ADV TOP
ADV LEFT

mýdlové vločky Vladěnka v pračce

diskuse starší 5ti let včetně přehledových

Moderátoři: Trixl, Sykorka, Zuzajda, Klaris

Nástěnka
Editace práv pro nástěnku
Napište uživatelské jména, které mají mít právo upravovat tuto nástěnku (vždy jeden uživatel na řádek).
U uživatelského jména není rozlišována velikost znaků.
Administrátoři a moderátoři mají právo pro úpravy vždy.
Tato diskuse je zapadlá, již do ní nikdo nepřispívá. V případě potřeby však lze diskusi oživit zasláním nového příspěvku. Tuto funkci používejte prosíme s rozmyslem, váš problém zde již pravděpodobně byl podrobně prodiskutován.
Příspěvekod Zuzana trnková » středa 06. srpen 2008, 12:25
Ráda bych se zeptala na zkušenosti s praním v mýdlových vločkách Vladěnka. Mně pro praní vyhovují, ale ucpávají pračku. Nemá někdo nějaký fígl proti zanášení pračky?

*zařazeno
Zuzana trnková
Pískle

3 příspěvků
05. srpen 2008
Příspěvekod Wox » středa 06. srpen 2008, 12:29
A co dokoupit sodu a udělat z nich mýdlový sliz? Nezkoušela jsem to, ale mám to v plánu. Tady je diskuze o slizu - http://www.baby-cafe.cz/modules.php?nam ... pic&t=8343. Má to jinou konzistenci, tak by to nemuselo pračku ucpávat... Poradí někdo zkušenější?
Wox
Žvatlalka
Žvatlalka

272 příspěvků
11. leden 2008
Praha 4
Příspěvekod Hanele » středa 06. srpen 2008, 12:38
Zuzko a po jaké době se ti to děje???
přidávej do praní sodu - když máš vločky, nemusíš ani dělat sliz, jen přidej (ale to je lepší přímo do bubnu) kelímek sody na praní...
a do máchání ocet
já střídám sliz s dětským práškem - jako třeba měsíc sliz a pak než spotřebuju pytlík prášku.. pračka se vyčistí (doufám, že i ve "střevech")
Hanele
Drbna
Drbna

4404 příspěvků
01. říjen 2006
Příspěvekod Rudi007 » středa 06. srpen 2008, 12:39
ahoj,já si právě z těch mýdl.vloček udělala sliz a pralo to bez zanášení. Prostě jsem 0.,5 kg vladěnky rozpustila v kýblu s teplou vodou, pak přimíchala přiměřeně sodu (cca 100g rozpuštěné ve vodě - záleží na tvrdosti vody) a pak už jen při praní odebírala potřebné množství a dávala přímo do bubnu.
Rudi007
Howgh
Howgh

5271 příspěvků
02. červenec 2007
Příspěvekod Amazonka01 » středa 06. srpen 2008, 12:44
Peru jen ve vločkách,ale je fakt,že tak 1xtýdně se pere manželovo a ručníky a tak,a to v komerci...prostě pračka se nezanáší,možná tohle fakt stačí...sodu nedávám,ve slizu jsem prala dlouho,ale hrozně mě otravovala ta výroba :oops:
Amazonka01
Moderátor - Přirozený porod

18926 příspěvků
22. září 2006
Kérkonoše :)
Příspěvekod Wox » středa 06. srpen 2008, 12:51
Ještě mě napadlo něco - měla jsem rozbitou pračku (ložisko) a minulý týden se mě opravář ptal, jestli používám Calgon, tak jsem mu řekla že ne, protože peru miminkovský věci a tam to nechci sypat a on mi dal asi za 125 Kč lahvičku nějaký chemie přímo od Whirpoolu, která se má jednou za půl roku vysypat do prázdný pračky a nechat proběhnout praní a že vyžere všechny zaneseniny - nejen ty vápenaté. Je to na principu takových těch čističů, jak se používají čas od času i do myček. Ale nejsem si jistá, zda to jde koupit komerčně.
Wox
Žvatlalka
Žvatlalka

272 příspěvků
11. leden 2008
Praha 4
Příspěvekod Amazonka01 » středa 06. srpen 2008, 13:46
To jo,na 40 je lepší sliz...já šedesátkuju a vločky jsou v pohodě,navíc polífková lžíce na praní...

A to zanášení pračky,taky byl jeden opravář,který zakázal podávat sodu,takže fakt opravářům hooodně věřím...
A taky mám stejnou otázku,kde by se to mělo zanášet,že to rozbíjí pračky????
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Amazonka01 » středa 06. srpen 2008, 13:56
No,ale ona paní píše,že se jí to rozbilo po "čištění" octem,ne po zanesení...a tohle zanesení celkem chápu,pokud je tvrdá voda,zvlášť studniční,tak se mýdlo má tendenci srážet...z toho možná to "bahýnko"...jenže nejsem opravář,netuším,kde by se to usazovalo...

Ovšem manžel opravář je,takže si nechám dát školení,kde se může co usazovat...u naší pračky z roku raz dva je občas potřeba hrábnout do elektriky,kupodivu to je všechno...nic s topením,bubnem,zanešením...takže jsem ani nehledala.kde to může být...předpokládám,že by mi bylo vynadáno ;),kdyby něco...
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006
Příspěvekod Trixl » středa 06. srpen 2008, 13:58
V předchozí pračce jsem slizem prala cca 4 roky, bohužel po 13 letech provozu s kupou dětí a mnoha plenama ... co bych po ní víc chtěla ... odešla pouze technika jako elektronika, čudlíky, řemen, schválně jsme koukali na spodek pod buben a na topné těleso a ... nic. V nové pračce peru zase slizem a to hodně. Žádné zanášení, pračka čisťoučká. A to čištění nedělám nijak pravidelně.
Když jsem poprvé čistila pračku po přechodu na sliz nestačila jsem zírat. Žádné bahníčko jako při komerci i sítko vespod bylo v relativně čisté vodě.
Komerce nezná sodu? Mýdlové vločky? Měkteré se chlubí, že líp perou, protože to přidávají do prášku.
Naposledy upravil Trixl dne 06. srpen 2008, 22:33, celkově upraveno 1
ObrázekObrázek
Trixl
Howgh
Howgh

15769 příspěvků
05. duben 2007
Vysočina
Příspěvekod Yvča » středa 06. srpen 2008, 19:10
Nedávno jsem koupila na plínky gelové prací mýdlo Vladěnka a mám pocit že kvůli tomu pračka smrdí když pak vypouští do odpadu, říkám si jestli se tam někde neusazuje a dál budu prát v Ulrichovi. Jenže manžel tvrdí že mu smrdí ručník který vyperu s plínkama (kvůli tomu jsem koupila tu Vladěnku, pěkně voní), zkoušela jsem přidat aroma olej, ale ten hned vyprchal :-?.
Yvča
Klevetnice
Klevetnice

3048 příspěvků
16. červen 2007
Příspěvekod Zuzana trnková » středa 06. srpen 2008, 22:27
děkuju za všechny odpovědi a tipy, rychlost diskuze mě nezkušenou ohromila.
upřesňuji: zatím jsem vločky používala tak, že jsem je rozpustila ve vařící vodě a zvlášť přidala kyslíkové bělidlo, které podle mě supluje sodu. oboje do bubnu. (možná všechno v jedné směsi bude fungovat ještě jinak a pračku nezanese? nebo bylo bělidla málo? - jenom jedna polévková lžíce.)
nevím přesně, co se zaneslo, mám dojem že některé z čidel - ohřevu nebo napouštění. stalo se to přesto, že moje praní ve vločkách bylo prokládané praním v klasickém prášku (Qualt) ostatní rodiny.
Zuzana trnková
Pískle

3 příspěvků
05. srpen 2008
Příspěvekod Amazonka01 » čtvrtek 07. srpen 2008, 09:37
Tak jsem proškolena...
Místo,kde by se něco mohlo usazovat je silně pofiderní,pod bubnem ve "vaně",kde je topné tělísko...ale vana má vespod výpusť,takže při víření bubnu není možné,aby se tam něco usazovalo...protože vířící a zároveň vypouštěná voda se usadit nemůže... (nevím,místo jsem neviděla,ale zní to logicky,v horském potoce na dně taky není bahno)
Jedině je možné,že by se na tělísku a dně usazoval vodní kámen (chem. reakce,ne sedimentace) a na tom se pak něco zachytávalo...

V naší pračce nikdy nic takového nebylo....
Amazonka01

18926 příspěvků
22. září 2006