ADV TOP
ADV LEFT

Mytí zadečku - netkaná textilie Perlan

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.

Zadeček doma čistím převážně:

Perlanem (s vodou nebo olejem, emulzí, čímkoli)
15
13%
Kupovanými vlhčenými ubrousky
52
46%
Převážně papírovými ubrousky (s vodou nebo olejem, emulzí, čímkoli)
2
2%
Čtvercovkami, flanelem, jinou látkou (s vodou nebo olejem, emulzí, čímkoli)
22
19%
Jinak
22
19%

Celkem hlasů : 113

Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 17. červenec 2008, 11:31
Já ho používala v porodnici a nepřišlo mi, že by páchnul.....Navíc jestli jste to dosud užívali a nebyl problém, tak jádro pudla bude asi jinde, což?

Oproti tomu u první holky jsem udělala zkušenost, že jsem používala vlhčené ubrousky Pampers sensitive. byla jsem s nima hrozně dlouho spokjená. Jak co se týče vůně, tak držení ubrousku. No a po nějakém delším čase najednou cosi změnili a ubrousky (aspoň mě) smrděly a trhaly se až hanba a tak jsem od nich ustoupila...
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Gothic » čtvrtek 17. červenec 2008, 11:43
Mne v ankete chýba možnosť -umývam pod tečúcou vodou, myslím, že je to hodne používaná a doporučovaná metóda.
Praxovala som pri miminkách v nemocnici a nám vraveli aj sestry, že najlepšie je umývať pod prúdom vody, všetky obrúsky ak to nie sú nejaké doma eko robené alebo čisto eko, tak chémiu obsahújú a mne sa z toho syn neskutočne vyhadzoval, stále bol zaparený, podráždený (používali sme hypoalergénne a overené značky) tak to letelo do koša a odkedy sme umývali, tak žiadny problém nebol.
Gothic
Krafařka
Krafařka

945 příspěvků
23. září 2006
Bratislava
Příspěvekod Marry » čtvrtek 17. červenec 2008, 11:54
V porodnici jsem umývala perlanem, doma taky cca 14 dní a pak jsem přešla na vlhč. ubrousky pampers sensitiv, ty nám vyhovovaly nejlíp.
Jinak perlan mám doma a nepřipadá mi, že by nějak páchnul. Kouknu na krabici co tam uvádí..

Jinak jak píše Gothic, taky jsem zjistila, že je nejlepší strčít dítě pod kohoutek a netrpí tak na opruzení... taky jsem to praktikovala a jěště ted když Niki říká, že "bolí pipi" tak dávám pod vodu a neutírám ubrouskem.
Obrázek

Obrázek
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
okr: Olomouc
Příspěvekod Tlapka » čtvrtek 17. červenec 2008, 11:58
Přidávám se ke Gothic, od té doby co jsem začala umývat rukou pod tekoucí vodou a sušit obyčejným přiložením čisté čtvercovky, téměř jsme neměli problémy. Ze začátku jsem myla plínkou, žínkou nebo ubrousky atd. přímo na přebalovacím pultu (bála jsem se malého nahatého nosit do koupelny, vystrašili mě v porodnici :oops: ) a byl opruzený a osypaný pořád. Teď už to mámé zajetý, dupajdy a plínka dolů, šup na ruku, osprchovat nebo omýt v umyvadle, přehodit utěrák, a zpátky na přebalení :-)
Tlapka
Žvatlalka
Žvatlalka

175 příspěvků
03. září 2007
Pyšely
Příspěvekod Marry » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:00
Tady jsem to našla
http://www.pervin-perlan.cz/ parametry

Netkaná textilie Pervin/Perlan se standardně vyrábí ze 100% viskózy (čistě přírodní surovina),
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marry » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:03
Kebusa píše:Při KAŽDÝM PŘEBALENÍ dupajdy dolů? Celý dupajdy?
Pááááni.... To by mě mimino sežralo :-)

já to taky tak dělala, jelikož byla skoro pokaždé zesr... až na záda, tak jsme ani rozepínání mezi nožkama nepoužívali. ;)
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marry » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:05
Kebu--na krabici uvádí jen tu viskozu a to mám doma celou krabici. Ted to používám na leštění a umývání ;)
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Kkatus » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:20
Tak ako Gothic, pod tecucou vodou, robila som to u chlapca, aj u malej, bez problemov. Utieram ctvercovkami a pohoda.
Normalne v umyvadle pod kohutikom, od pasa dole samozrejme vsetko oblecenie vyzliect, ostatne vyhrnut, drzat pod bruskom jednou rukou a druhou umyvat.
k.
Obrázek

Obrázek

Obrázek

Obrázek
Kkatus
Diskutérka
Diskutérka

2215 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Marry » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:20
No to jo, to máš pravdu. Asi to chce změnu a přestat ted chvíli perlan používat at si prdelka odpočine ;)
Marry
Howgh
Howgh

6329 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Hanele » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:26
pod tekoucí vodou ;) - z dupaček stačí vyhodit nožky a vyhrnout je..to když kadil často a trošku (první dva týdny) od té doby kadí jednou za x dní a to ho vysleču do bodyčka nebo do naha, protože je to fakt nálož....
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Zebra » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:28
Taky prdelku dcerce omývám pod tekoucí vodou. Musím ale přiznat, že mně to už občas zmáhá neb má přes 10 kg. Stejně mi to ale stojí zato, vlhčené ubrousky jsou fakt to nejhorší, používám je jen na místech, kde není voda, takže mám jedno balení třeba na čtvrt roku. Zkusila jsem taky několik vlhčených ubrousků vyprat a naložit do uzaviratelné krabičky do řepíkového nálevu s kapkou oliv. oleje. Řepík léčí ale i drsně barví, takže jsem zničila několikery dupačky...... Prostě vede umývání pod tekoucí vodou
Obrázek
Zebra
Žvatlalka
Žvatlalka

238 příspěvků
08. leden 2007
Příspěvekod Evahav » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:32
Gábinka píše:Já ho používala v porodnici a nepřišlo mi, že by páchnul.....Navíc jestli jste to dosud užívali a nebyl problém, tak jádro pudla bude asi jinde, což?

Oproti tomu u první holky jsem udělala zkušenost, že jsem používala vlhčené ubrousky Pampers sensitive. byla jsem s nima hrozně dlouho spokjená. Jak co se týče vůně, tak držení ubrousku. No a po nějakém delším čase najednou cosi změnili a ubrousky (aspoň mě) smrděly a trhaly se až hanba a tak jsem od nich ustoupila...

Jo Gábi - s Adámkem jsem taky používala ty heřmánkový - bílý obal (nevím, jestli je to sensitive) a po nějaké době smrděly jako plísní, nebo tak něco. Tak jsem přešla na ty levandulové, nebo obyč. zelené a jsem spokojená. Já si myslela, že to smrdí jen mně, ale asi fakt něco změnili...
Obrázek Obrázek
Evahav
Diskutérka
Diskutérka

2923 příspěvků
18. leden 2007
Praha
Příspěvekod Evahav » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:34
Pod tekoucí vodou myju jen to nejhorší (když je to až na zádech). Trpím totiž na zánět šlach a nemám vůbec sílu ho udržet (navíc když měl při narození 5 kg). Takže používáme ubrousky. Zatím žádná opruzeninka (ťuk, ťuk).
Evahav
Diskutérka
Diskutérka

2923 příspěvků
18. leden 2007
Praha
Příspěvekod Gábinka » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:35
no já chtěla sensitive kvůli AE (ovšem ubrousky jí nikdy problém nedělaly). Ted používám Babylove a havaj
Gábinka
BC katalog (moderátor)

16436 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Zuzajda » čtvrtek 17. červenec 2008, 12:50
taky myju pod tekoucí vodou, nejdřív v umyvadle, teď už postojí ve vaně
na cesty beru už oprané jinak nepoužitelné separačky (používáme látkové plenky) a lahvičku s vodou a olejem ;)

já bych ten perlan, když začal dělat problémy, před použitím vyprala
jinak perlan používali v porodnici, předem ho nepředpírali, pak se vyhazoval a v pohodě, a to to byla samá nedonošeňátka...

mmch jsi si jistá, že je to reakce na perlan? neměli jste nějaké jiné změny? nové plenky (třeba i jen větší velikost), nové jídlo (i ty, pokud kojíš) nebo tak něco...
Obrázek Obrázek Obrázek
Zuzajda
Moderátor látkovek a nosítek
Moderátor látkovek a nosítek

5954 příspěvků
21. září 2006
kralupy