v Hostýnských vrších :D

Jsme v chatce, bez pračky a i když o víkendu přes noc pršelo, tak mi kalhotkovky celkem dobře schnou (na noc jsem je teda musela sundat, protože byla děsná bouřka, foukalo, že by snad to ty plínky odfouklo ;)), mám sebou i čč pro případ velkých veder. Plíňušky peru v lavorku tak, že je tam namočím s gelem a napustím horkou vodu a nechám je tam a pak je doperu a vymáchám, akorát, že Elí se vykadila doma a zatím se tu mám jen počůraný plínky. Pokud ti hodně kadí je Mio fresh určitě dobrá volba, žlučové mýdlo taky, záleží na tobě. Barvu po kadění vytáhne perfektně sluníčko :)

jo tak musím doplnit, chvíli po tom, co jem to napsala se Elí pěkně zkadila :D :D :D no a do plínek mi napršelo :roll: no ještě, že máme zásobu :D :D :D :D
Obrázek Obrázek Obrázek
Lalwen
Diskutérka
Diskutérka

2720 příspěvků
24. září 2006
okolí Loun
Příspěvekod Ivav » úterý 15. červenec 2008, 07:12
Holky díky moc za odpovědi.

Už se přestávám obávat a začínám těšit. ;) Pak napíšu jak jsme to zvládli.

Jen jsem tak uvažovala po víkendu u známých kam jsem si sebou vzala jednorázovky abych se nemusela "starat" a Sofi za dva dny prokadila pět bodýnek a troje kalhoty. A to by toho bylo víc, ale bylo vedro tak bývala i jen nahatá. :? Jak bych to dělala kdybych ty látkové plenky prostě neznala. :?: :roll:
A to fakt protekla i úplně čistá jednorázovka né že by byla už zčuraná. Nechápu.
Obrázek

Obrázek
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Kvika » úterý 15. červenec 2008, 08:17
tak my mame prave za sebou "skusobne" 2 tyzdne u rodicov na chate - bez vody a elektriny ;)
plienky som cely den davala do vedra s mydlovou vodou, na vrch som dala lavor hore dnom aby smradocek neunikal, kazdu pokakanu plienku som predtym este namydlila (jadrove mydlo). kazde rano som plienky riadne pomackala v tej vode, a potom som ich vyplachala v potoku, rucne vyzmykala, a povesila vonku na susic. z potoka som si rovno priniesla aj kybel vody na dalsi den. na slnku a miernom vetriku boli stvorce suche za 2h, disana zavazovacky za 3h, viacvrstvove za 5h, bambusove stvorce 5h, a ked bolo krasne pocasie trufla som si aj na BL flanelky - a do vecera stihli uschnut. flaky naozaj slnko vytiahne, a okrem toho aj dezinfikuje. no tyzden vkuse nam prsalo, takze som musela susit vnutri, to bolo horsie, ale stvorce a disany stihali uschnut do dalsieho rana. viacvrstvove a bambus nie.
pouzivala som az na par pokusov s flanelkou vzdy novorodenecky sklad + 1 stvorec, alebo disana + 1 stvorec. na noc viacvrstvovu s bambusovym stvorcekom (30x30). maly sa neprekakal nikdy, iba ked sme sli na vylet a dali jednorazovku :roll: ked separacka nezachytila celu naloz, tak som plienku na chvilu ponorila do potoka, je to mimoriadne efektivne ;) v auguste tam idem na cely mesiac a uz viem ze jednorazoviek beriem minimum. akurat neviem vymysliet ako to spravim v zime, ked je potok zamrznuty 8-)
ak ides do kempu do chatky, tak je to pohodicka, ak do stanu tak si ale vazne neviem predstavit susenie plienok ked cely cas prsi :-? to sme mavali za nasich mladych cias problem ususit jedno mokre tricko, a nie hrbu plienok :-? ale vitam navrhy, kedze sa pomaly ozyva abstak :D drzim palce!
Kvika
Pískle

74 příspěvků
04. červen 2008
Bratislava
Příspěvekod Klaris » středa 16. červenec 2008, 21:23
mám taky jednu čerstvou zkušenost, zvádli jsme týden s látkovkama pod stanem, taktéž bez elektřiny a voda jen ve studánce, případně ohřátá na ohni. Zpětně hodnotím, že vzít si jen 10plínek byla blbost :-) Dva dny střídavě pršelo a plínky zoufale neschly (měla jsem je pod "střechou" - tedy pod takovým velkým přístřeškem, kde jsme jedli, ale díky vlhkosti při dešti neschly skoro vůbec) Takže jsme asi dvakrát dosoušela nad ohněm, dítko mělo pak uzený zadeček :-) Tedy přiznám že na noc měla jednorázovku (ona jí totiž ta noční látkovka strašně smrdí a nechtěla jsme aby nasmrádl spacák)
takže já to dělala taky tak že jsem plínku hodila do kyble s mýdlovou vodu, zakrývat nebylo třeba,nesmrdělo to , pokakanou jsem přemáchla pod vodou a namydlila. Když jsem měla čas - někdy jednou někdy dvakrát denně, tak jsem prala (tedy to byly vždycky tak 4plínky najednou) Nejdřív jsem je přemáchla ve vodě, pak namydlila, promačkala a dvakrát vymáchala. to vše ve škopku v ledové vodě ze studánky. Ohřívala jsem vodu jen asi třikrát, to když tam byla nějaká pokakaná plínka (dítko chválabohu moc nekakalo). Plínky ani nesmrděly a kupodivu ani na nich nebyly moc fleky - sluníčko (tedy pokud bylo) to vytáhlo. Jo a ještě ke složení - měla jsem 4vázačky + 4 čtvercovky do nich, další 4 Imse čtvercovky a froté ručníčky pro sklad "narovno" a dvě popolini onesize. Vzala bych si od těch vázaček a Imse ještě tak po 2ks a pak by to bylo dobrý :-) Podotýkám, že mám velmi nečurací dítko, takže ostatním s čuracími dítky doporučuju vzít plínek úměrně více :-)
ObrázekObrázek
Obrázek
Klaris
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

8365 příspěvků
22. září 2006
mezi Přerovem a Bystřicí