ADV TOP
ADV LEFT

Látkovky nákup - co nachystat pro novorozence

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Luckaamimi » pátek 18. červenec 2008, 08:02
Ahoj holky, čekám své první miminko a rozhodla jsem se používat latkovky. Už jsem se začala pomalu informovat a překvapilo mě to, že mi má kamaradka poradila at si koupim pouze čtvercovky, alespon pro začátek a k tomu pochopitelně nejake svrchní kalhotky a tak se chci zeptat co byste mi poradily vy, které jste mnohem skušenější.
Děkuji za nějkaou odpověd Lucka :mimikluk: :mimiholka:

*zařazeno
Luckaamimi
Žvatlalka
Žvatlalka

142 příspěvků
25. květen 2008
Praha
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. červenec 2008, 08:09
Lucko, záleží na tom, co od toho čekáš ;)

U miminka budeš mít velkou spotřebu plínek, budeš přebalovat asi s každým kojením, někdo dokonce přebaluje před i po kojení (páč se v průběhu kojení pokaká :D )... a pak je spotřeb veliká. Čtvercovky mají tu výhodu, že jsou levné, dítě ti z nich nikdy nevyroste a rychle schnou. Já většinou doporučuju zákaznicím taky udělat výbavu ze čtvercovek a vícevrstvých a k tomu vzít pár kalhotovek (co se jim líbí, tak 2 kousky od každé), aby si vyzkoušely jak plínka sedne. Znám hodně maminek, které opravdu u téhle jednoduché výbavy zůstávají ještě v půl roce ;) ... Ale znám taky ty, co do měsíce mají jen kalhotovky... Ale čtvercovky se ti nikdy neztratí - užiješ je na přebalovák, na pusinku, stínítko do kočátku.... no a v nouzi jako úklidový hadr... Takže koupit čtvercovky a teprve pak hledat vhodné kalhotovky je ideální ;)

BTW moje ségra teď čeká mimčo a předpírala pleny kvůli savosti, takže zjistila, že v tomhle pošasí jí kalhotovky schnou tři dny, takže plánuje dokoupit ještě nějaké čtverce a vícevrstvé a kalhotovky mít spíš na cestování. Doma čtverce ;)
Ivča + D 09/09 + F 11/11 - H 08/13
Obchůdek na Fléru - Při objednávce mimo Flér -11% sleva :)
Ivca79
Kavárenská povalečka :-)

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Luckaamimi » pátek 18. červenec 2008, 08:24
Ahoj, děkuji Ti moc za radu, je pravda to, že nějaké kalhotové jsem již koupila a pravda je i to, že koukám v tuto chvíli hlavně na to jak vypadaj a snad se nejaké osvědčí, měj se krasně a ještě jednou děkuji
Luckaamimi
Žvatlalka
Žvatlalka

142 příspěvků
25. květen 2008
Praha
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. červenec 2008, 08:44
Pokud už nějaké kalhotovky máš, tak opravdu dokup jen čtverce... kalhotovky až po otestování ;)
Některé děti třeba mají moc hubeé nožičky a některé plenky jim netěsní, jiné mají moc baculatý zadeček a melá plenka jim nejde podnout... opravdu je to ideální ozkoušet a uvidíš ;)
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Mishka78 » pátek 18. červenec 2008, 09:28
Luckaamimi píše:Ahoj, děkuji Ti moc za radu, je pravda to, že nějaké kalhotové jsem již koupila a pravda je i to, že koukám v tuto chvíli hlavně na to jak vypadaj a snad se nejaké osvědčí, měj se krasně a ještě jednou děkuji

Lucko, na malé miminko jsou výborné i zavazovačky, od Disany nebo Popolini, cena 80,- Kč za kus, do nich můžeš dávat právě ty čtvercovky jako vkádačku, je to lepší v tom, že dobře těsní okolo nožiček, já to tak používám doteď, sice umím skládat čtvercovky na novorozenecký sklad nebo draka, ale zavazovačka je pro mě prostě jednodušší a je to lepší balení než čtverce narovno, kdy je pořád kakoš na svrchních kalhotkách.
Mishka78
Pískle

90 příspěvků
18. červenec 2007
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. červenec 2008, 10:02
Kebusa píše:Mně se zdá, že ty, co začnou látkovat se čtvercovkama, s nima často hodně rychle skončej a přejdou na normální papírovky :-(

Já mám tu zkušenost, že lidi, co chtějí používat látkovky, tak prostě u čtverců buď vydrží a nebo postupně dokupují kalhotkovou výbavu. Prostě čtvercovky máš jako základ, který moc nestál a využiješ ho vlastně napořát, i kdyby si s nima měla utírat podlahu, a kalhotovky můžeš dokoupit vždycky.

Viděla jsem už i několikrát maminky, které nakoupily kompletní sady kalhotovek, a pak je tu se ztrátou prodávaly, protože jim z nějakého důvodu nesedly (většinou látkovky jako takové).

Bohužel ideální kahotková plena neexistuje. Dokonce ani sourozencům nemusí sedět totéž, takže opravdu je dobré nejprve testovat a pak nakupovat.
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Mahynka » pátek 18. červenec 2008, 10:04
Ivčo a ta čtvercovka se skládá jak? KOukala jsem do knížky a je to na ten styl draka? Dovnitř ještě savá vrstva a nahoru svrchňáčky?
Mahynka
Howgh
Howgh

6514 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. červenec 2008, 10:12
pošlu ti obrázky mailem ;) ... skládat můžeš "nadraka" nebo "nanovorozence" + sousta dalších různých variant ;)
většinou to je nějaký trojůhelníkový (nebo trojůhelník s useknoutou špičkou) do kterého dáš čtvercovku na nudli nebo vkládačku) a zabalíš. Další možnost je narovno (obdelníky).
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 18. červenec 2008, 10:36
ivco muzes pls poradit? nejaky sklad co zachyti ridke kakani?
Naposledy upravil Le_chat_noir dne 19. prosinec 2008, 23:56, celkově upraveno 1
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Ivca79 » pátek 18. červenec 2008, 10:45
Zkusila si tohle vylepšení
Obrázek
jinak rady, zkusit dotáhnout víc kolem nožiček, hlavně hubeninám :oops:
Ivca79

21487 příspěvků
05. prosinec 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 18. červenec 2008, 10:58
dik ;) navic to jde vzdy stejnou nohavickou ... je to expert
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Mia_a_spol. » pátek 18. červenec 2008, 11:20
Tak já jsem z těch co popisuje Ivca79 (zdravím) já mám miminka v čč a starší pak v kalhotovkách. Čč na miminka miluju především proto, že mi kakaj pořád a tak přebaluju hodně.

Skládám novorozeneckej sklad, teď se asi přeorientuju na draka, možná to zprvu vypadá složitě, ale když to zkusíš tak se to zajede rychle.

Karuse taky zahybám okraje jako na fotce od Ivci79 a hlavně nepoužívám separačky bo jsem nenašla takovou aby to nešlo k nožkám a nejen proto, že mám drahé vlňáky tak o nehody nestojím:-))
Mia_a_spol.
Diskutérka
Diskutérka

2818 příspěvků
21. září 2006
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 18. červenec 2008, 11:22
maky ja prave taky studuji a latkovky mi zatim vyhovovaly. zatim nejsme zadny odbornici, ale slo to. dokud nezacal takhle kajdit. nevim co s tim budu delat ve skole :grr: :grr: :grr:
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Le_chat_noir » pátek 18. červenec 2008, 11:25
mia tak ja to tedy zkusim bez separajdy. okraje jsem ruzne ohrnovala, ale stejny vysledek. ohrnu to podle obrazku a uvidime. jenze je to asi takova naloz a tak ridky, ze ... :xx:
Le_chat_noir
Howgh
Howgh

8279 příspěvků
13. únor 2008
Divnozem
Příspěvekod Bajaja » pátek 18. červenec 2008, 11:26
tak ja jsem ten typ - zacal s cc a dokupuje kalhotkovky :) uplne mi to vyhovuje, cc jsou takova jistota, kalhotky hledam ideal, zatim to nevzdavam :D
porad zehlim a zvladam i pracovat i studovat :oops:
vyhoda mam v tom, ze S. kajdi od narozeni v podstate jen jednou tydne....
Obrázek
Bajaja
Krafařka
Krafařka

735 příspěvků
09. listopad 2007
Morava