ADV TOP
ADV LEFT

Gatky od narodenia

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Sjuzi » čtvrtek 17. červenec 2008, 02:43
Uz som si co - to nastudovala o plienkach, ale neda mi spat dilema ohladom gatiek, teda najmä ich velkosti vzhladom k jednotlivym znackam. Potomok je na ceste a na zaciatok planujem najmä stvorce a viazacky, sem tam nejaka tvarovana. Ake gatky kupit? Je mi jasne, ze velkost S novorodencovi sadne, no na ako dlho? Prosim, napiste mi vase skusenosti, ktore gatky, ci uz PUL alebo vlnacky, by obliekol uz novorodenec ale vydrzia viac ako 2 mesiace? (To som mozno trepla ze 2 mes, ale nemam proste odskusane). Zaujimaju ma hlavne gatuse od BL, BM, HD, IV, Disana, BI, Popo, TB. Ved mozno ked chcem balit na zaciatku nasiroko tak prave väcsia velkost nebude na skodu. Samozrejme nechcem aby tie gatky malemu spadli, plandali ze vsetko vytecie atd.. Skratka ak mate rady typu "v tychto S bude mat stihlejsi zadocek, ale oblecie aj M/L" alebo "tieto one size vydrzia dlhsie, su skutocne one size" tak sem s nimi :-D dakujeem

*zařazeno
Matisek
Obrázek
Sjuzi
Pískle

15 příspěvků
05. červenec 2008
Příspěvekod Jarcahof » čtvrtek 17. červenec 2008, 07:09
Ahoj.
My máme momentálně IV soft 5-8kg. Ty má malej od narození, ale byl docela macík. Měl 3770g. Používám do toho vícevrstvé BM plíny a ze začátku i ty nejmenší IV vícevstvé. Ze začátku byly ty gatě trošku větší, ale nic hroznýho. Ještě mu pořád jsou. Momentálně má 6400g, nějákou chvíli ještě vydrží. Dvě čtvercovky do toho vlezou úplně v pohodě...
Dál máme BM gatě vel.5-7kg, ty jsou mu taky teď v pohodě, ale neměl je úplně od začátku, chvilku jsme používali tu nejmenší velikost...
Oboje tyto gaťky jsou myslím dost štíhlé, ale IV jsou vyšší v pase, takže možná lepší...
Můj malej má víc jak tři měsíce :)
Obrázek
Obrázek
Jarcahof
Howgh
Howgh

6338 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Ivav » čtvrtek 17. červenec 2008, 07:22
Ták neproadím já právě prodávám všechny gaťata co jsme v S měli.
Sofie je ale macík jak přes bříšku tak přes stehýnka. Jen dodám HD - jsou super ale byly skvělé hlavně od začátku teď už je nezapneme kolem stehýnek (je fakt že spíš stehen :D ).
IV organicy - na 3350g mimino byly velké ale jen chvilinku a sednou nám ještě teď.
TB - no nevím mi nesedly, ale ostatní si je na zavazovačky a čč chválí.

ostatní nevím neměli jsme.

Hodně spokojená jsem byla s gaťkami Thirsties rychle schly, dobře drželi, dělali pidi dupku. Ale zase určitě musíš respektovat váhové velikosti.

Hmm no moc jsem neporadila. :(
Ivav
Diskutérka
Diskutérka

2505 příspěvků
21. září 2006
Ostrava
Příspěvekod Trixl » čtvrtek 17. červenec 2008, 08:50
Bezkonkurenční kombinace bylo a je vázačka + čtverec + vlňáky jakékoli, doporučuju uplést nebo si nechat uplést, vyjde to levněji než je kupovat. Ska jsme neužili, rovnou Mka.
Vázačka do půl roku disana + jeden čtverec, skvěle to pobírá míchaná vajíčka. Vlňáky se umazaly jen jednou a jen menší flíček.
Od půl roku už to chce něco více savého, máme HHS vázačky + konopnou vkládačku nebo biofroté vkládačku. Máme oblíbené také konopky EH, i když vypadají jako hadr. Jsou tenoučké.
BE na noc s vložkou, bez vložky na den.
Od půlroka používáme i kapsovky na ven, k doktorovi a tak. MT jsou pořád moc veliké, malé sedí Stufftable Lite.
Svrchňáky BL obyčejné, ale super funkční, mají větší velikosti, takže Sko na novoška postačí, Mko do zásoby.
Lea je štíhlounká, takže nemáme problém s žádnýma gaťkama, v roce bude mít asi sotva 9 kilo, i když startovací váha byla přes 4 kila. Je to výjimka si myslím, většinou děcka bývají macatější.
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Maty » čtvrtek 17. červenec 2008, 09:22
Já mám IV Soft S, 5-8 kilo, ale na mládě jsem používala už od 4 kil a v pohodě sedly, nic nepropustily. Měla jsem do nich BL bambusky, se čtvercovkama by držely ještě líp, vyzkoušela jsem s IV 100g - dvě narovno a Ska krásně padly. Teď má Linda přes 6 kilo a kalhotky pořád máme "s rezervou v pase" a na nožičkách neškrtí. Počítám, že do těch 8 kil to zmákneme v pohodě.
ObrázekObrázek
Maty
Moderátor - Sporťák
Moderátor - Sporťák

10396 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kvika » čtvrtek 17. červenec 2008, 14:11
my sme mali pri prepusteni z nemocnice 2,5kg, na stvorcovku narovno som pouzivala BM do 5kg a 5-7kg (tam sa trochu prekryvali suche zipsy asi tyzden nez trochu pribral, ale potom mu uz sedeli dobre). ale tvarovane plienky z toho trcali, na tie som pouzivala BM 7-9kg, alebo BL fix S. BL boli na stvorcovku vhodne len v najvacsej nudzi, su zjavne stavane na tvarovanu a stvorcovka tam nedrzala. na NS alebo viazacku boli fajn, na to tiez nemali BM vhodny strih.
BM do 5kg definitivne vyrastol v 6 tyzdnoch ked mal 4kg, ostatne su mu zatial dobre, uz aj tie BL su znesitelne na stvorcovku narovno. ma 2,5 mesiaca a 4,7kg.
Kvika
Pískle

74 příspěvků
04. červen 2008
Bratislava